Produkty STP, używać zapobiegawczo czy raczej nie ?

13 Sie 2008, 13:11

Witam.
Niedawno siedziałem na allegro i coś mnie podkusiło żeby kupić do swojego focusa 99r. 1.8 dwa produkty:

STP: "Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy - Skutecznie czyści zapchane wtryskiwacze już po jednorazowym zastosowaniu do silników benzynowych"
http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html (drugi od lewej)

STP: "Regenerator silnika (Do silników Benzynowych - Doskonała Ochrona)"
http://www.stp.com.pl/produkty/oleje.html (pierwszy od lewej)

Generalnie to nie wiem czy używanie tych dodatków jest w pełni bezpieczne dla silnika i można ich używać przy każdym przebiegu i właściwie bez żadnych złych objawów ze strony silnika, po prostu tak zapobiegawczo ?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Jeśli spokojnie mogę ich użyć to jak dokładnie to zrobić ? :?:
cammb
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Polska

22 Sie 2008, 21:32

Witaj.
Produkty firmy STP; podobnie jak Liqui Moly sa zalecane i absolutnie nie szkodza.
Zaleca sie nawet stosowanie dodatkow do benzyny ktore czyszcza wtryski, pompe i inne czesci ukladu paliwowego. Ponadto dodatki do benzyny czyszcza zawory i komore spalania. Osobiscie dwa albo trzy razy w roku dolewam jakis dodatek do benzyny i zadnych problemow nie mam.
Jesli chodzi o dodatki do oleju silnikowego, to tutaj poglady i zdania sa podzielone. Napewno dodatek ten nie zaszkodzi, ale jesli uzywasz dobrych olejow ( np. Mobil 1 0W40, Castrol 0W40 albo 10W60) to dodawanie tutaj wszelkich dodatkow jest bezcelowe. Oleje te posiadaja tak dobre wlasciwosci smarujace i takie rezerwy, ze firmy te odradzaja a nawet zabraniaja stosowania jakichkolwiek dodatkow.
Antares
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...
    Lexus RC
    Rodzina sportowych samochodów Lexusa wkrótce powiększy się o nowe auto z otwartym dachem, czyli długo wyczekiwany model LC w wersji Convertible. A co z mniejszym Lexusem RC? W 2014 roku japońska marka zaprezentowała ...