Peugeot 306 Saint Tropez - czy to limitowana wersja?

20 Lut 2021, 16:18

Witam, cześć, jestem nowy, posiadam Peugeota 306 Saint Tropez, moje pytanko do was, czy jest to jakas limitowana wersja? Liczę na waszą aktywność. :happy:
BUBBLEBOY
Obserwowany
 
Posty: 1

20 Lut 2021, 17:59

Tak to jest jedna z limitowanych wersji Peugeota. Masz jakiś emblemat na samochodzie mówiący o tej wersji? Powinno być coś w stylu "St Tropez".
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Lut 2021, 23:02

To nie jest żadna limitowana wersja, swojego czasu producenci mieli jakąś taka mode żeby nazywać auta dziwnymi nazwami miast czy nawet nazwami zespołów. Po co? Czemu? Nie wiem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lut 2021, 08:11

Kao napisał(a):To nie jest żadna limitowana wersja, swojego czasu producenci mieli jakąś taka mode żeby nazywać auta dziwnymi nazwami miast czy nawet nazwami zespołów. Po co? Czemu? Nie wiem

Kasa misiu, kasa :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lut 2021, 09:38

Jakoś nie mogę sobie za bardzo tego wyobrazić np przy nazwie miast
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lut 2021, 10:10

Wmawiali klientowi, że to coś specjalnego i odpowiednio do tego kasowali.
Pamiętam jak kiedyś kumpel się jarał jakimś VW Pink Floyd :lol:
Za którego oczywiście przepłacił, a od normalnych wersji różnił się chyba tylko znaczkiem.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lut 2021, 12:35

Kao napisał(a):To nie jest żadna limitowana wersja, swojego czasu producenci mieli jakąś taka mode żeby nazywać auta dziwnymi nazwami miast czy nawet nazwami zespołów.

Nieprawda.
Jest to wersja limitowana jak pisał Rokiko. Tak samo jak i np. Roland Garros. Wersje limitowane odróżniały się np. systemem nagłośnienia. Zawsze było to nagłośnienie znanych firm np. JBL ( tylko przykład, bo nie wiem jakie systemy były tam montowane ) i jak np. zwykła 306 miała 4 głośniki, to wersja limitowana miała ich np. 6. Różnice były też w wyposażeniu. Jakim, trzeba by szukać w necie, aczkolwiek mało jest info na ten temat. Coś mi się też kojarzy, że np. 306 w wersji limitowanej pod jakąś nazwą otrzymywała wyposażenie wersji, która miała wejść jako po face lifting-u. Czyli stara buda, nowe wyposażenie, które potem znajdowało się w nowej budzie. Ale na pewno nie chodziło tu typową kasę, jak wspominaliście. Były różnice. Wersje limitowane to taki kogel mogel, czyli misz masz w samochodach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2021, 13:00

yeti65 napisał(a):Za którego oczywiście przepłacił, a od normalnych wersji różnił się chyba tylko znaczkiem.
z tego co zauważyłem w golfach 3 to te Pink Floyd czy inne Bon Jovi etc miały tylko różnice w kolorze tapicerki innych różnic nie zauważyłem.
MotoAlbercik chyba mylisz pojęcia limitowany to znaczy określony w jakiejs liczbie a nie dołożone 2 głośniki i robimy wersję limitowana. Jeep WG również wychodził z nazwą limited édition ale żadna wersja limitowana z niego nie była :wink:
Wiem w tamtych czasach może inaczej to wyglądało ale czy teraz idąc po nowe auto mamy cenę podstawowa, czy jeżeli dorzucimy sobie kamerę cofania PDC szyber czy inne pierdoly to już mamy wersję limitowana? No chyba nie.
Wtedy to był zwykły marketing jak mówi Yeti.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lut 2021, 13:23

Kao napisał(a):MotoAlbercik chyba mylisz pojęcia limitowany to znaczy określony w jakiejs liczbie a nie dołożone 2 głośniki i robimy wersję limitowana.

No właśnie nie mylę - tak jak piszesz - wersja limitowana to określona liczba aut. I jak w normalnej wersji, były 2 głośniki, to w tych iluś tam samochodach były 4 głośniki. Oczywiście to tylko przykład. Różi producenci aut wyposażali wersje limitowane w różny sposób. Np. wspomniany Golf 3 w wersjach limitowanych różnił się kolorem tapicerki. I zapewne takiego koloru tapicerki nie było w innych wersjach.
Kao napisał(a):czy teraz idąc po nowe auto mamy cenę podstawowa, czy jeżeli dorzucimy sobie kamerę cofania PDC szyber czy inne pierdoly to już mamy wersję limitowana? No chyba nie

Oczywiście, że nie. Bo te rzeczy MOŻEMY sobie dobierać do każdej wersji, za co oczywiście dopłacamy. A np. różowego koloru tapicerki w Golfie 4 zapewne nie było możliwości dobrać do standardowej wersji. Była tylko dostępna w wersji limitowanej Pink Floyd.
Do czego dążę, bo chyba nie możemy się zrozumieć - przykład, auto np. Fiat 500. Wersja standard, po 2 lifcie. Nagłośnienie firmy Fiat, moc 50W, 4 głośniki. Wersja limitowana new Blue : niebieska tapicerka, nagłośnienie Philips, 200W 6 głośników + subwofer w tylnej półce. Idąc do salonu sprzedaży, kupujesz wersję standard lub jakąkolwiek inną i nie masz możliwości dobrać niebieskiej tapicerki i nagłośnienia Philips.
Kao napisał(a):Jeep WG również wychodził z nazwą limited édition ale żadna wersja limitowana z niego nie była

To nie była nazwa Limited Edition, tylko Limited. I nie chodziło tu o wersję limitowaną, tylko Jeep w ten sposób oznaczał wersje wyposażenia. I były 3 wersje wyposażenia - Laredo, Limited i Overland. Tutaj pomyliłeś wersję wyposażeniową z wersją limitowaną.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2021, 13:34

MotoAlbercik napisał(a): I nie chodziło tu o wersję limitowaną, tylko Jeep w ten sposób oznaczał wersje wyposażenia
czyli tak samo było w przypadku saint tropez i pink floyd, nie żadna wersja limitowana tylko wersja wyposażenia :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lut 2021, 13:55

Nie Kao. W Pink Floyd był kolor tapicerki różowy, którego nie dostaniesz w żadnej wersji wyposażeniowej. Tylko w tej wersji limitowanej, której było tylko np. 50 samochodów. W dużym uproszczeniu można w sumie nazwać, że wersja limitowana to różnica w wyposażeniu. Ale taka różnica, że tej różowej tapicerki nie dostaniesz w żadnej innej wersji wyposażeniowej.
Np. w wersji wyposażeniowej XC jakiegoś samochodu, w wersji standardowej wyposażenia, jest tapicerka biało-czarna i np. ksenony, w wersji LT nie ma w standardzie tych ksenonów i tej tapicerki, ale za dodatkową opłata możesz dokupić do tej wersji wyposażeniowej LT ksenony. A do wersji wyposażeniowej np PT możesz dokupić tą biało-czarną tapicerkę i te ksenony. Z kolei firma puściła samochód w wersji limitowanej 50 szt. z oświetleniem LED. I tego oświetlenia LED nie masz możliwości dokupić do wersji wyposażeniowej XC,LT i PT. Ledy są tylko w wersji limitowanej. My w przykładach opisujemy tu wyposażenie. Ale wersja limitowana może też mieć inny silnik, inny napęd itd.
Rozumiesz :) o co biega :) W wersji limitowanej jest 50 samochodów, które maja coś, czego nie ma żadna inna wersja czy to wyposażeniowa czy silnikowa czy jakaś inna.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2021, 14:48

Tak nawiasem w pink Floyd pink nie oznaczał róż a ilości były tak duże że nie ja bym ich limitowana nie nazwał.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4