Samochód do wszystkiego do 7/8tys

09 Wrz 2020, 10:32

Na pewno rdza (doły drzwi,doły przednich błotników,dach w miejscach tych wgłębień-odpływów i okolice tylnej blendy).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Wrz 2020, 11:39

Trzeba zwracać uwagę na wszystko..
rdza to jedno ale błędy na desce czy już gwiazdka i choinka czy niekoniecznie, turbo w jakim stanie, czy auto nie zostawia czarnej chmury, przekładnia kierownicza, wycieki, stan kół, zawieszenia, sprzęgło, skrzynia, kiedy rozrząd był robiony itd.
SKP to tak sobie, lepiej chyba jakiś mechanik, warsztat, na skp powiedzą coś jak auto ma poważne problemy z zawiasem, luzy itp, a na resztę nie zwrócą uwagi no chyba ze będzie coś ciekło na głowę od dołu.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Wrz 2020, 13:47

Auto z tego co wiem to od 7lat przejechało jakieś 40tysiecy. Rozrząd był robiony przy kupnie. Od kwietnia stoi. Dlatego chyba mi odpada bo coś mi tu nie gra.
Coś może o tym samochodzie?
[link do oferty na Olx wygasł]
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

09 Wrz 2020, 14:50

Wygląda ok,ja bym obejrzał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Wrz 2020, 14:52

demirbiras napisał(a):SKP to tak sobie, lepiej chyba jakiś mechanik, warsztat, na skp powiedzą coś jak auto ma poważne problemy z zawiasem, luzy itp, a na resztę nie zwrócą uwagi no chyba ze będzie coś ciekło na głowę od dołu.
to chyba byłeś w kiepskim SKP. Nigdy nie zdarzyło mi się (a trochę aut w ten sposób oglądałem), żeby diagnosta nie ocenił ogólnego stanu mechanicznego czy kondycji podwozia. Większy problem będzie raczej w warsztacie, bo takie miejsca (jeśli mają dobrą opinię), są zarobione po łokcie i trzeba się tam umawiać z długim wyprzedzeniem.

Astra wydaje się ok. Trochę mało mocy, ale do normalnej jazdy miejsko - podmiejskiej wystarczy. W przeszłości mogła być jakaś delikatna stłuczka na zasadzie niewyhamowania przed światłami (pogięta tablica rejestracyjna). Lampy sprawiają wrażenie, jakby były nierównomiernie zmatowiałe (owe matowienie jest standardem w tym modelu, można to spokojnie wypolerować)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Wrz 2020, 16:19

Tylko czy to auto przejedzie 400km z tym paskiem. Mimo wszystko najbardziej się o to boję
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Black Panther
    Na potrzeby filmu "Czarna Pantera" Lexus stworzył też jedną sztukę modelu LC w specjalnej wersji Black Panther. Filmowy pojazd wyróżnia się niebieskim malowaniem z grafiką przedstawiającą wizerunek głównego ...

09 Wrz 2020, 16:25

Xylizkb napisał(a):Tylko czy to auto przejedzie 400km z tym paskiem.
niezbyt rozumiem pytanie.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Wrz 2020, 16:26

Pasek wraz z rozrządem ma 7 lat. I mam delikatne obawy czy nie strzeli gdzieś po drodze do domu
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

09 Wrz 2020, 16:32

Nie powinien, ale jeśli masz 400km do tego auta to zdecydowanie bym odpuścił. Taki dystans można pokonać po nówkę z salonu albo jakiegoś klasyka, a nie po populusa, którego stan jest bliżej nieokreślony
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Wrz 2020, 16:44

mike napisał(a):to chyba byłeś w kiepskim SKP. Nigdy nie zdarzyło mi się (a trochę aut w ten sposób oglądałem), żeby diagnosta nie ocenił ogólnego stanu mechanicznego czy kondycji podwozia. Większy problem będzie raczej w warsztacie, bo takie miejsca (jeśli mają dobrą opinię), są zarobione po łokcie i trzeba się tam umawiać z długim wyprzedzeniem.

No najwyraźniej byłem w kiepskim skoro gość problem z terkotaniem z tyłu zdiagnozował jako zawieszenie a nie wydech :roll:
Poza tym no ja raczej na rzetelną ekspertyzę bym nie liczył skoro konkretne firmy biorą za to konkretną kasę :ok:
Dla mnie SKP jest dobre do sprawdzenia % amorów albo ustawienia świateł itp, reszte dobry mechanik o niebo lepiej zweryfikuje niż gość po kursie.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Wrz 2020, 17:30

demirbiras napisał(a):o niebo lepiej zweryfikuje niż gość po kursie


To teraz sobie sprawdź wymagania jakie trzeba spełnić żeby do kursu przystąpić.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Wrz 2020, 22:01

mike napisał(a):jeśli masz 400km do tego auta to zdecydowanie bym odpuścił. Taki dystans można pokonać po nówkę z salonu albo jakiegoś klasyka, a nie po populusa, którego stan jest bliżej nieokreślony


x2

Masz pod nosem więc obejrzeć nie zaszkodzi.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kolejny pod nosem i konkretny opis.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012