VW Lupo - zbyt wolne obroty na biegu jałowym.

VW Lupo - zbyt wolne obroty na biegu jałowym.

03 Wrz 2015, 16:51

Od jakiegoś czasu posiadam auto VW Lupo. Wszystko jest cacy, jedyna rzecz jaka mnie denerwuje, to zbyt niskie obroty (680). Fabrycznie powinno być 960. Obroty są równe, auto nie szarpie - tylko zbyt niskie obroty na biegu jałowym. Na 100% nie jest to wina przepustnicy, gdyż wymieniałem, sprawdzałem i dzieje się to samo. Na pewno nie jest to poluzowana linka pedała gazu, gdyż pedał gazu jest elektryczny.

Teoretyczne rozwiązanie: Podobno da się ustawić obroty biegu jałowego kręcąc aparatem zapłonowym podczas gdy silnik jest włączony. Ciężko mi znaleźć jakieś informacje na ten temat. Czy faktycznie da się to zrobić? Czy coś oprócz przepustnicy może decydować o ilości obrotów na biegu jałowym? Bardzo proszę o pomoc.
evu1
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Wrz 2015, 16:47
Prawo jazdy od: 02 02 2009
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: VW Lupo
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Światowa premiera nowego Land Cruisera 150 miała miejsce na Frankfurt Motor Show we wrześniu 2017 roku. Legendarny samochód terenowy został gruntownie zmodernizowany i otrzymał bogatsze wyposażenie we wszystkich wersjach. ...
    Dziecko w samochodzie – uwaga na skutki przegrzania w zimie! Dziecko w samochodzie – uwaga na skutki przegrzania w zimie!
    Ujemne temperatury i pozostawiony na parkingu samochód nie są najbardziej ulubionym przez kierowców zestawieniem. Oszronione szyby przez które nic nie widać i wyziębione wnętrze sprawiają, że kierowcy ...

  •