Porsche - ile to może palić?

31 Paź 2006, 14:22

zobaczcie ten [link do mobile.de wygasł]
interesuje mnie ta fura ale kompletnie sie nie znam ile to moze palic co to jest warte?jak potem naprawy mam do wydania 16.000zł szukam a3 lub megane coupe ale jakos to mi sie spodobała i ciekawi mnie czy warto i czy do tej kwoty kupie jakies porshe ktore nadaje sie do jazdy

Mała modyfikacja wyświetlania linku.
ADMIN
bako
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Radlin

01 Lis 2006, 12:31

przy tak malym silniku to napewno malo palic nie bedzie.
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

01 Lis 2006, 16:35

Kiedys buszowałem po tych stronach..jak cos znajdziesz to powodzenia ale osobiscie mysle ze to co wydasz na ubespieczenie za ten litrarz byś mogł lepiej sporzytkować, a czesci do czegos takiego nie sa "standardem" :wink:
Zulus
Nowicjusz
 
Posty: 35

02 Lis 2006, 13:37

Witam
Cóż, moje spostrzeżenia nie wynikają z osobistych doświadczeń, ale z czytania forów właścicieli "prosiaków" (które bardzo mi się podobają i chętnie widziałbym kiedyś takie w swoim garażu). Wniosek z wypowiedzi właścicieli, nawet na polsich forach (z tego co pamiętam jest nawet jakiś klub), jest taki, że to nie jest auto dla kogoś kto ma ograniczony budżet, tym bardziej w tak małym zakresie. Aby to autko było bezawaryjne i dawało frajde z jazdy wymaga wyśmienitego serwisu (klub ma jakiś zaprzyjaźnionych mechaników, którzy wiedzą jak dobrze je serwisować) a ten niestety nie jest tani. Także myślę, że w przypadku Porsche problemem nie jest zakup tylko jego późniejsze utrzymanie. Na forum Subaru w opisach Imprez właściciele pisali o rocznym koszcie utrzymania takiej imprezy w okolicach 30-40 tyś PLN rocznie (paliwo + serwis + części zamienne, opony). Myślę, że jak się chce żeby takie porsche było bezawaryjne i jeździć nim w miarę normalnie, trzeba się liczyć z podobnym wydatkiem, jak nie większym (bo to dość stary model ten z ogłoszenia, a i części używanych na naszym rynku chyba nie ma aż tak dużo).
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39

02 Lis 2006, 20:05

bako napisał(a):interesuje mnie ta fura ale kompletnie sie nie znam ile to moze palic co to jest warte?jak potem naprawy mam do wydania 16.000zł szukam a3 lub megane coupe ale jakos to mi sie spodobała i ciekawi mnie czy warto i czy do tej kwoty kupie jakies porshe ktore nadaje sie do jazdy

Pali ile chce i ile wlejesz :D . Nie sądze żeby ludzie jeżdżacy takimi samochodami zwracali uwagę na to ile pali :D . Za 16 tys. raczej nie kupisz dobrej A3, nie wiem jak z renówka.
oliwer
Początkujący
 
Posty: 70
Miejscowość: dolnośląskie