Renault Trafic 2014, nowa stylistyka zewnętrzna

18 Mar 2014, 17:30

Wprowadzone na rynek w 1980 roku, jako następca nie mniej słynnego modelu Estafette, Renault Trafic zostało sprzedane do dziś w ponad 1,6 mln egzemplarzy na całym świecie. W 2014 roku historia Renault Trafic znajdzie swój ciąg dalszy wraz z całkowitym odnowieniem tego modelu i jego wprowadzeniem na rynki około pięćdziesięciu krajów.

Renault Trafic 2014, nowa stylistyka zewnętrzna

Nowe Renault Trafic prezentuje całkowicie zmienioną stylistykę zewnętrzną. Przód samochodu zdobi powiększone i umieszczone bardziej pionowo logo, charakterystyczne dla nowej stylistyki marki Renault, co w połączeniu z wysmukłymi i wyrazistymi reflektorami nadaje mu zdecydowany i dynamiczny wygląd. Bardziej pochylona przednia szyba wyraźnie odcina się od krawędzi maski. Obszerny, mocno zarysowany wlot powietrza i dzieląca górny i dolny grill listwa w kolorze nadwozia odciążają optycznie przód nadwozia. Płynnie zarysowane linie dodają sylwetce pojazdu dynamiczności. Zachowano cenioną przez klientów solidność i praktyczność, zwłaszcza dzięki obszernemu i skutecznie chroniącemu pojazd przedniemu zderzakowi.

W Nowym Renault Trafic koncern wykorzystał całe swoje bogate doświadczenie w zakresie pojazdów dostawczych, tworząc nowoczesnego i zapewniającego pełen komfort użytkowania vana, jeszcze lepiej spełniającego oczekiwania użytkowników i przyczyniającego się do sukcesu ich działalności.

Nowe Renault Trafic jest narzędziem stworzonym na miarę dzięki niezwykle rozbudowanej gamie tego modelu: 270 wersji, 2 wysokości, 2 długości, furgon, przedłużona kabina, platforma z kabiną oraz wersja do przewozu osób, nie zapominając o pojazdach zmodyfikowanych przez współpracujących i autoryzowanych przez Renault Tech wykonawców zabudów.

POLECAMY Nowe Renault Trafic to już trzecia generacja modelu

Nowe Renault Trafic jest oszczędne i zapewnia płynną jazdę dzięki gamie poddanych downsizingowi i turbodoładowanych silników. Zostały one stworzone na bazie opracowanej przez Renault jednostki 1.6 dCi najnowszej generacji (R9M) i zawierają szereg innowacyjnych rozwiązań, pozwalających obniżyć zużycie paliwa, przy zachowaniu dużej przyjemności jazdy. Gama ta obejmuje dwa warianty: z pojedynczym układem doładowania o zmiennej geometrii, pozwalająca obniżyć spalanie o ponad 1 l/100 km oraz Twin-Turbo, umożliwiająca zejście poniżej 6 l/100 km (Homologowane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 zgodnie z obowiązującymi przepisami). Silniki te zapewniają dynamiczne przyspieszenia na kolejnych biegach i większy moment obrotowy przy niskich obrotach, ułatwiający szybsze ruszanie z miejsca również pod obciążeniem.

Renault Trafic 2014, nowa stylistyka zewnętrzna

Nowe Renault Trafic, opracowane przez wyspecjalizowany w pojazdach dostawczych zespół konstruktorów z Renault, jest niezawodnym i solidnym pojazdem. Wykorzystano w nim bogate know-how i doświadczenie 1800 pracowników zakładu w Sandouville (Francja), specjalizujących się dotąd w produkcji modeli osobowych wyższej klasy. W celu zapewnienia produkcji furgonów we Francji, zakład ten został poddany szeroko zakrojonej przebudowie, której całkowity koszt wyniósł ponad 230 milionów euro.
Marka Renault, będąca od 1998 roku europejskim liderem w produkcji lekkich pojazdów dostawczych, korzysta z wydajnego zaplecza przemysłowego, złożonego z trzech zlokalizowanych we Francji zakładów, w których montowane są wszystkie modele dostawcze Renault: Kangoo w MCA (Maubeuge), Master w SOVAB (Batilly) oraz od teraz Trafic w Sandouville.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3466
Zdjęcia: 12551
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównanie żarówek PY21W chrome do kierunkowskazów - Philips vs Osram
    Kierunkowskazy muszą świecić światłem pomarańczowym ale nie zawsze podoba nam się pomarańczowa poświata w lampie od takiej żarówki i co wtedy możemy zrobić? Wyjściem i rozwiązaniem tego są żarówki tzw. chrome ...
    Sobota w terenie
    Jako ze ostatnio brak mi na wszystko czasu to gdy wczoraj zadzwonil kumpel spytac czy mam chwile zeby dzis rano wyskoczysc w teren nie zastanawialem sie ani chwili. Do tego jechalismy doslownie "za rog" zdjęcia w galerii ...

  •