W miare mocna benzyna do 45 tys.

08 Mar 2017, 13:21

Crankshaft napisał(a):Czekam tylko, aż przyjdzie kolega z 6 literowym zielonym nickiem i zrobi esej na pół monitora. Ciekawe w jaki sposób tym razem odwróci kota ogonem.

Jestem specjalnie dla Ciebie ukryty użytkowniku 959. Mam nadzieje że odrobiłeś lekcje po ostatnich wklejkach linków z lexami hybrydowymi albo z mazdą mps-em gdzie delikatnie mówiąc ośmieszyłeś się... :D

Co do samego tematu to:
Tak przez 2lata produkcji był problem z bębnami w aso około 6k ale komplet poza aso OEM około 4k. Od 2008r. bębny OEM są już w przyjaznych cenach na ebay ale i podobno ustały z nimi problemy chociaż nie byłbym tego taki pewny bo możliwe ze ich nowa cena wpłynęła troszku na uspokojenie klimatu :)

Kao napisał(a):jak mozesz mowic o tak super niezawodnym powalajacym wszystkie inne auta na r..j... :lol: no pytam się jak mozesz?? przeciez to auto się nie psuje tylko lac i jezdzic. A najbardziej mnie smieszy jak to dzida opowiada mowiac " bylem ostatnio swoim lexem u mechanika i rzucal chvje na BMW i jego lexa naprawia z usmiecham na twarzy. :o


Panowie Kao i 959 ( Crankshaft) proszę Was czy Wy nie widzicie drobnej różnicy w tym że dany model jest podatny na jakąś usterkę przez krótki okres produkcji a tym że dana marka nie ma modelu pośród 15 wersji silnikowych którą można by polecić :?:

Więc Kao podaj mi proszę z ręką na sercu wersję silnikową BMW która będzie miała ilość usterek zbliżoną do najgorszego według Was gs300 mk3...

A może crankshaft który za chwilę się wyciszy żeby wytrysnąć wiedzą w innym temacie napisz nam o silnikach benzynowych w MB... zaczynając od kapci 2,0/2,3 co tam się dzieje z głowicami i ile kosztuje ich naprawa... :lol:

No i tu mówimy tylko o silnikach a co z resztą... :?: gdzie właściciele gs mk3 zgadali się że przy 150tyś.km. wysiadają amory tylne z automatycznym utwardzaniem teraz może crankshaft napisz nam coś o pneumatyce w mercedesach ile kosztuje i jak jest trwała...

Więc jak to się ma do rzeczywistości... :?: :?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10407
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Mar 2017, 13:31

szybki napisał(a):Więc Kao podaj mi proszę z ręką na sercu wersję silnikową BMW która będzie miała ilość usterek zbliżoną do najgorszego według Was gs300 mk3...
r6 od poczatku produkcji do e60 zprzedliftu jest bardzo udana konstrukcja, nikt nie nie napisal ze lex jest zly. A mowisz o kosztach w bmw a co i innych markach to co za darmo sie naprawia? Wszedzie placisz nie ma nic za darmo
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16255
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Mar 2017, 16:19

Kao napisał(a):r6 od poczatku produkcji do e60 zprzedliftu jest bardzo udana konstrukcja, nikt nie nie napisal ze lex jest zly. A mowisz o kosztach w bmw a co i innych markach to co za darmo sie naprawia? Wszedzie placisz nie ma nic za darmo


No widzisz czyli zapodałeś jeden silnik który był użyty w e60 w określonych latach... a co z resztą??? Myślę o reszcie usterek i silników.
Co do kosztów to wszystko jest drogie tylko zauważ że zazwyczaj jest drogie jak dotyczy innych aut niż niemieckie bo tam zawsze jest tanio... więc to jest podstawowy powód kiedy zaczynam się "bulwersować" :D
Mi dla odmiany trudno jest mówić o normalności serwisu tego auta jak znam ludzi (są to moi serdeczni koledzy) fani BMW i słucham ich opowiadań co kiedy musieli robić co dalej nazywają serwisem... i tu oczywiście mam na myśli zwykłe tematy jak BMW 1 z silnikiem 1,6 którego problem vanosów w ciągu pół roku pochłoną około 5k aż po np: m6 którego właściciel boi się ustawić ze mną na sprawdzenie tzw.upalankę bo na naprawy wydał pewnie ze 20k a gdzie jeszcze serwis???

Temat rzeka...

Tak można pisać i pisać i pisać... :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10407
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Mar 2017, 16:57

To moze zapytam inaczej, za czym wy byscie sie rozgladali majac na uwadze fakt iz ma to byc autko w miare mocne z benzynowym silnikiem ?

Co do awaryjnosci to jak juz wspominalem mam świadomość ze nic wieczne nie jest i tanie również, chodzi mi o to ze jeżeli to auto ma robic bardzo male przebiegi, standardowe dystanse 30 - 200km czasami jakaś dłuższa trasa (ok 8tys km rocznie) to przy tak niskich przebiegach chciał bym jednak aby autko służyło i cieszyło a nie wku..... ciaglymi awariami i usterkami mimo ze jest malo jeżdżone.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

10 Mar 2017, 17:25

Laguna mk3 GT, volvo s60r/s40 2.5T, ar159 tbi, saab 9-3, lex is250, może jakiś focus st
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Mar 2017, 14:33

Invi napisał(a):Laguna mk3 GT, volvo s60r/s40 2.5T, ar159 tbi, saab 9-3, lex is250, może jakiś focus st



Laguna totalnie do mnie nie przemawia. Volvo nawet fajne autko, jak już coś to trzeba by szukać z napędem na 4 koła. Troche nie na ręke mi turbina chociaż podobno w volvo silniki są malo problematyczne, focus podobnie nie wykluczam, silnik często chyba polecany mimo że uturbiony, alfa nie dla mnie, saabem jeżdże aktulnie z tym że 9-5.

Wydaje mi się że temat sie powoli wyczerpuje, co nieco się dowiedziałem. Zasada taka im "lepsze" auto tym droższe w utrzymaniu i to nie koniecznie ze względu na dużą moc tylko tak to juz jest że era mało awaryjnych aut niestety przemija. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan w Wolfsburgu
    W ubiegłym tygodniu z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 118 kW (160 KM). Tiguan jest najpopularniejszym SUVem ...
    Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

11 Mar 2017, 15:04

focus ma silnik volvo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km