Szkoda parkingowa, czy można to samemu zniwelować? (zderzak)

24 Mar 2024, 18:38

Witam,
taka szkoda parkingowa, czy samemu zaprawką, czy jakąś polerką da radę coś z tym zrobić czy tylko lakiernik?
W ogóle jest sens jakakolwiek zabawa typu detalling, polerowanie etc?

Jeśli natomiast tylko lakiernik to jaki koszt? uda się zamknąć w 500 zł czy odpada?
Zdjęcie
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

24 Mar 2024, 19:05

Schuler napisał(a):W ogóle jest sens jakakolwiek zabawa typu detalling, polerowanie etc?
stanowczo nie, to sprawa dla lakiernika, za 5 stówek zrobisz. Jak chcesz po taniości to kupić spray zaprawkowy (oczywiście o numerze koloru Twojego auta) i psiknać, zawsze to nie będzie się rzucać w oczy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Mar 2024, 10:49

Pomysł ze sprayem raczej nieco chybiony
Bo niestety nie mam możliwości malowania gdzieś w zamknięciu i się zrobiły smugi fakt że nieco zakryło to ale bezsensu raczej i tak wizyta u lakiernika
Gorzej jak teraz się okaże że lakiernik skasuje z 1500 :(

No trudno mogłem kupić zaprawkę z pędzelkiem albo zwyczajnie dać sobie spokój
Zdjęcie
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

28 Mar 2024, 13:08

No jezeli sadziles że psikniesz sprayem i rysy zniknął to się przeliczyłeś.
Jest lepiej jak było i nie rzucą się tak w oczy.
Schuler napisał(a):Gorzej jak teraz się okaże że lakiernik skasuje z 1500
a czemu miałby zawołać więcej?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Mar 2024, 14:05

Nie, nie to nie chodzi o to.
Szramy się pochowały ale mam na myśli te smugi dookoła, mam np kwadrat blaszka metalowa 20x20 cm i jak go zamalować sprayem żeby było równo, bez zacieków i smug?
Dlatego wydaje mi się że lepszy był pędzelek.

A co do lakiernika, no kumpel kiedyś też takie zaprawki robił to się wkurzali na niego i chyba z 200 zł więcej wzięli bo więcej roboty, że nigdy się samemu nic nie robi jeśli ma się zamiar do lakiernika jechać, bo dużo więcej roboty.
Ale może mi ściemniał.

Ogólnie to nie wiem czy jakby dać kolejną warstwę to czy by ładnie jeszcze bardziej te rysy nie zeszły ale mówię jakoś nie podoba mi się ta robota sprayem.
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

28 Mar 2024, 15:08

Schuler napisał(a):A co do lakiernika, no kumpel kiedyś też takie zaprawki robił to się wkurzali na niego i chyba z 200 zł więcej wzięli bo więcej roboty, że nigdy się samemu nic nie robi jeśli ma się zamiar do lakiernika jechać, bo dużo więcej roboty.
Ale może mi ściemniał.
jest taka możliwość ale nie tyczy się to twojego przypadku.

A kupiłeś do tego lakier bezbarwny czy tylko bazę?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pięć najszybszych samochodów świata
    Spotkać na żywo chociaż jeden z najszybszych samochodów świata to marzenie każdego miłośnika motoryzacji. Szybkość, moc i niezwykła stylistyka tych samochodów zachwycają każdego, kto tylko je zobaczy. Czasami ...

28 Mar 2024, 18:27

Schuler napisał(a):Ogólnie to nie wiem czy jakby dać kolejną warstwę to czy by ładnie
Lepiej Ty już nic nie rób . Oddaj do lakiernika . Pomalowałeś / zapyliłeś kratkę wlotu powietrza , oponę ( felgę chyba też ) , zderzak tam gdzie nie było potrzeby . Dla mnie jest to spie....e . Nie okleiłeś/zamaskowałeś należycie tego co należało .A lakier pyli czy to ze spreja czy pistoletu . Przy tej robocie z ćwiartkę auta trzeba zasłonić / okleić a nie tam kawałkiem taśmy na kratce .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4724
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Mar 2024, 15:45

Kao napisał(a):A kupiłeś do tego lakier bezbarwny czy tylko bazę?

Kupiłem tylko bazę

bonifacy napisał(a):Lepiej Ty już nic nie rób . Oddaj do lakiernika . Pomalowałeś / zapyliłeś kratkę wlotu powietrza , oponę ( felgę chyba też ) , zderzak tam gdzie nie było potrzeby . Dla mnie jest to spie....e . Nie okleiłeś/zamaskowałeś należycie tego co należało .A lakier pyli czy to ze spreja czy pistoletu . Przy tej robocie z ćwiartkę auta trzeba zasłonić / okleić a nie tam kawałkiem taśmy na kratce .
Kratka jest brudna lub odbija światło, gdzie tam bym miał pryskać? to jest 20 cm od tego miejsca, opona też brudna od błota.

I spray pyli tak, dlatego lepszy wg mnie jest pędzelek z bazą, do sprayu trzeba mieć pomieszczenie, albo super dobrą bezwietrzną pogodę.
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

29 Mar 2024, 17:54

To jest do zrobienia ladnie sprayem I nie ma tu znaczenia pomieszczenie czy pozycja księżyca.
Te "smugi" musisz pokryć cieniutka wartewką, na to trzeba nałożyć bezbarwny żeby tak się nie rzucało w oczy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Mar 2024, 19:55

Ale jesteś w stanie zapanować nad tym jak leci "prąd" farby w sprayu gdy wieje wiatr? wg mnie nie
Poza tym zawsze takie dozowanie będzie zostawiać smugi, do tego trzeba mieć cholernie dużo doświadczenia.
Ja już wolę nie kombinować bo nie mam o tym pojęcia a spray w niepowołanych rekach jest wg mnie niebezpieczny tzn bardziej niż baza we fiolce z pędzelkiem.
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

30 Mar 2024, 20:42

Schuler napisał(a):do tego trzeba mieć cholernie dużo doświadczenia.
jak ze wszystkim :ok: rzadko zdarza się tak że pierwszy raz bez wiedzy wstępnej wychodzi średnio lub mizernie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4