Sprzeglo freelander

12 Lis 2009, 17:42

witam
czy ktos udzieli mi informacji czy mozna podciagna sprzeglo? bo co mi wysoko bierze wsumie to prawie przy samej gorze ale nic nie slizga. Czy ty sa sa juz oznaki inwestycji w nowe sprzeglo ? z gory dzieki za rade :)
pozdrawiam
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

12 Lis 2009, 18:26

masz sprzęgło hudrauliczne, nie podciągniesz
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

12 Lis 2009, 21:03

to co mam zrobic ? nie slizga biegi wchodza dobrze tylko bierze za wysoko ..trochce mnie to martwi.
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

12 Lis 2009, 21:42

friluś1 napisał(a):masz sprzęgło hudrauliczne, nie podciągniesz
pozdr
az td4


To, czy hydrauliczne, mechaniczne, pneumatyczne, itd - to tylko "medium" do przeniesienia siły. Pomerdało się Waści z hydraulicznym kasowaniem luzów na zaworach w głowicy ;)

Przy dźwigni sprzęgła, u góry, powinien być sworzeń i nakrętka regulacyjna. Weź jakieś światło i zobacz. Odsuń fotel maksymalnie do tyłu i ewentualnie połóż się na plecach z głową w okolicy pedałów. "Zadek" i nogi na zewnątrz pojazdu, raczej nie na fotelu ;)
--
Pozdrawiam.

Adam.
Rander
Początkujący
 
Posty: 104
Miejscowość: Polska ;)
Auto: Mitsubishi Pajero II
Silnik: 2.8TD/125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2009, 22:56

... to może Rander wytłumaczysz jakie to ma przełożenie na wysprzęglik przy docisku ?
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

13 Lis 2009, 09:24

nie ma żadnej regulacji, jedyne co możesz "regulować" to poziom płynu w zbiorniczku :grin:
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gdy kierowca patrzy, ale nie widzi
    Kierowcy, którzy spowodowali wypadek z udziałem motocyklisty czy rowerzysty, niekiedy tłumaczą, że po prostu nie zauważyli dwukołowego pojazdu. Czy to tylko kiepska wymówka? Okazuje się, że nie zawsze. Jednym ...
    Renault Supercinq Baccara
    Baccara to superwyrafinowana wersja Renault Supercinq: skórzana tapicerka i kierownica pokryta skórą, dopasowane wnętrze w beżowych tonacjach, gałka dźwigni zmiany biegów pokryta czarną skórą, ...

13 Lis 2009, 10:34

Legion1349 napisał(a):nie ma żadnej regulacji, jedyne co możesz "regulować" to poziom płynu w zbiorniczku :grin:


Sprawdzałeś u siebie? Pytam serio.

W kilku Freelanderach, które sprawdzałem, jest nakrętka regulująca do ustawiania początku zadziałania pompy sprzęgła, a tym samym wysokości pedału, przy której zaczyna się wysprzęglanie.

Może są bezregulacyjne - ja na takie jeszcze nie trafiłem.
Z ciekawości może zajrzę wieczorem do Ravena lub podskoczę do serwisu.
--
Pozdrawiam.

Adam.
Rander
Początkujący
 
Posty: 104
Miejscowość: Polska ;)
Auto: Mitsubishi Pajero II
Silnik: 2.8TD/125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lis 2009, 10:58

Rander napisał(a):
Przy dźwigni sprzęgła, u góry, powinien być sworzeń i nakrętka regulacyjna. Weź jakieś światło i zobacz. Odsuń fotel maksymalnie do tyłu i ewentualnie połóż się na plecach z głową w okolicy pedałów. "Zadek" i nogi na zewnątrz pojazdu, raczej nie na fotelu ;)


sprawdzilem i nic podobnego nie zlokalizowalem..chyba ze to tylko moje niedopatrzenie.sprawdz u siebie jesli mozesz.
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

13 Lis 2009, 11:12

Rander napisał(a):
Sprawdzałeś u siebie? Pytam serio.

sprawdzałem, nie ma żadnej możliwości regulacji, jedynie można płynu dolać. U mnie w przeciwieństwie do założyciela tematu zbiera bardzo nisko, słychać łożysko oporowe, zabieram się do wymiany sprzęgła. Najpierw muszę odłożyć trochę kasy i upatrzyć jakieś dobre sprzęgło, no i dowiedzieć się jak to zrobić, krok po kroku. Jak rozłączyć skrzynię z reduktorem i ogólnie jak wygląda cały proces wymiany sprzęgła we frelku.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

13 Lis 2009, 16:09

czyli jak nie mam regulacji to co mam zrobic co by bralo trochce nizej - panowie? piszecie o dolaniu jakiegos plynu..gdzie i jaki ?
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

14 Lis 2009, 00:50

... dolanie płynu może na "chwilę" poprawić Ci samopoczucie i tak czeka Cię wymiana sprzęgła, przy okazji warto też wymienić wysprzęglić. temat ten wałkowaliśmy na forum jakiś rok temu, poszukaj
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Lis 2009, 11:00

gdzie sie ten plyn dolewa i jaki ?...olej musze wyminic w skrzyni, reduktorze i moscie a ze plyn sie jescze jakis dolewa to pierwsze slysze, moze dlatego ze jestem laikiem :P
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

14 Lis 2009, 13:33

jak sprawdzić czy wysprzęglik jest ok? zabieram się do wymiany sprzęgła najprawdopodobniej padnie na [link do oferty na Allegro wygasł] no i nie wiem czy czasem nie trzeba będzie od razu wymienić wysprzęglika, znalazłem coś [link do oferty na Allegro wygasł] co wy na to?
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

17 Lis 2009, 09:57

panowie napiszcie prosze jaki mam ten plyn dolac! z gory dzieki
gaza
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Tarnów

17 Lis 2009, 15:26

taki jak do hamulców dot4
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice