Pierwsze auto do 10k

23 Cze 2017, 17:09

Witam !

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu auta, będzie to mój pierwszy pojazd.
Niestety z racji tego, iż nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc(słowa ludzi którzy się 'znają' są odwrotnością tego, czego można dowiedzieć się w internecie - proponowano mi głównie auta sprowadzone, w dieslu, 'perełki od handlarzy' itp. stąd ten temat. Do sedna:

Budżet to 10000zł ze wszystkim, auto będzie użytkowane 70/30% miasto/trasa. 1x w miesiącu 400km + jakieś wyjazdy raz w roku, typu planowany za niedługi czas 2k km, który mam nadzieje odbędzie się już moim autem - dlatego myślę, że gaz byłby fajnym rozwiązaniem.

Przejdźmy do moich wymagań:
Nie kombi,
Mile widziane wersje 4/5? drzwi
Silnik max 2.0,
Chociaż klimatyzacja i szyby w prądzie,
Fajnie by było, gdyby samochód mi się podobał :wink: (Mówię tu o modelu, nie kolor, wyposażenie itp.)
Wiem, że budżet nie pozwala na wiele, a wręcz przeciwnie.

Auta o których myślałem:
Astra G
Honda Accord/Civic
Vectra B
Ford Focus/Mondeo
Mazda 323f hatchback
Volvo s40

Jestem z Włocławka( Kujawsko Pomorskie ).

Dodam jeszcze ogłoszenie, które rzuciło mi się w oczy:
[link do oferty na Olx wygasł]
wank
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

23 Cze 2017, 18:26

Jako pierwsze auto to proponuję Ci Punto 2 1.2 ,Focus MK1 1.6 lub 2.0, Octavia 1.6 MPI. Naleśniki ktoś coś jeszcze dorzuci.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Cze 2017, 04:16

O octavii też myślałem - punto dorzucę do poszukiwanych modeli - dzięki za odpowiedź.

Co myślicie o tym ?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Trochę podejrzane, ale sporo części wymienionych i podobno właściciel ma wszystko udokumentowane.
wank
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

28 Cze 2017, 06:41

Zastanawiajace jest to ze kupil w styczniu z niemiec zalozyl gaz i wymienil wiele innych rzeczy i tereaz sprzedaje
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Cze 2017, 08:28

Bez jaj, prawie 9k za Astrę G z 2000 roku :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Sie 2017, 15:02

Witam ponownie - po małej przerwie w szukaniu auta, znów powracam z prośbą o pomoc w znalezieniu czegoś sensownego. Moje wymagania się nie zmieniły.

Co sądzicie o tej astrze ? \
[link do oferty na Olx wygasł]

Trochę drogo, ale może sprzedawca by trochę opuścił - na razie wysłałem wiadomość z zapytaniem o to jak długo posiada samochód, kiedy był zakładany gaz i o ostatnie naprawy.

Mam też jedno małe pytanie. W sytuacji, gdzie chciałbym kupić auto razem z moją babcią (ma zniżki), to jej obecność podczas zakupu jest obowiązkowa ? Tzn. nie da się przygotować wcześniej umów ? Może jakieś upoważnienie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
wank
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 02 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

20 Sie 2017, 18:54

wank napisał(a):W sytuacji, gdzie chciałbym kupić auto razem z moją babcią (ma zniżki), to jej obecność podczas zakupu jest obowiązkowa ? Tzn. nie da się przygotować wcześniej umów ? Może jakieś upoważnienie
na umowie muszą być dane oraz odręczny podpis babci. Jeśli nie masz jak z nią pojechać na miejsce zakupu auta to możesz sam wydrukować umowę (wzór w internecie)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14067
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Sie 2017, 19:00

Na wszelki wypadek wez tez dowod babci bo niektorzy chca dane dokladnie sprawdzic
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4