Seat ibiza 6j 2011 1.2 Problem z wycieraczkami

03 Gru 2023, 18:24

Witam mam problem ponieważ gdy chcę włączyć wycieraczki przednie to się nie ruszają. Tylna wycieraczka tylko się rusza ale nie podaje płynu ani przód ani tył. Wymieniłem bezpiecznik 3 od góry, ponieważ znalazłem rozpiskę lecz nic to nie dało. Proszę o pomoc z góry dzięki
Betikol
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Gru 2023, 10:47

Betikol napisał(a):nie podaje płynu ani przód ani tył
Płyn w zbiorniczku czasem Ci nie zamarzł?
Betikol napisał(a):Wymieniłem bezpiecznik 3 od góry, ponieważ znalazłem rozpiskę lecz nic to nie dało.
A za co według rozpiski odpowiada bezpiecznik który wymieniłeś?

Wcześniej nie miałeś problemu z wycieraczkami? To że nie ruszają może wskazywać na kilka problemów np. uszkodzony silnik, mechanizm od wycieraczek zatarty, problem z manetką itd.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

04 Gru 2023, 17:52

Patrzyłem na rozpisce i odpowiada za wycieraczki. A jeśli silniczek jest zatarty to nie powinien chociaż płyn lecieć ?
Betikol
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Gru 2023, 20:16

No to może manetka?
Betikol napisał(a):A jeśli silniczek jest zatarty to nie powinien chociaż płyn lecieć ?

A po włączeniu spryskiwaczy słychać silniczek od pompki spryskiwacza czy jest cisza?
Najprościej byłoby się oczywiście podłączyć pod kompa i sprawdzić w sterowniku wycieraczek czy sterownik widzi włączenie wycieraczek, czy widzi pozycje włącznika itd. Z tego co kojarzę, to ma tu też swój udział włącznik w zamku maski - przy otwartej masce, wycieraczki chyba nie działają. Sprawdź to dla pewności.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Gru 2023, 20:20

Właśnie nic nie słychać po przytrzymaniu manetki do siebie tylko chodzi tylna wycieraczka. Kompa podłączałem i żadnego błędu. Jutro sprawdzę to z maską. Jak nic nie pomorze to odwiedzę elektryka.
Betikol
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Gru 2023, 20:27

Betikol napisał(a):Kompa podłączałem i żadnego błędu.

No a dlaczego przy okazji nie zostały te wycieraczki sprawdzone na kompie? szkoda...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Gru 2023, 21:47

Z maską nie poszło. A gdy chciałem sprawdzić na vcds bo tylko to posiadam wycieraczki to po prostu nie było tego modułu jakby.
Betikol
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Gru 2023, 22:15

Betikol napisał(a):A gdy chciałem sprawdzić na vcds bo tylko to posiadam wycieraczki to po prostu nie było tego modułu jakby.
Bo w Twoim aucie nie ma sterownika wycieraczek . Kolega MotoAlbercik podał błędną informację . U Ciebie wycieraczki są sterowane przez moduł centralnej elektryki . W vcds - 09 centralny zespół elektryczny
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4724
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Gru 2023, 08:34

bonifacy napisał(a):Bo w Twoim aucie nie ma sterownika wycieraczek . Kolega MotoAlbercik podał błędną informację . U Ciebie wycieraczki są sterowane przez moduł centralnej elektryki . W vcds - 09 centralny zespół elektryczny

Zgadza się :ok: Wprowadziłem w błąd, bo ja nie nauczony napisać "moduł", tylko jak za starych czasów 'sterownik". A jako tako osobnego sterownika nie ma :ok: Przepraszam. Dzięki za czujność bonifacy :ok:
Zerknij na bezpiecznik F44 20A w skrzynce bezpieczników z lewej strony pod kierownicą. Na drugim schemacie ( ale nie wiem z którego roku Ibiza ) jest to bezpiecznik nr 5. Może Bonifacy ma dostęp do schematów to też coś podpowie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000