Samurai, wymiana krzyżaków na wale

17 Kwi 2011, 14:08

witam, mam pytanie, w jaki sposób wymienić krzyżaki na wale przednim w samuraju, tak żeby czegoś nie uszkodzić, czy jest to do zrobienia w warunkach domowych, najlepiej informacja krok po kroku. wiem na pewno że trzeba odkręcić wał :) zaznaczyć pozycję na flanszach i zdjąć zabezpieczenia (segery) i co dalej???????
iro6
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Dębno

17 Kwi 2011, 20:09

Może to Ci coś rozjaśni w kwestii instalowania nowych krzyżaków.
Pan Mechanik, także pokazuje w innych filmikach jak usuwa się skutecznie, zużyty krzyżak

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g76yO8p4TI0[/youtube]
Ostatnio edytowany przez samurajsj700, 18 Kwi 2011, 06:35, edytowano w sumie 1 raz
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

18 Kwi 2011, 07:56

no i wszystko jasne, wielkie dzięki.
iro6
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Dębno

18 Kwi 2011, 16:43

Witam
Mam pytanie dotyczące wałów , a mianowicie jakie wały mozna zamątować do samraia ?? chodzi mi o to zeby byly trwalsze od tych orginalnych i najlepiej zeby przedni mial jakies 80-90 cm ?? Nad tylnym to sie zastanawiam zeby wziasc od uaza bo jest on dluzszy tylko o 8 cm ale bardzie wytrzymaly . a przedni jest zbyt dlugi bo ma jakies 105-110 cm ?? a orginalny samurajowski jest za krótki bo ma tylko 70 cm a przerabiam na springi zawieszke i chcialbym zeby kola wystawaly troche poza karoserie zeby wiekszy kat natarcia byl :mrgreen: :razz:
soldatt
Początkujący
 
Posty: 135
Miejscowość: M-ce ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...