Pilot nie otwiera drzwi - Corsa C 1.7 DTI 2001r.

11 Lis 2023, 00:43

Witam, mam problem w Corsie C 1.7 DTI 2001r.
Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota, pilot ma nową obudowę (baterię też)
Stacyjka regenerowana i kostka stacyjki nowa.

Raz na jakiś czas od niechcenia zamkną się drzwi kierowcy, ale otworzyć ich nie otworzę.
Nie chce się ani otwierać ani zamykać, a gdy klikam przycisk na pilocie to kierunki migną, więc teoretycznie pilot łapie.
Próbowałem zakodować pilot (wkładałem do stacyjki, przekręcałem na zapłon i trzymałem przycisk zamykania drzwi, ale niestety nic się nie działo)
Z kluczyka normalnie otwiera drzwi, ale tylko kierowcy - od pasażera nie (drzwi pasażera trzeba otwierać ręcznie od środka)

Co może być problemem? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

13 Lis 2023, 12:05

Masz centralny zamek? Jeżeli tak to czy z przycisku wewnątrz auta wszystkie drzwi się zamykają i otwierają jak go użyjesz?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

18 Lis 2023, 20:10

Centralka jest, bo ja to auto kupiłem niedawno i byłem nim na naprawie stacyjki (piloty były zniszczone, więc pilot też naprawiałem) - po wyjściu z tego serwisu drzwi kierowcy z pilota się zamykały, od strony pasażera nie, a po jakiejś chwili przestało to działać całkowicie, nie wiem czy mam zadzwonić do tego serwisu czy jak? Co może być uszkodzone? Zamki?
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

18 Lis 2023, 20:12

A i co do zamykania drzwi od wewnątrz auta - gdy klikam przycisk do zamknięcia drzwi od strony kierowcy to zamyka tylko te, nic nie dzieje się z drzwiami pasażera
Jest to wersja 3 drzwiowa.
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

21 Lis 2023, 09:52

Zamek centralny dokładany czy oryginalny? Masz siłowniki czy styki centralnego są w zamku? Jak nie oryginalny, to jaka firma?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lis 2023, 10:01

Oryginalny, piloty były oryginalne, ja tylko zmieniłem obudowę i wymieniłem baterie . Z tego co mi wiadomo to w Corsach są siłowniki w zamkach.
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

21 Lis 2023, 10:19

levik napisał(a):Stacyjka regenerowana i kostka stacyjki nowa.

Dla pewności trzeba zacząć od sprawdzenia, czy włącznik centralnego w stacyjce działa. Przy wyciągniętym kluczyku ze stacyjki nie powinno być napięcia.
A klapa i wlew paliwa też masz sterowane z.c.?
Jednakże ja proponuję zacząć od sprawdzenia bezpieczników. Zerknij na bezpiecznik 13 i 19.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lis 2023, 02:34

Bezpieczniki na pewno wszystkie dobre, bo sprawdzałem i to nie raz wszystkie po kolei.
Wlew paliwa nie jest sterowany, a klapa bagażnika to nawet nie mam pojęcia, ponieważ bagażnik w ogóle się nie otwiera (zamek jest zniszczony).
Na samym początku po naprawie pilota drzwi kierowcy dało się zamknąć z pilota, później całkowicie przestało to działać w przeciągu dwóch godzin.
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

22 Lis 2023, 02:35

Jak posprawdzać te włączniki zamka centralnego?
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

22 Lis 2023, 12:18

Jeżeli bezpieczniki są sprawne, to należało by w obecnej sytuacji zacząć od
MotoAlbercik napisał(a):Dla pewności trzeba zacząć od sprawdzenia, czy włącznik centralnego w stacyjce działa. Przy wyciągniętym kluczyku ze stacyjki nie powinno być napięcia.

Inna sprawą jest to, czy masz centralny fabryczny, czy dokładany. Z tego co wiem, jak jest fabryczny, to nie ma centralki/modułu c.z. Zamek centralny jest sterowany przez moduł nadwozia. Do tego, z.c. obejmuje wszystkie drzwi, klapkę wlewu paliwa i klapę bagażnika. Przy dokładanym zamku, nie ma z.c. w klapce wlewu i bagażnika. Chyba, że ktoś sobie zamontował. Do tego jak jest oryginalny, to nie ma siłowników master i slave, a styki te są w samym zamku drzwi. Jak jest dokładany, to mogą być siłowniki albo styki slave i master w zamku ( można wymienić zwykłe zamki na zamki z c.z. ). Więc najpierw trzeba ustalić jaki masz c.z. - oryginalny czy dokładany czy montowany przez kogoś dodatkowo. Trzeba też wiedzieć, czy masz siłowniki czy styki c.z. są w zamkach. Żeby tego się dowiedzieć trzeba zdemontować boczki w drzwiach. Bo kluczowe może tu być sterownik albo styki master/slave.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lis 2023, 14:12

Jak będę miał chwilę wolnego to sprawdzę, bo i tak muszę drzwi rozbierać z jednego powodu, dzięki za pomoc, odpowiem co i jak jak się już wszystkiego dowiem.
levik
Nowicjusz
 
Posty: 24

22 Lis 2023, 15:35

Jak będziesz rozbierał to zacznij od drzwi kierowcy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000