Seat ibiza 6j 2011 1.2 Problem z wycieraczkami

03 Gru 2023, 18:24

Witam mam problem ponieważ gdy chcę włączyć wycieraczki przednie to się nie ruszają. Tylna wycieraczka tylko się rusza ale nie podaje płynu ani przód ani tył. Wymieniłem bezpiecznik 3 od góry, ponieważ znalazłem rozpiskę lecz nic to nie dało. Proszę o pomoc z góry dzięki
Betikol
Nowicjusz

04 Gru 2023, 10:47

Betikol napisał(a):nie podaje płynu ani przód ani tył
Płyn w zbiorniczku czasem Ci nie zamarzł?
Betikol napisał(a):Wymieniłem bezpiecznik 3 od góry, ponieważ znalazłem rozpiskę lecz nic to nie dało.
A za co według rozpiski odpowiada bezpiecznik który wymieniłeś?

Wcześniej nie miałeś problemu z wycieraczkami? To że nie ruszają może wskazywać na kilka problemów np. uszkodzony silnik, mechanizm od wycieraczek zatarty, problem z manetką itd.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 34

04 Gru 2023, 17:52

Patrzyłem na rozpisce i odpowiada za wycieraczki. A jeśli silniczek jest zatarty to nie powinien chociaż płyn lecieć ?
Betikol
Nowicjusz

04 Gru 2023, 20:16

No to może manetka?
Betikol napisał(a):A jeśli silniczek jest zatarty to nie powinien chociaż płyn lecieć ?

A po włączeniu spryskiwaczy słychać silniczek od pompki spryskiwacza czy jest cisza?
Najprościej byłoby się oczywiście podłączyć pod kompa i sprawdzić w sterowniku wycieraczek czy sterownik widzi włączenie wycieraczek, czy widzi pozycje włącznika itd. Z tego co kojarzę, to ma tu też swój udział włącznik w zamku maski - przy otwartej masce, wycieraczki chyba nie działają. Sprawdź to dla pewności.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Gru 2023, 20:20

Właśnie nic nie słychać po przytrzymaniu manetki do siebie tylko chodzi tylna wycieraczka. Kompa podłączałem i żadnego błędu. Jutro sprawdzę to z maską. Jak nic nie pomorze to odwiedzę elektryka.
Betikol
Nowicjusz

04 Gru 2023, 20:27

Betikol napisał(a):Kompa podłączałem i żadnego błędu.

No a dlaczego przy okazji nie zostały te wycieraczki sprawdzone na kompie? szkoda...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Ford Focus - kompaktowy hatchback do miasta
    W przypadku tego modelu najniższym spalaniem charakteryzuje się silnik Diesla 1.5 TDCi ECOnetic o mocy 105 KM. Producent deklaruje, że średnie zapotrzebowanie na olej napędowy jednostki to 3,4 l/100 km (w mieście: 3,8 l/100, ...

05 Gru 2023, 21:47

Z maską nie poszło. A gdy chciałem sprawdzić na vcds bo tylko to posiadam wycieraczki to po prostu nie było tego modułu jakby.
Betikol
Nowicjusz

05 Gru 2023, 22:15

Betikol napisał(a):A gdy chciałem sprawdzić na vcds bo tylko to posiadam wycieraczki to po prostu nie było tego modułu jakby.
Bo w Twoim aucie nie ma sterownika wycieraczek . Kolega MotoAlbercik podał błędną informację . U Ciebie wycieraczki są sterowane przez moduł centralnej elektryki . W vcds - 09 centralny zespół elektryczny
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Gru 2023, 08:34

bonifacy napisał(a):Bo w Twoim aucie nie ma sterownika wycieraczek . Kolega MotoAlbercik podał błędną informację . U Ciebie wycieraczki są sterowane przez moduł centralnej elektryki . W vcds - 09 centralny zespół elektryczny

Zgadza się :ok: Wprowadziłem w błąd, bo ja nie nauczony napisać "moduł", tylko jak za starych czasów 'sterownik". A jako tako osobnego sterownika nie ma :ok: Przepraszam. Dzięki za czujność bonifacy :ok:
Zerknij na bezpiecznik F44 20A w skrzynce bezpieczników z lewej strony pod kierownicą. Na drugim schemacie ( ale nie wiem z którego roku Ibiza ) jest to bezpiecznik nr 5. Może Bonifacy ma dostęp do schematów to też coś podpowie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika