Szybki samochód za 10-15 tys. z dobrym prowadzeniem - Honda Prelude?

06 Lis 2015, 00:53

Witam.
Szukam dla siebie drugiego auta i chcę na ten cel przeznaczyć 10-15 tys. zł. Interesuje mnie silnik benzynowy, bo sporo jeżdżę po mieście na krótkich dystansach, gaz mnie raczej nie interesuje. Przebieg w granicach 12 tysięcy km rocznie. Chciałbym, aby auto było dość szybkie i dawało trochę frajdy z jazdy. Mój Colt to taka popierdółka, ale ponad 100KM w lekkiej budzie pozwala na dynamiczną jazdę.

Wstępnie myślałem o Hondzie Prelude V, bo jest ich najwięcej na rynku i model z klimą nie jest jakimś ewenementem. Znalazłem nawet niedaleko mnie wersję z silnikiem 2.2 VTEC, ale bez systemu 4WS. Znajomy ogólnie mi odradza to auto, bo podobno średnio się prowadzi przez zły rozkład masy, a jak już brać Prelude to z czterema kołami skrętnymi.

Co o tym myślicie? Może warto poszukać alternatywy? Patrzyłem też na Hondę Accord VI, ale w sumie to auto trochę nudne w porównaniu do Prelude i jednak dużo wolniejsze. Najchętniej szukałbym samochodu w okolicach Chełmna w woj. kujawsko-pomorskim, ale za czymś ciekawym mogę pojechać nieco dalej.
Preludium
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Mitsubishi Colt

06 Lis 2015, 02:17

Miałem jakiś czas temu taką Prelude jak opisujesz i co do prowadzenia to, jeśli nie chcesz ścigać się po górskich można jeździć, ale ma skłonności przy dużych prędkościach do podsterowności. ;-) Ja jeździłem głównie trasy i tam się sprawowała dobrze jeśli chodzi o osiągi, słabo jeśli chodzi o komfort :-)

Musi być coupe? 12 tys km jak na drugie to moim zdaniem i tak dużo, a jak jeździsz po mieście to może przyda się coś skromniejszego MG ZR 1.8l 160km fajnie spasowane zawieszenie dobre roczniki i "rajdowy" wygląd :-)

Jeśli jednak coupe to myślę, że fajną alternatywą jest hyundai coupe. :-)
fooze
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna

06 Lis 2015, 09:52

No właśnie się obawiam tej podsterowności, bo sam miałem kilka razy sytuację, że na zakręcie jadę prosto. Za pierwszym razem się trochę strachu najadłem. :P

Nie musi to być coupe, po prostu Honda mi się podoba i jest klimatyczna moim zdaniem. A orientujesz się czy 4WS rzeczywiście polepsza właściwości jezdne?

MG są bardzo fajne - młodsze roczniki i przystępna cena. Mnie się chyba bardziej podoba MG ZS, czyli ten średni z trójki, choć nad MG ZR też pomyślę, bo to całkiem fajny hothatch.

Hyundai Coupe jest ogólnie bardzo tani, ogólnie chyba nawet tańszy niż MG, a wersja z 2 litrowym silnikiem chyba już jakoś jedzie. Popatrzę na ogłoszenia.
Preludium
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Mitsubishi Colt

06 Lis 2015, 11:46

Niestety nie miałem okazji pojeździć Prelude z 4ws, więc nie pomogę. Spytaj na jakimś forum hondziarzy :-) Jeśli lubisz Hondy to może warto poszukać [co niestety będzię ciężko] Integry w wersji na rynek amerykański?
[link do oferty na Olx wygasł]
Aż jedną na szybko znalazłem na olx ;-)

Mój znajomy ma takiego H. Coupe z tym, że wycisnął z tej 2-litrówki 190km i wtedy idzie ładnie. Zdaje się że od 2004 roczniku miały już zmienne fazy rozrządu, co polepszyło elastyczność. Masz jeszce 3.7 litra V6 jeśli nie będziesz szczędził na utrzymaniu.

A co z Toyota Celica? Niestety w tym budżecie raczej nie kupisz wersji z 192km. Ale może też warto :-) Jak kupowałem Prelude wybierałem między Honda, a Celica własnie... w Toyocie mniej czuć ducha poprzedniej epoki zwłaszcza w środku ;-)
fooze
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Szukam
Paliwo: Benzyna

06 Lis 2015, 12:36

Napisz może jeszcze jakie auta bierzesz pod uwagę bo w tym przedziale można znaleźć sporo ciekawych auta - musisz bardziej sprecyzować wymagania.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Lis 2015, 12:57

fooze napisał(a):Niestety nie miałem okazji pojeździć Prelude z 4ws, więc nie pomogę. Spytaj na jakimś forum hondziarzy :-) Jeśli lubisz Hondy to może warto poszukać [co niestety będzię ciężko] Integry w wersji na rynek amerykański?
[link do oferty na Olx wygasł] ... d;promoted
Aż jedną na szybko znalazłem na olx ;-)

Mój znajomy ma takiego H. Coupe z tym, że wycisnął z tej 2-litrówki 190km i wtedy idzie ładnie. Zdaje się że od 2004 roczniku miały już zmienne fazy rozrządu, co polepszyło elastyczność. Masz jeszce 3.7 litra V6 jeśli nie będziesz szczędził na utrzymaniu.

A co z Toyota Celica? Niestety w tym budżecie raczej nie kupisz wersji z 192km. Ale może też warto :-) Jak kupowałem Prelude wybierałem między Honda, a Celica własnie... w Toyocie mniej czuć ducha poprzedniej epoki zwłaszcza w środku ;-)

Integra raczej odpada, bo znalezienie niezajechanej sztuki graniczy z cudem, no i może być problem z częściami przy jakiejś stłuczce.

Hyundai Coupe sobie pooglądam.

Celica całkiem spoko poza okropnym tyłem ale z relacji znajomego wiem, że jeździ się nią przeciętnie. On ostatecznie kupił Hondę Civic.

motozakup napisał(a):Napisz może jeszcze jakie auta bierzesz pod uwagę bo w tym przedziale można znaleźć sporo ciekawych auta - musisz bardziej sprecyzować wymagania.

Nie wiem co mogę dodać? Segment C lub D, benzyna, nadwozie coupe, sedan, jeżdżę głównie sam, więc auto nie musi być 4 drzwiowe. Mile widziane dobre nagłośnienie. Moc taka, aby auto było w miarę dynamiczne, więc powiedzmy poniżej 9s do setki i aby mocy nie zabrakło przy prędkościach autostradowych. Znikoma podsterowność i dobre trzymanie się drogi.
Preludium
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Mitsubishi Colt
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Linie na drodze - nie dla ozdoby!
    Przekraczanie linii ciągłej pojedynczej lub podwójnej na zakręcie, w pobliżu skrzyżowania czy podczas wyprzedzania to częste zachowania na polskich drogach, mimo że utrzymanie swojego toru jazdy jest jedną z podstawowych ...

06 Lis 2015, 13:10

BMW E46 323CI coupe ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Lis 2015, 16:00

BMW mnie jakoś nie pociągają i jeździ tego pełno po ulicach.
Preludium
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Mitsubishi Colt

06 Lis 2015, 16:10

Ok rozumiem ale przejedź się w jakimś komisie żebyś miał porównanie. Później możesz napisać swoje wrażenia :) 325 oraz 328 też warto przetestować przed podjęciem decyzji. Szkoda tylko że te auta napotkały już na swojej drodze wielu ,,napalonych,, młodych kierowców.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Lis 2015, 18:52

W sumie co mi szkodzi przetestować te auto. Podobno fajnie się nim jeździ, ale odpycha mnie jak powszechnym widokiem na polskich drogach jest BMW, łatka przybita tej marce (które de facto nie wzięła się znikąd, choć nie można wszystkich wrzucać do jednego wora) no i aspekt, który poruszyłeś, czyli niepewna i nierzadko ciężka przeszłość wielu egzemplarzy.
Preludium
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Mitsubishi Colt