Auto ze Szwecji - pytanie jakie oplaty trzeba poniesc?

01 Kwi 2010, 23:00

Witam, przeszukalem oferte allegro i znalazlem jedno ciekawe auto. Po rozmowie okazalo sie ze auto jest do oplat - sprowadzone ze szwecji. Silnik jest do 2.0 l pojemnosci ale moje pytanie dotyczy oplat jakie musze poniesc... Moze mi ktos przyblizyc jakie etapy musialbym wykonac i jaka bylaby procedura? Gdzie musialbym isc i ile zaplacic ?? Dodam ze wartosc auta wynosi okolo 28-30 k zl... Auto jest zarejestrowane na tego Pana handlarza w szwecji a on mieszka na wybrzezu....

Wiem tez ze Szwecjia ma ciekawa strone internetowa gdzie wpisujac nr rejestracyjny (chyba) mozna uzyskac istotne informacje o danym aucie ? Wie ktos co tam glownie sie dowiem ? pozdrawiam ;)
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

01 Kwi 2010, 23:10

komandor napisał(a): Gdzie musialbym isc i ile zaplacic ??

1/OBT przed I rej w kraju -100.-
2/UC-akcyza 3%z groszami od wartości RYNKOWEJ sam.
3/US-dekleracja VAT-25.... :?: :?:
4/WK-tab.rej. DR....itp.itd. ok 200.-
5/OC,AC.... :?: :?:
Tak w przyblizeniu to wygląda.Musisz liczyć się z sumą ok.2000.- :grin:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Kwi 2010, 08:41

A co z oplata za recykling i temu podobnymi? NMarazie liczmy bez ac oc ;)
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

02 Kwi 2010, 11:12

komandor napisał(a):za recykling

Oczywiście jeszcze jest aktualna opłata... :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Kwi 2010, 13:43

Czyli jeszcze raz.. Dokad bede musial sie udac po kolei zeby te formalnosci zalatwic?? Ile mnie one wyniosa???

A tak btw, zna ktos adres stronki ze szwecji na ktorej mozna sprawdzic informacje o aucie poprzez wpisanie jego nr rejestracyjnego ?
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

03 Kwi 2010, 14:45

komandor napisał(a):Czyli jeszcze raz.. Dokad bede musial sie udac po kolei zeby te formalnosci zalatwic?? Ile mnie one wyniosa???

A tak btw, zna ktos adres stronki ze szwecji na ktorej mozna sprawdzic informacje o aucie poprzez wpisanie jego nr rejestracyjnego ?


tam gdzie zawsze do urzedu skrabowego, pozniej do urzedu komunikacji i na koncu do ubezpieczyciela
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

03 Kwi 2010, 15:47

komandor napisał(a):Czyli jeszcze raz.. Dokad bede musial sie udac po kolei zeby te formalnosci zalatwic?? Ile mnie one wyniosa???

A tak btw, zna ktos adres stronki ze szwecji na ktorej mozna sprawdzic informacje o aucie poprzez wpisanie jego nr rejestracyjnego ?


https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaP ... ordon.aspx
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

05 Kwi 2010, 15:13

Panowie, to teraz kolejna kwestia .... na ile mozna wierzyc w to ze do liczby wlascicieli aut w Szwecji zaliczaja sie komisy itp? Bo wyskoczylo ze auto mialo od 2001 11 wlascicieli :O przebieg okolo 100 k skrecony .... ale facet mowi ze auto mialo faktycznie 3 wlascicieli a on jest 4 i na niego jest teraz tam zarejestrowany .....
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005