Blokada pierwszego biegu.

01 Maj 2009, 12:09

Każdy wie, że jadąc z pewną prędkością powiedzmy powyżej 10 km/h nie można wrzucić pierwszego biegu. Problem polega na tym, że skręcając naprzykład na skrzyżowaniu z małą prędkością chciałbym przyspieszać z pierwszego biegu a nie z drugiego od 1500 obr/min. Stąd moje pytanie:

Czy można jakoś zdjąć tą blokadę? I jak ona wygląda? Czy jest to jakiś mechanizm który można od tak sobie usunąć? Czy może jest to stały element konstrukcyjny skrzyni biegów i wymagałoby to zbudowania skrzyni od nowa?
Zielony_MiBM
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódzkie

01 Maj 2009, 17:59

a przy drógim biegu już tego nie masz? to spóbój wrzucić dwójke przy 180, chodzi tu o synchronizacje jak dodasz gazu na luzie to potem wrzucisz jedynke i przy powiedzmy 30-40km/h
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

04 Maj 2009, 16:02

Aha...to na tym polega ten mix. Rzeczywiście jak dodam więcej (dużo więcej) gazu to jedynka wskakuje...a ja myślałem, że to jest coś w formie blokady... :oops:
Wielkie dzięki za oświecenie.
Zielony_MiBM
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódzkie

08 Maj 2009, 19:30

W dodatku na jedynce nie ma synchronizatora... Można zrobić tak jak się robiło w starych ciężarówkach - międzygaz. Wysprzęglić, zdjąć bieg, zalączyć sprzęgło, gaz, wysprzęglić i wrzucić jedynkę.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001

09 Maj 2009, 21:06

nie ma synchronizatora? oj chyba jest, chyba ze w maluchu
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

09 Maj 2009, 21:25

Hmm... W audi 80 B3 jak próbuję wrzucić jedynkę przy wolnym staczaniu to 'czuć' tryby więc wydawało mi się że też nie ma... No ale nie zaglądałem tam więc pewności nie mam:)
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001