Pomoc w wyborze autka do ok 13k

Pomoc w wyborze autka do ok 13k

29 Lip 2010, 15:45

Witam wszystkich forumowiczow i milosnikow motoryzacji :) Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze jestem tu nowy i z gory sorry dzieki wszystkim za pomoc.

Tak jak w temacie napisalem przymierzam sie do kupna 'nowego' autka do ok 13 tys. Obecnie jezdze Oplem Astra I 1.6 z 92 roku ale powoli idzie w odstawke bo rdza go calkowicie pozarla :D mam tez renault megane 1.4 z 97 roku ktory wczesniej byl moich rodzicow, ale teraz chcialbym go sprzedac i kupic cos nowszego i mocniejszego :)
Szukam czegos okolo z 2000 roku, raczej benzyna,moze byc z LPG, ale diesli tez nie odrzucam, koniecznie z klima, szukam tzw. auta z charakterkiem :D wiec z gory odrzucam golfy oraz stare beemki :)

Oto kilka samochodow, ktore spodobaly mi sie (kolejnosc przypadkowa):
- peugeot 206 s16
- peugeot 406 coupe
- ford cougar
- opel astra bertone
- alfa romeo 147 (ale czytalem ze tylko w dieslu jezeli alfa :) )
- mg zr (nie wiem nic o tej marce, ale z wygladu calkiem calkiem)
- fiat stilo 3d

To chyba na tyle, jezeli macie jakies inne propozycje to prosze o podanie :) dzieki i pozdro dla wszystkich forumowiczow
steziu
Nowicjusz

Miejscowość: Nysa

Re: Pomoc w wyborze autka do ok 13k

29 Lip 2010, 15:50

Za 13k byś nie kupił beemki z okolic 2000r, a te Twoje propozycje to dopiero mają charakter... same rupcie albo gnijowozy. Pomyśl nad jakimś japońcem albo jednak niemieckim autem.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Lip 2010, 15:58

jiGsaw napisał(a):Za 13k byś nie kupił beemki z okolic 2000r, a te Twoje propozycje to dopiero mają charakter... same rupcie albo gnijowozy. Pomyśl nad jakimś japońcem albo jednak niemieckim autem.

ALe ja doskonale wiem ze beemki z tego rocznika nie dostane za ta kwote, a za okolo 15 tys moge miec jakas beemke typu e36, za ktorymi nigdy nie przepadalem. a jezeli japońće to jakie na przyklad?? bo niemieckie to chyba tylko golfy badz a3/4 zostaly ktore w tej kwocie beda strasznie wykonczone.
steziu
Nowicjusz

29 Lip 2010, 15:58

auta ktore wymieniles strasznie są z charakterem i nie dorownuja nawet starym "beemkom".
Alfy odrzuc bo awaryjne,reszta rdzewista,MG nawet ciekawy wybor ale malo tego u nas i wiadomo jak z czesciami.
mitura
Początkujący

Miejscowość: Łuków

29 Lip 2010, 16:03

mitura napisał(a):auta ktore wymieniles strasznie są z charakterem i nie dorownuja nawet starym "beemkom".
Alfy odrzuc bo awaryjne,reszta rdzewista,MG nawet ciekawy wybor ale malo tego u nas i wiadomo jak z czesciami.

Odnosnie tego charakteru to bardziej chodzilo mi o wyglad niz o moc, ale wiadomo o wygladzie i urodzie samochodow sie nie dyskutuje :)

No wlasnie czytalem wiele o alfach i rozne opinie slyszalem. odnosnie MG to one nie maja czescie wspolnych z Honda?? bo ten ZR bazuje chyba na Civicu, ale moge sie mylic.

A jakie inne auta polecacie?
steziu
Nowicjusz

29 Lip 2010, 16:17

MG to marka Rovera.
Może Honda Civic/Accord? nie podobaja ci sie? maja niezly wyglad,super silniki i niezle wyposazenie.
mitura
Początkujący

Miejscowość: Łuków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

• Re: Pomoc w wyborze autka do ok 13k

29 Lip 2010, 16:24

Mitsubishi Galant (tzw rekin)
    AreBie
    Aktywny

Miejscowość: NML

29 Lip 2010, 16:27

Co do tej Hondy Accord to wolalbym jakies autko 3d badz coupe, a nie typu sedan :) ale dzieki za propozycje.

Podoba mi sie Civic ale VII generacji ( ale niestety w dobrym stanie bedzie mi trudno znalezc godny kupna egzemplarz) a Vi wersja Civica tak srednio do mnie przemawia ( mowie oczywiscie o wygladzie, bo nie zaprzeczam ze jest wart uwagi pod wzgledem technicznym). Dzieki za propozycje.
    steziu
    Nowicjusz

29 Lip 2010, 17:33

206 s16 - ma bardzo duże kopyto co daje dużo emocji podczas jazdą tak małym autkiem :) Polecam 2.0 hdi (CR) 90 (takim obecnie śmigam) który po czipie jest w stanie objechać 2.0 bene spalając prawie 2 razy mniej paliwa. Autko do jazdy w max. 4 osoby gdyż z tyłu jest bardzo mało miejsca (z przodu całkiem komfortowo jak na tą klase)
    406 coupe - auto typowo stworzone do sportowej jazdy, 4 miejscowe
    cougar - ford ..... wort :), osobiście bym odpuścił ze względu na słabe blachy, choć wizualnie podoba mi się
    astra - nawet, nawet ...
    alfa - tylko 1.9jtd (sprawdzona konstrukcja fiata na common railu z niezłą dynamiką i kulturą pracy), alfa nie należy do aut bezawaryjnych
    mg zr (sportowy produkt rovera, nie mam zdania)
    stilo - ciekawa sylwetka, przepalające się wiecznie żarówki co jest dość kłopotliwe, problemy z elektryką, silnik jtd bardzo dobry tj. w alfie, no i to fiat chyba, że Ci nie przeszkadza, słaba zawiecha jak w 206
    konrad1422
    Początkujący

Miejscowość: PL

30 Lip 2010, 07:46

Bede jezdzil glownie sam, albo w 2 osoby takze nie potrzebuje duzo miejsca na tylnej kanapie dlatego wydaje mi sie,ze te auta ktore wymienilem sprawdza sie odnoisnie tego :) zna ktos moze opinie na temat tego MG ? bo oferta wydaje sie byc calkiem atrakcyjna.
    co do fiata to nie mam wiekszych uprzedzen :D

macie jeszcze jakies inne auta, nad ktorymi mozna sie zastanowic?? :)

jeszcze raz dzieki za uwagi i propozycje :)
    steziu
    Nowicjusz

30 Lip 2010, 08:26

konrad1422 napisał(a): ford ..... wort

Napisał właściciel Peugeota 206 :lol:

Z propozycji przedstawionych przez autora najlepiej wypada 406 ale zwykły hatchback i Stilo najlepiej w JTD.
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

30 Lip 2010, 10:07

A co myslicie nad Fordem Focusem I?? Chodzi mi o wersje 3d, jakie silniki polecacie? bo wydaje mi sie ze w tej kwocie znajde cos z tego modelu.
    steziu
    Nowicjusz

30 Lip 2010, 10:21

2,0 LPG :mrgreen:
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

30 Lip 2010, 17:10

peugeot jest dużo lepszy od forda..... lepsze blachy blachy, świetne silniki hdi w porówaniu do dość awaryjnych tdci czy klekoczących tddi
    konrad1422
    Początkujący

Miejscowość: PL

30 Lip 2010, 18:43

Oraz awaryjne i drogie w naprawie tylne zawiesznie i padająca elektornika...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać