Witam mam zamiar kupić Kia Shuma II z 2003 z silnikiem 1,6

26 Paź 2009, 20:24

Obawiam się o jakość serwisów i dostępność części . Prosiłybym o porade czy warto inwestować ciężko odłożone pieniądze w ten samochód.
sylwano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: ełk

26 Paź 2009, 20:58

Plusem tego autka jest to, że w miarę tanie w stosunku do roku. Fajnie się też prezentuje, ale bez rewelacji. Silniki są raczej trwałe i dobrze znoszą lpg. Jeśli chodzi o resztę to raczej średnio to wszystko wypada, a z częściami może byc raczej ciężko bo te autka są rzadkie. Ciężko na takiej zasadzie, że trzeba będzie zamawiac i czekac na części, ale drogie one chyba nie będą.
Helly
Początkujący
 
Posty: 209
Miejscowość: Kraków

27 Paź 2009, 22:22

Dzieki za porade Helly ta o której myśle jest w cenie 14 tyś. .Szukam auta rodzinnego możliwie mało awaryjnego . Podobają mi się auta azjatyckie ale nie miałem za dużo z nimi do czynienia . Może ktoś mógłby doradzić jakieś konkretne modele w cenie do 15 tyś. (narazie kieruje sie tym ze firmy samochodowe z Azji aby podbić rynki stawiają na solidność)
sylwano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: ełk

28 Paź 2009, 08:54

Wybieraj między Shumą, a Hyundai Accent. W zasadzie to autko podobne bardzo, może lepszy będzie hyundai, dlatego, że tutaj powinno być trochę lepiej z częściami :)
Helly
Początkujący
 
Posty: 209
Miejscowość: Kraków

28 Paź 2009, 09:13

Helly napisał(a):Wybieraj między Shumą, a Hyundai Accent. W zasadzie to autko podobne bardzo, może lepszy będzie hyundai, dlatego, że tutaj powinno być trochę lepiej z częściami :)
nie ma żadnych problemów z dostępnością części d KIA :wink: najwyżej trzeba poczekać 1 dzień aż sklep zamówi z hurtowni, podróbek jest tyle co do Hyundaia więc niem ma problemu z "oszczędnym" serwisowaniem auta :mrgreen: awaryjność podobna obu autek
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

28 Paź 2009, 11:50

Też stoję przed podobnym dylematem (czaje się na jakiegoś bezawaryjnego koreńczyka;)
W związku z tym mam pytanie - co powiecie na temat chevroletów? Mam na myśli głównie lacetti - za 16-18 tys. można już wyszukać coś z polskiego salonu/pierwszy właściciel z roku 2004,2005. Jest jakiś właściciel lacetti na tym forum, który może coś więcej napisać o tym modelu?
Szukam głównie bezawaryjności, większego bagażnika (myślę o kombi, ale w sedanie kufer też zdaje się być niczego sobie...), bezpieczeństwa i ekonomiczności (chevrolet fabrynie montuje LPG, więc pewnie się skuszę na zagazowany model)
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, bo jest ich bardzo mało (po wpisaniu "lacetti" w SZUKAJ wyskoczy bardzo niewiele :( )
mesiash
mesiash
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Łódź

28 Paź 2009, 12:00

Lacetti to Lanos po liftingu...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Paź 2009, 12:14

A nie jest to Nubira po liftingu? Bo raczej z takimi opiniami się spotkałem...?

"Chevrolet Lacetti to już III generacja popularnej Nubiry. W Polsce sprzedawany jako Lacetti, a na innych rynkach m.in. jako Chevrolet Nubira, Holden Viva, Suzuki Forenza/Reno, Buick Excelle, Chevrolet Optra."
mesiash
mesiash
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Łódź

28 Paź 2009, 13:13

Nie wiem skąd to info ale Chevrolet Nubira wygląda zupełnie inaczej niż Lacetti.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Paź 2009, 20:21

Dzieki za rady . Kusi mnie Kia ze względu na cene i rocznik również historia firmy Kia jest ciekawa . Rozmawiałem z kolegą który mieszka w Szwajcarii i mówił on że tam auta azjatyckie doskonale się przyjeły i sprawdziły w tym Kia . Może ktoś posiada któryś z modeli Kia i mógłby opisać jego wady i zalety lub zachęcić do kupna samochodu innej marki ze wschodu
sylwano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: ełk