Wypadek - Auto Leasing i AC

Wypadek - Auto Leasing i AC

25 Lis 2008, 21:51

Witam. Mialem wypadek firmowym autem, ktore bylo wziete w leasing. Auto mialo AC. Szef jest wsciekly bo podobno stracil na nim juz teraz 8 tys zł. Czy to prawda ze właściciel traci tyle podczas wypadku z mojej winy? Proszo o odpowiedz, bo sprawa w firmie strasznie sie komplikuje.
Kaczaza
Nowicjusz

Miejscowość: PRUSICE

Re: Wypadek - Auto Leasing i AC

27 Lis 2008, 18:51

1.Nie wiadomo co to za auto.
2.Dużo zależy od zapisów umowy leasingowej. Być może za bezszkodową jazdę szef mógł mieć jakiś upust. Być może w umowie są inne zapisy z tym związane.
3.Ubezpieczenie AC będzie na właściciela, który ma na pewno inne auta niż to służbowe. Traci więc jakąś część zniżek w ubezpieczalni i płaci za resztę aut więcej. Zależy ile macie na firmie aut, jakie to są auta i czy wszystkie mają AC?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Wypadek - Auto Leasing i AC

27 Lis 2008, 23:22

Był to Ford Fiesta rok 2008. 1.4 TDCI . Auto mialo 3 miesiace. W firmie jeździ jeszcze jedno takie auto. Prawdopodobnie auto szefa i jego syna są również wzięte na firme. Chodzi o to ze nie czuje sie teraz zbyt komfortowo pracując, bo obawiam sie aby w przyszłości nic nie stało sie z mojej winy. Robie dziennie po kilka set kilometrów, wiec różnie bywa na drogach. Dodam że nie jestem piratem :)
Kaczaza
Nowicjusz

Miejscowość: PRUSICE
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Biturbo, Twin Turbo, Twin Scroll Turbo – co to wszystko znaczy? Biturbo, Twin Turbo, Twin Scroll Turbo – co to wszystko znaczy?
    Wyposażenie silnika w turbosprężarkę to skuteczny sposób na uzyskanie dużej mocy przy niewielkich rozmiarach. Problemem jest jednak uzyskanie szybkiej reakcji na naciśnięcie pedału przyspieszenia – bezwładność ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI