VW Lupo - zbyt wolne obroty na biegu jałowym.

03 Wrz 2015, 16:51

Od jakiegoś czasu posiadam auto VW Lupo. Wszystko jest cacy, jedyna rzecz jaka mnie denerwuje, to zbyt niskie obroty (680). Fabrycznie powinno być 960. Obroty są równe, auto nie szarpie - tylko zbyt niskie obroty na biegu jałowym. Na 100% nie jest to wina przepustnicy, gdyż wymieniałem, sprawdzałem i dzieje się to samo. Na pewno nie jest to poluzowana linka pedała gazu, gdyż pedał gazu jest elektryczny.

Teoretyczne rozwiązanie: Podobno da się ustawić obroty biegu jałowego kręcąc aparatem zapłonowym podczas gdy silnik jest włączony. Ciężko mi znaleźć jakieś informacje na ten temat. Czy faktycznie da się to zrobić? Czy coś oprócz przepustnicy może decydować o ilości obrotów na biegu jałowym? Bardzo proszę o pomoc.
evu1
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 02 2009
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: VW Lupo
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co musisz wiedzieć o wymianie oleju?
    Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezbędna, by samochód działał sprawnie i nie doszło do awarii silnika. Kierowcom zdarza się zapomnieć o wymianie oleju albo odkładać ją na później – często skutkuje ...
    Najnowsze BMW serii 7
    BMW serii 7 - luksus na miarę przyszłości. Ten najnowocześniejszy w historii bawarskiego koncernu model będzie można zobaczyć już 24 listopada 2015 r. na targach Fleet Market w Centrum EXPO XXI w Warszawie. BMW serii 7 – ...