[Coupe/Sedan] W miarę wygodny/szybki ~50 tyś.

23 Lip 2021, 13:36

Drodzy forumowicze!

Szukam dla siebie samochodu, który spełniałby poniższe wytyczne:
1. Benzyna
2. Coupe lub sedan
3. W miarę wygodny
4. W miarę szybki
5. Budżet ~50 tyś.
6. Spalanie - "uzasadnione"
7. Krótkie trasy, małe przebiegi
8. Najlepiej manual

Teraz rozwinę poszczególne podpunkty:
1. Benzyna, niekoniecznie do gazu. Zależy mi, by jednostka napędowa nie była na czarnej liście silników-skarbonek.
2. Coupe lub sedan - to w sumie mówi samo za siebie :)
3. Nie chcę samochodu, w który ma bardzo twarde zawieszenie. Jest to powód dla którego odrzucam np. 350Z, lub Camaro.
4. Okolice 7 sekund to już dla mnie szybko. Przy poszukiwaniach idę na kompromis cena/wygoda/przyśpieszenie.
5. Budżet jest w miarę elastyczny, jak warto dołożyć 10 by mieć coś co spełnia wszelkie wymogi to nie będę się zastanawiał. Natomiast przewidywałem zakup za ~40 tyś. + te 10 tyś. na poprawki.
6. Jak będzie palił 12 litrów w trasie - OK. Będzie to minus, ale nie będzie dyskwalifikowało autka.
7. Jeżdżę głównie krótkie trasy, często po mieście. Diesel przez to odpada. Zakładanie gazu chyba też nie ma sensu.
8. Jeździłem różnymi automatami, w tym DCT/DSG/etc. i odczucie z jazdy po prostu mi się nie podoba.

Z autek które oglądałem były:
- Nissan 350Z (na 370Z za mały budżet). Mało wygodne, ale bardzo sportowe. Wnętrze niestety bardzo się zestarzało.
- BMW E92. Bardzo mi przypadło do gustu, podoba mi się, R6 benzyny są żwawe, a autko w miarę wygodne. Natomiast ludzie na forach (zarówno ogólno-motoryzacyjnych, jak i marki BMW) szerzą opinię, że w tym modelu trójki nie ma dobrego silnika.
- BMW F10, podobno skarbonki...
- A5 I fajne autka, kiepskie opinie o 2.0 TFSI (szczególnie przedlift).
- A4 B8 też fajne, ale te same silniki co w A5.
- Laguna Coupe, na papierze bardzo fajne, ale autko nigdy mi się nie podobało :(
- Mercedes E W212 / C W204. Ładne, ale obawiam się, że jak BMW - nie na moją kieszeń.
- BMW E82 / Audi TT / Peugeot RCZ, nie lubię i nie chcę.
- Passat CC z 3.6 V6 - aktualnie mój faworyt. Nie znalazłem zbyt wielu opinii na jego temat + na portalach aukcyjnych jest mało ofert co mnie trochę martwi...

Drodzy forumowicze, czy macie jakieś rady odnośnie wyboru? A może umyka mi jakiś model samochodu? Aktualnie najbardziej skłaniam się do CC 3.6 - może niesłusznie?
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lip 2021, 13:55

Myślę, że volvo v70 zamyka temat. Dobrze jedzie dobrze wygląda, nie kosztuje fortuny
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z tego co wymieniasz najbezpieczniejsza będzie laguna. Licząc się z wyższymi kosztami można się pokusić o e92 ale trzeba szukać pewnie przedlifta na pośrednim wtrysku, nie wiem co tam dokładnie akurat w e92 montowali. W przypadku sedana postawiłbym na lexusa is250 demonem szybkości nie będzie ale technicznie niewiele można mu zarzucić (zawsze jest też, po dorzuceniu kasy, is350)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lip 2021, 16:09

Myślę, że volvo v70 zamyka temat. Dobrze jedzie dobrze wygląda, nie kosztuje fortuny [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?


Tu domyślam się, że wkradła się literówka i chodzi o C70 :) Cabrio niestety dla mnie odpada, nawet z hardtopem.

W przypadku sedana postawiłbym na lexusa is250 demonem szybkości nie będzie ale technicznie niewiele można mu zarzucić (zawsze jest też, po dorzuceniu kasy, is350)


Ach te IS'y... Gdyby mnie było stać na 350'tkę, to byłbym zdecydowany, jednak przy 250 to atrakcyjniejsza wydaje mi się już opcja A4/A5/E90/E92... Wtopa w obu przypadkach będzie kosztowna a jednak wymienione samochody bardziej do mnie przemawiają.

Niemniej jednak, bardzo dziękuję za radę! Zawsze warto wysłuchać innych opinii, szczególnie, że samochodu nie potrzebuję "na jutro" więc spokojnie mogę pojeździć i poszukać fajnego egzemplarza :)
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lip 2021, 17:07

Gosucherry napisał(a):Gdyby mnie było stać na 350'tkę, to byłbym zdecydowany

Czemu ? Potem wymieniasz swoje typy np.e92 gdzie po starterze i jak to miłośnicy marki mówią "serwisie" pewnie będziesz już bliższy is f a nie is350 :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Lip 2021, 18:21

Czemu ? Potem wymieniasz swoje typy np.e92 gdzie po starterze i jak to miłośnicy marki mówią "serwisie" pewnie będziesz już bliższy is f a nie is350


Proporcje przyśpieszenie/spalanie/cena wypada bardzo kiepsko w moich oczach w przypadku IS250. Niestety, nie taka byłaby rola mojego zakupu. Natomiast najtańsza oferta z otomoto IS350 wykracza już poza mój budżet, a E92 po prostu bardziej mi się podoba i jakbym miał przekraczać budżet, to na "rozruch" trójki :) Oczywiście, zawsze można wtopić z zakupem, ale mam obecnie dwa samochody i na poszukiwania/zakup kolejnego mogę spokojnie poświęcić więcej czasu, stąd nie porwę się na pierwszy napotkany egzemplarz, tylko będę polował :)
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lip 2021, 19:41

Gosucherry napisał(a):Proporcje przyśpieszenie/spalanie/cena wypada bardzo kiepsko w moich oczach w przypadku IS250.

To wiem dlatego nie proponowałem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe