Rodzinny, ekonomiczny samochód do 9000 zł.

21 Sty 2014, 21:19

Witam serdecznie.

Jak i duża część osób tutaj zgromadzonych, tak i ja poszukuje samochodu. Kwotą jaką mogę przeznaczyć na zakup jest 9000 polskich złotych. Głównymi cechami jakimi się kieruje to:

-ekonomiczność,
-trwałość jednostki napędowej, (chciałbym użytkować ten samochód przez kilka lat)
-tanie oraz łatwo dostępne części zamienne,
-oraz to aby samochód był w miarę przestronny i wygodny.

Przebieg roczny jaki wykonuje to około 15 tys. kilometrów. Obecnie użytkuję Opla Astrę F z silnikiem 1.6 8v i nie mogę na nią narzekać. Silniczek bardzo wytrzymały a i części tanie i łatwo dostępne. Nigdy mnie nie zawiodła. Dlatego na dzień dzisiejszy samochodem jaki preferuje jest Astra G z silnikiem 1.7 DTI Isuzu.

Po głowie chodzi mi również Honda Civic 5D lub VIg w sedanie ale w tym wypadku pozostaje chyba tylko benzyna.

I teraz pytanie do osób tutaj zgromadzonych. Dobry wybór czy może jednak coś innego polecacie? Warto zainwestować w ten rodzaj samochodu? A może macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam

Tonex
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

21 Sty 2014, 21:47

A nie lepiej kupić Astre G 1.6 8v 85km. Silnik był krótko montowany ale jest znakomity i dobrze przyjmie tanią instalacje
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Sty 2014, 21:55

Tutaj właśnie mam dylemat. Czy kupić samochód z silnikiem diesla czy benzynę z gazem. Niby o Isuzu ludzie dobrze piszą jednak własne doświadczenie mówi że Oplowski 1.6 8v to też bardzo dobra konstrukcja.
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

21 Sty 2014, 22:04

Silnik Isuzu też jest okej ale przebieg będzie powyżej 300 tysięcy :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Sty 2014, 08:19

A myślałeś może nad Peugeotem 406?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2014, 20:39

Nad peugeot-em się nie zastanawiałem. Samochód ładnie się prezentuje, jednak jakoś sceptycznie jestem nastawiony do tego modelu. Oczywiście mogą to być odczucia bardzo mylące. Przeczytałem kilka opinii i raczej nie stawiają one tego samochodu w dobrym świetle.

Z druga połówką doszedłem do wniosku że do obecnej kwoty na samochód możemy dołożyć 2000. W skrajnym przypadku 3000 zł. Porozmawiałem trochę tu i tam i doradzono mi również abym celował w samochody typu:

-VW Bora, Passat
-Skoda Octavia

Wszystkie z silnikami 1.9tdi. Czy jest sens szukać takich pojazdów w tej cenie?
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

22 Sty 2014, 20:50

Jakie to są opinie? Bo ja o 406 nie słyszałem złego słowa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2014, 21:23

Zwracam honor. Wdrążyłem się głębiej w temat i ponoć z silnikami 2.0 HDI faktycznie jest ok. Mało kto narzeka. Jednak warto się będzie zastanowić nad tym samochodem. Jedynie co widzę to to że często przewija się temat problemu z kołem dwu-masowym. Czy faktycznie jest z tym taki problem?
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

01 Lut 2014, 15:27

Witam serdecznie po kilku dniach poszukiwań informacji jak i samochodu. Przez ten czas czytałem, czytałem i jeszcze raz czytałem co będzie najlepszym wyborem. Przeglądałem również to forum i wiele propozycji przewijało mi się przez głowę zaczynając od Astry G, poprzez Mazde Premacy, Peugeota 406, Passata B5, VW Bora a zakończywszy na Toyocie Avensis I generacji :D

Zastanawiałem się na silnikami 2.0 8v lub 1.8 20v, które mógłbym później zagazować, jednak myślę że kupując Bore lub Passata B5 za kwotę 10-11 tysięcy, mógłbym się nie miło rozczarować. Przy takiej kwocie 1.9 TDI nawet nie brałem pod uwagę. Peugeot 406 i Mazda Premacy z silnikami diesla to ciekawe propozycje, jednak moja lepsza połówka nie zaakceptowała wyglądu tych samochodów. Nie podeszły jej :roll:

Więc pozostają dwa samochody których będę ciężko poszukiwał:

1. Astra G z silnikiem 1.6 8v 84 KM - chociaż patrząc po ogłoszeniach to kupno takiej w kombi od prywatnej osoby będzie wielkim wyzwaniem.

2. Toyota Avensis I generacji z silnikiem diesla 2.0 D4-D - również myślałem na silnikiem benzynowym i włożeniem gazu.

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Chciałbym dowiedzieć się czy warto i biorę się ostro do poszukiwań.

Pozdrawiam
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

01 Lut 2014, 15:38

1. No nie wiem, mam wrażenie że robotnicy nim jeździli, ale mogę się mylić.
2.Wygląda okej, ale od jakiegoś handlarza
3.Wygląda okej.
4.Czy mi się wydaje czy z prawej strony jest wgięty próg?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lut 2014, 18:13

4 najlepsza pomimo progu , salonowy pelna dokumentacja i bez haku czyli nic nie ciagal , najlepsza oferta z tej 4 :ok:
Gala
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: Frankfurt am Main
Prawo jazdy: 0- 0-1989
Przebieg/rok: 45tys. km
Auto: Mercedes
Silnik: 2.2cdi
Paliwo: Diesel

01 Lut 2014, 18:29

Jak najlepsza? Właściciel handlarz, oszukuje ze bezwypadkowa a widać ze nieźle dostała.. Pomysl zanim coś napiszesz..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Lut 2014, 20:30

Gala napisał(a):4 najlepsza pomimo progu , salonowy pelna dokumentacja i bez haku czyli nic nie ciagal , najlepsza oferta z tej 4

Wg mnie najlepiej się prezentuje 2. Też nie ma haku (choć nie widzę w tym nic pozytywnego), ale nie ma wgnieceń.
wojtek1611
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Corsa

01 Lut 2014, 23:25

Prezentacja to nie wszystko , 4 ma udokumentowany przebieg dokumentacje pewne pochodzenie , a to ze nie ma haku to dobrze bo lawet nie ciagal
Gala
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: Frankfurt am Main
Prawo jazdy: 0- 0-1989
Przebieg/rok: 45tys. km
Auto: Mercedes
Silnik: 2.2cdi
Paliwo: Diesel

01 Lut 2014, 23:27

Gala napisał(a):nie ma haku to dobrze bo lawet nie ciagal

Ale przyszły właściciel też nie pociągnie, a w przypadku samochodu rodzinnego to może się przydać ;)
wojtek1611
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Corsa