Piszczy mi coś w okolicy lewego koła

28 Cze 2021, 21:58

Witam. Problem pisków przy lewym kole pojawią się przy jeździe na łuku w prawo lub przy wolnej jeździe w jednym momencie obrotu koła. Czym to może być spowodowane ?
Mateusz09
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Cze 2021, 08:19

A jak zaczyna piszczeć i dotkniesz lekko hamulca to przestaje?

Przypuszczam, że to będzie od klocków. Najczęściej na tarczy powstaje rant i w skrajnych przypadkach potrafią się wydobywać takie popiskiwania lub klocki już są słabe. Warto tam zajrzeć i zobaczyć jak gruba masz jeszcze okładzinę i czy na tarczy jest duży rant.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Cze 2021, 08:50

nie masz czasem zimówek jeszcze założonych albo wielosezonu? to też może powodować pisk, chociaż kolega wyżej postawił bardziej trafną diagnozę.
brykolaf
Obserwowany
 
Posty: 2

29 Cze 2021, 09:19

Po dotknięciu hamulca przestaje. Opony wielosezonowe zostały tydzień temu założone nowe. I była regenerowana maglownica. Tarcze i klocki mają około dwóch lat, ale na łuku drogi przez tarcze mógłby być taki pisk ? Z góry dziękuję.
Mateusz09
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Cze 2021, 09:39

Mateusz09 napisał(a):Po dotknięciu hamulca przestaje
No to wszystko wskazuje na klocki które piszczą po zetknięciu z tarczą. Na łuku drogi mogą się minimalnie inaczej układać i np. dotykając rantu na tarczy zaczynają piszczeć jak dotkniesz hamulca delikatnie wracają do swojej pozycji i przestaje piszczeć. Tam wystarczy bardzo niewielka różnica żeby pojawił się pisk.
Mateusz09 napisał(a):Tarcze i klocki mają około dwóch lat, ale na łuku drogi przez tarcze mógłby być taki pisk ?
Tu raczej zobacz jaki mają przebieg i w jakim są stanie bo po dwóch latach mogą być do wymiany w zależności od tego jak się jeździ. Czasem jeżeli jest już rant na tarczy, a jej grubość jest jeszcze dobra i klocki mają sporo okładziny można podjechać na przetoczenie tego zewnętrznego rantu (czasem i wewnętrznego).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Cze 2021, 09:54

Dzięki za pomoc. Sprawdzę to w wolnej chwili.
Mateusz09
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Cze 2021, 09:55

Mam nagrany nawet filmik tego piszczenia. Szkoda ze tu nie da się wstawić.
Mateusz09
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Cze 2021, 11:00

Można wstawić na YT i tu dać link, możesz też wrzucić zdjęcia jak uda ci się zrobić tak żeby było widać kawałek tarczy i okładzinę klocka. Jednak ja myślę, że problemem jest dokładnie to co opisałem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Cze 2021, 11:12

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mateusz09
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Cze 2021, 11:28

Ja tam nic nie słyszę na tym filmiku ;/
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34