Rover 75 2001r - nagle przestał odpalać (+ krótki film)

21 Lip 2013, 23:43

Witam,

Posiadam Rover 75 2.0 z 2001 roku. W piątek wieczorem odstawiłem normalnie samochód pod dom, w sobotę po południu chciałem gdzieś pojechać, ale niestety samochód nie odpalił. Przekręcam kluczyk, żeby go odpalić i w tym momencie lampki na desce rozdzielczej zaczynają migać i słychać "klik", ale samochód nie odpala (nie ma nawet charakterystycznego dźwięku odpalania, który jest jak się próbuje silnik odpalić, ale się nie udaje - tylko ten "klik"). Czy ktoś wie co to może być i czy to może być akumulator (z akumulatorem nigdy nie było problemu, światła same sięwyłączają, więc przypadkiem go nie rozładowałem)? Wskazówką może być to że chwilę przed próbą odpalenia włożyłem radio i ono na chwilę się wyłączyło (jakby zanik zasilania), ale jak je wyjąłem i włożyłem znowu to grało. Załączam filmik z próby odpalenia -

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Dzięki za ewentualną pomoc. :D
barqus
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Rover 75

01 Sie 2013, 12:05

Najprawdopodobniej to rozładowany akumulator - sprawdz jakie ma napięcie. Kolejna przyczyna, to wina styków stacyjki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sie 2013, 09:40

zobacz kabel od rozrusznika,mógł zaśniedzieć
arek01
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 07 1990
Auto: land rover freelander
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...