Pomoc przy wyborze auta do 10 tyś.

31 Maj 2015, 16:35

Witam wszystkich!
Proszę o pomoc przy wyborze auta w przedziale cenowym 8-10 tyś.
Przez ostatnie pół roku, od kiedy mam prawo jazdy zrobiłem już z 20 tyś km, więc jak widać - spalanie nie może być zbyt wielkie, bo zbankrutuję ;) Z tego powodu benzyna nie wchodzi w grę - jedynie LPG, albo diesel.
Robię codziennie przynajmniej 100km na krętej drodze, gdzie nie ma zbyt wiele miejsc do wyprzedzania, więc potrzebuję przyspieszenia.
Myślałem o Celice VII TS 193km w gazie, ale szkoda by mi było gazować ten silnik.
Drugi typ, to BMW M3 E46 w sedanie, z jakimś silniczkiem diesla, ale słyszałem, że koszty napraw są nieporównywalne z innymi pojazdami w tej cenie. Nie chcę kupić czegoś, czego nie będę w stanie utrzymać z uwagi na to, że jeszcze się uczę i nie mam stałej pracy.
Kolejny typ - Hyoundai Coupe III, ale tu może być ciężko dostać jakiś egzemplarz w dobrym stanie w tej cenie i do tego dochodzi też gaz ;/
Ostatnie dwie propozycje na ten moment to Mazda 3 / 6 w sedanie.

Liczę, że dostanę jeszcze jakieś ciekawe propozycje co mógłbym kupić. Jeśli chodzi o wygląd, to lubię sportowe kształty, bez żadnych większych wymagań.
Przede wszystkim pojazd musi być w miarę ekonomiczny i posiadać dobre przyspieszenie w przedziale 70-110 km/h. Prędkość maksymalna mnie nie interesuje, bo i tak zazwyczaj jeżdżę po trasach, gdzie więcej jak te 110 nie ma co się rozpędzać.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Maj 2015, 17:00

BMW M3 E46 za 10k? :D
Pewnie miałeś nam myśli zwykłe E46.
Diesle szczególnie w tym przedziale cenowym będą wymagały większego wkładu już.
Zejdź niżej i popatrz na E36 w sedanie z większym silnikiem + LPG.

Ode mnie może być
Honda Civic VI 1.8 VTEC // Honda Civic VI // Honda Prelude
Coś od ROVER'a wiecej może dopowiedzieć Kirin88
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Taka marejka.

Link przykładowy.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

31 Maj 2015, 17:33

Riazek napisał(a):Myślałem o Celice VII TS 193km w gazie,
Za 10 tys. chcesz taka celice? :mrgreen: Gratuluję poczucia humoru a może odwagi ?

Riazek napisał(a):Drugi typ, to BMW M3 E46 w sedanie

8-10 tys. to starczy Ci raczej na pakiet startowy po zakupie m3 a nie na zakup m3 ;)
Jeżeli chcesz e46 w tych pieniądzach to jedynie jakieś 1.8 R4. Jak wyżej lepiej w tym budżecie szukać e36 z konkretniejszym silnikiem.
e36 będzie też o wiele tańsze w naprawach. W sam raz na studencką kieszeń.

Kieł napisał(a):Coś od ROVER'a wiecej może dopowiedzieć Kirin88

Młodej osobie pewnie prędzej przypadnie do gustu MG, np takie ZR:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Na prawdę szybki wyróżniający się samochód z umiarkowanym spalaniem.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

31 Maj 2015, 17:59

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o Celicę, to fundusz by się troszkę zwiększył, ponieważ byłbym w stanie zrezygnować z pewnych rzeczy dla tego auta, ale jednak niechęć do LPG mnie sprowadza na ziemię...
Jeśli chodzi o M3... Nie wiem dlaczego napisałem M3, chodziło mi o trzecią serię, już to poprawiam :)
ZR mi się niestety nie podoba.
Takimi bardziej odległymi typami są jeszcze: Ford Cougar, Audi A3/A4. Ogólnie jestem też otwarty na wszelkiego rodzaju samochody po optycznym tuningu i jeśli znajdzie się coś ciekawego, to rozważę taką opcję.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Cze 2015, 07:45

Może Mondeo St200? Jest klubowe do sprzedania za 8.5k, tylko że kombi.. Do poprawek blacharka.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra