Wyrejestrowanie pojazdu.

09 Kwi 2013, 00:38

Wiem, że temat wyrejestrowywania pojazdu często pojawia się na tym forum, jednak mój przypadek jest dość nietypowy i jak na razie nie udało mi się znaleźć wypowiedzi, która rozwiązywałaby mój problem.
Otóż posiadam samochód (Citroen Xsara 1998) z którym łączy mnie wiele wspomnień, i którego nie chciałbym sprzedawać, a tym bardziej złomować. Mimo tego, że samochód nadaje się jeszcze do użytkowania, wraz z rodzicami zamierzamy w najbliższym czasie kupić nowy. Czy jest możliwość wyrejestrowania samochodu bez konieczności jego złomowania? (Samochód w garażu, który mam na działce czekałby na "lepsze czasy", kiedy mógłbym pozwolić sobie na jego renowację.)
Z góry dziękuję za pomoc.
Cysiek94
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 11 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen Xsara
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
2

09 Kwi 2013, 11:33

Cysiek94 napisał(a):Czy jest możliwość wyrejestrowania samochodu bez konieczności jego złomowania?

Masz dwie opcje:
1/ Sprzedaz
2/ Złomowanie..
Na dzien dzisiejszy innej mozliwosci nie widzę...chyba ze przeprowadzisz "lipną"sprzedaz na"słupa".. :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
1

09 Kwi 2013, 19:18

Miliony razy pisane na forum. Zamykam.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Foteliki samochodowe dla małych pasażerów!
    Tylko 7% małych pasażerów podróżuje w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach samochodowych, a do aż 40% poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry! ...