Volvo s60 vs Giulietta

17 Mar 2024, 14:54

Cześć.

Zastanawiam się nad zmianą auta, obecnie mam 308 t9 1.6 blue hdi i 207 1.6 hdi. Oba SW. Z racji, że nie potrzebuję kombi to zastanawiam się nad czymś „fajniejszym”. Auto miałoby służyć głównie na dojazdy do pracy dla żony (33km w jedną stronę z czego 30km to ograniczenia 70-100km/h). Wyjazdy po paręset km też jak najbardziej.
Budżet zależy od tego, za ile uda się sprzedać obecne żeżoty, chociaż dołożyć potem do budżetu mogę i sporo, ale nie widzę potrzeby nadwyrężać domowego budżetu dla auta daily (zabawkę już mamy - miata nbfl :mrgreen: ).

Rozważam głównie poliftowe S60 1 gen w manualu z każdym silnikiem i Giuliette (ale tutaj odpadają diesle). S60 miałem i to solidne auto choć ma wady jak każde. Sprzedałem głównie ze względu na to, że wymagałoby w najbliższym czasie dużych inwestycji no i ten przedliftowy design trochę mnie dobijał. Z Giuliettą nie miałem do czynienia, ale wydaje się dużo ciekawszym autem od S60 mimo tego, że to takie lepsze Bravo.

Co byście wybrali i dlaczego? To na czym mi bardziej zależy to wyciszenie i dobre światła - fajnie jakby wypowiedziały się osoby, które jeździły obojgiem aut, bo nie zawsze teoria, że klasa wyżej to lepsze wyciszenie się sprawdza. No i fajnie, jakby tym manualem nie mieszało się niczym we wiadrze z g*wnem jak to bywa w przypadku francuskich skrzyń :lol: we Volvo pod tym względem było jak najbardziej okej, nie wiem jak w Alfie.
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 157
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Kwi 2024, 12:40

Nikt nie miał do czynienia z tymi dwoma autami?
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 157
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Kwi 2024, 17:53

rbkt666 napisał(a):Nikt nie miał do czynienia z tymi dwoma autami?


ja miałem ale ja to jestem ja a ty to jesteś ty.
To co mi się bardziej podoba i lepiej jeździ to tobie może się już nie podobać i gorzej ci się jeździć.
Ja generalnie V60tki miałem tylko w dieslu 2.0 163KM 5-cylindrowych odmianach a giuliettę 1.4 t 170km, i dla mnie V60 bije na łeb i szyję pod każdym względem.
giuliettaani to mocne ani trwałe środek też taki nijaki, taki mararoński badziew dla małolatów.
Giuliettę brałbym 1.8 TBI 235KM żeby się pobawić z miesiąc i sprzedać :lol: i modlić się żeby przez ten miesiąc się nie rozleciał
aaaa. swego czasu alfę 159 zarżnąłem 2 silniki w przeciagu 2 tygodni :lol:
3 kupiłem i sprzedałem :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

07 Kwi 2024, 20:52

rbkt666 napisał(a):Nikt nie miał do czynienia z tymi dwoma autami?

Masz dosyć specyficzne podejście do motoryzacji i sądzę że może być tak jak toyman40 napisał.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe