Zaparowana lampa - BMW F30

16 Lip 2019, 09:26

Cześć,

Kupiłem w tamtym tygodniu BMW F30 2015r (przedlift). Byłem wczoraj na myjni i zaparowały mi lampy, nie mam zdjęć z wtedy. Dzisiaj patrzę rano i mam zaparowane lampy. Zdjęcia zrobione teraz rano: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Wczoraj po myjni zrobiłem parę km, dzisiaj rano z 30 km i nie odparowały.

Kupiłem używane w tamtym tygodniu BMW, więc mam je tylko tydzień. Dwa miesiące temu skończył się pakiet serwisowy BMW. Właściciel powiedział, że gdzieś obtarł parkingowo przedni zderzak i był malowany. Lampy obie są z tej samej daty: jedna jest z 01 kwietnia 2015, druga 31 marca 2015, więc obie w oryginale.

Co może być przyczyną? Właściciel nic mi nie mówił przy zakupie o problemach z lampami.
xseverus
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

16 Lip 2019, 10:39

Musze Cie zmartwic bo nowsze bmw f30 czy f10 nosi sie z tym problemem i nawet ASO nie jest w stanie pomóc. Nie jest to wina jakiś uszkodzeń po prostu jakość wykonania lamp w pewnym okresie była do dupy. Mozna się ratować na własną rękę. W pierwszym etapie wysusz lampy suszarka do włosów (nie opalarka). Jeżeli problem sie powtórzy to lampy do wyciągnięcia i trzeba cos podrucić.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Lip 2019, 12:00

Czyli nie jechać do serwisu na jakieś sprawdzenie szczelności czy coś tylko po prostu otworzyć dekielek i podmuchać suszarka zwykła?

Czyli to nie jest wina sprzedającego? On mówi, że jemu się takie coś nie działo, lampy nie parowały. Ze zderzak był malowany, bo ruszył i nie widział słupka, ale lampy są całe oryginalne.

Mam dokładnie BMW F30 2015 przed liftem z adaptacyjnym bi ksenonem.
xseverus
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

16 Lip 2019, 12:15

No nie ma co dymić bo tak jak mowie z tych bmkach zdarzają się te problemy. Mozesz pojechać do ASO i zapytać ale oni doskonale znają ten problem i tez suszą za pomocą suszarki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Lip 2019, 13:14

xseverus napisał(a):Czyli to nie jest wina sprzedającego? On mówi, że jemu się takie coś nie działo, lampy nie parowały.
Czy mówi prawdę nie wiesz na 100%. W ASO też nic Ci na to nie poradzą i tylko ewentualnie wysuszą i skasują bo już nie masz gwarancji.

Zrób tak jak pisz @Kao, sprawdź też dokładnie czy z tyłu lampy wszystko jest szczelne chodzi o zamknięcia. W tym przypadku można by było wyciągnąć lampę i sprawdzić ją dokładnie w miejscu mocowania klosza z obudową, odpowietrzenie tez powinno być drożne. Takie parowanie lampy od środka to nie taki prosty problem do usunięcia ale jest to do zrobienia tylko wymaga sporo czasu.

Patrzę na te zdjęcia i to wygląda bardziej na zalaną lampę a nie zaparowaną zobacz ile tam jest w niej wody

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Myłeś może samochód na myjni po kupnie? Może gdzieś pod ciśnieniem dostało się tam tyle wody?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Lip 2019, 13:33

Tak jak mówię, myłem samochód na myjce bezdotykowej (lanca).
xseverus
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

16 Lip 2019, 14:46

Zrób tak jak Kao pisał jest prawdopodobieństwo że się uda. Jeżeli nie to dalej bym nie dłubał tylko oddał lampy do firmy gdzie je zregenerują. Znają ten problem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lip 2019, 15:39

Czyli to nie jest problem tamtego przerysowania i malowania zderzaka tylko "ten typ tak ma"?

Zna ktoś i poleca jakiś zakład we Wrocławiu lub okolicy który jest dobry i będzie w stanie zerknąć?
xseverus
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

16 Lip 2019, 15:44

xseverus napisał(a):Czyli to nie jest problem tamtego przerysowania i malowania zderzaka tylko "ten typ tak ma"?
Mogło by być od tego jak by lampa ostała uszkodzona, masz na niej jakieś ślady po tamtym zdarzeniu? Chyba że zderzak poszedł trochę do góry i naruszył klosz od lampy przez co gdzieś się rozszczelniła. Bez zdjęcia i dokładnego obejrzenia nie zweryfikujesz tego.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Lip 2019, 15:48

xseverus napisał(a):Czyli to nie jest problem tamtego przerysowania i malowania zderzaka tylko "ten typ tak ma"?
tak jak mówiłem była partia lamp które miały takie problemy. Wykluczył bym udział spowodowanej kolizji czy sprzedającego.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Lip 2019, 17:36

To, że reflektory parują, to jest normalne, nawet w nowych samochodach. Powodem jest po prostu zmiana temperatury. Żaden reflektor nie jest hermetyczny. Każdy ma szczeliny, którymi krąży powietrze. Z tym, że po wyjechaniu z myjni, reflektor powinien być od wewnątrz pokryty lekką mgiełką i to zazwyczaj w dolnej części. Po przejechaniu kilku kilometrów, para powinna zniknąć, ponieważ w reflektorze krąży powietrze.
Ten reflektor ze zdjęcia nie jest zaparowany, a zalany. Do środka dostała się w jakiś sposób woda. Sprawdzić trzeba czy otwory na żarówkę są zamknięte i czy te zamknięcia nie są już sparciałe albo popękane. Trzeba też sprawdzić sam reflektor, czy nie ma pęknięć. oraz czy nie był klejony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lip 2019, 17:41

Czyli w najgorszym przypadku nowa lampa?
xseverus
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

20 Lip 2019, 17:50

Jeżeli będzie popękana obudowa, to niestety tak. Nie ma nawet sensu bawić się w klejenie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Maj 2020, 21:58

Możesz jeszcze sprawdzić pochłaniacz wilgoci do reflektorów samochodowych, ja znalazłem info na https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/jak-pozbyc-sie-wilgoci-w-lampie-samochodowej-sprawdzone-porady-n-18.html i spróbowałem. Efekt bardzo dobry i co ważne parowanie już nie nawraca.
DarinCz
Nowicjusz
 
Posty: 13