Uciekający płyn chłodniczy 1.8 kompresor

16 Sty 2020, 10:45

Witam , panowie pisze z prośba o pomoc bo ręce mi pomału opadają .. posiadam mercedesa z silnikiem m271 1.8 kompresor , od jakiegoś czasu płyn chłodniczy ucieka do oleju , masło pod korkiem , olej na bagnecie już lekko w kolorze kawy z mlekiem ... Co zrobiłem , tzw test głowicy , zestaw kupiłem w motoryzacyjnym .. Odziwo płyn nie zmienił koloru nawet po 15 min , co mogło by teoretycznie wykluczyć UPG , czy orientujecie się jaka inna droga mógł by płyn chłodniczy dostawać się do oleju ?
Juraas95
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Sty 2020, 11:38

Poziom oleju podnosi ci się? Dużo tego płynu ubywa?
Generalnie wszystko wskazuje na UPG lub nawet pęknięty blok silnika.

Czy z wydechu widać biały gęsty dym?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Sty 2020, 21:12

Narazie dolałem gdzieś 0.6 l wiec jakoś na bagnecie tego nie widać szczególnie ;/ , A auto pali , jeździ normalnie , jedynie od 3 miesiecy borykam się z problemem braku mocy .. Raz odpale jedzie normalnie raz odpale i jakby nie dmuchał kompresor . W m271 nie ma chłodnicy oleju jakiejś ? przez co mogł by jeszcze iść płyn do oleju ?

Ps: Dymu brak ;/

[link do oferty na Allegro wygasł]

To jest własnie chłodniczka z 1..8 , warto od niej zacząć ?
Juraas95
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Sty 2020, 17:44

Juraas95 napisał(a):To jest własnie chłodniczka z 1..8 , warto od niej zacząć ?
A jest pod nią mokro? Poci się tam?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Sty 2020, 18:18

Chyba nie ale to w sumie nie musi nic znaczyć ze jest sucho :/
Juraas95
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Sty 2020, 12:35

Jak jest sucho to wiesz że nie ucieka na zewnątrz, tak samo jak obejrzysz cały układ i nie widzisz wycieków to znaczy że nie masz wycieków więc płyn jeżeli go ubywa przedostaje się do komory spalania lub do oleju. Oczywiście niewielkie ubytki płynu to normalna sprawa w dłuższym okresie czasu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dobór oleju do samochodu - zanim napiszesz, przeczytaj
    Ostatnimi czasy nasi forumowicze mają problem z doborem oleju do silników w swoich samochodach, zatem słów kilka na ten temat - do silnika samochodu należy lać olej taki, jaki zaleca producent samochodu. Dotyczy ...
    Mitsubishi Global Small to Mitsubishi Space Star w Europie
    W związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku "Mirage" w Europie, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zdecydowała o nadaniu nowej nazwy na Starym Kontynencie modelowi Global ...