Renault Trafic II - fabryczne radio i podłączenie anteny DAB+

21 Sie 2021, 19:59

Witam wszystkich. Nie jestem pewien czy dobry dział z góry przepraszam jeżeli nie.
Moje pytanie czy podłączajac do zwykłego fabrycznego radia w renault trafic II. Antenę Dab+ poprawię odbiór stacji radiowych.
Marcin6669
Obserwowany
 
Posty: 2

22 Sie 2021, 10:30

Jeżeli masz zwykłą antenę bez wzmacniacza sygnału to pewnie udało by Ci się takim zabiegiem poprawić odbiór stacji.

Jaki masz problem z obecną anteną? Gubi mocno sygnał podczas jazdy? Radio masz ustawione żeby przestawiało się na mocniejszy sygnał nadajnika podczas jazdy?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Sie 2021, 19:14

Ogólnie chodzi mi o to czy podmiana anteny że zwykłej coś pomoże. Czy zwykle radio będzie lepiej działać na takiej antenie
Marcin6669
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Sie 2021, 07:31

Nie będzie jak chcesz poprawić odbiór stacji radiowych to najlepiej kupić wzmacniacz do obecnej anteny lub inną antenę już ze wzmacniaczem.

Z tego co wiem DAB i FM to tak różne zakresy częstotliwości, że jedną anteną nie da się tego efektywnie odbierać.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...