BMW E60 sedan

16 Lut 2017, 21:44

Witam. To mój pierwszy wpis na forum. Jakie macie opinie na temat BMW E60 sedan? Awarie, koszty naprawy, komfort jazdy, jaki silnik. Obecnie przejeżdżam rocznie około 1-2 tyś. w przyszłości będzie to około 15-20 tyś. (zmiana pracy i wymagane dojazdy) Po proszę wszystkie opinie na temat tego wozu :) :?:
TomaszHofman
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 12 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2017, 21:55

Koszty naprawy wysokie, komfort wysoki, silnik zależy od sposobu użytkowania i budżetu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2017, 19:35

budżet będzie wynosić od 27k do 32k, użytkowanie normalne, przebieg tak jak w temacie
TomaszHofman
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 12 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2017, 20:09

Tutaj trochę pisałem o e60 (na drugiej stronie masz koszty): https://www.forumsamochodowe.pl/bmw-e90-vs-e60-ktory-model-wybrac-budzet-okolo-33tys-vt98136.htm#p636036

Ogólnie nie daj się wystraszyć kosztami itd., bo jak kupisz samochód w dobrym stanie, to nie będziesz musiał się martwić jakimiś sporadycznymi naprawami, które się rozkładają na kilka lat, jeśli wystąpią.

Auto super się prowadzi (silnik cofnięty jest za przednią oś, więc masa jest lepiej rozłożona), a szczególnie autostradą z większymi prędkościami jest bardzo stabilny; z pewnością bardziej stabilny, niż bardzo dobrze prowadzące się Mondeo (mówię z doświadczenia).
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

17 Lut 2017, 21:14

A jak wygląda spalanie, miasto, prosta trasa, chodzi o silnik benzynowy, ponieważ taki chyba będzie dla mnie lepszy, gdyż przebieg roczny nie będzie duży. Masz jakieś zdanie na temat ewentualnej instalacji gazu?
TomaszHofman
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 12 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2017, 22:30

Chcesz kupić E60 a pytasz o spalanie? Spalanie to tu teoretycznie najmniejsze koszty może wygenerować...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Lut 2017, 23:10

LPG to dobry pomysł, jeśli myślisz o tym, aby zaoszczędzone pieniądze na paliwie dołożyć do utrzymania auta. Jedyny 4-cylindrowy benzyniak to 2.2 (520i) - do niego instalacja zamknie się w 3000zł.
Pozostałe polecane silniki benzynowe to R6 - przedliftowe 2.5 (525i) o mocy 192 koni. Tutaj instalacja to minimum 3500-4000zł. W przypadku BMW lepiej nie oszczędzać na instalacji LPG, bo może się to zemścić.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lut 2017, 13:09

galakty napisał(a):Chcesz kupić E60 a pytasz o spalanie? Spalanie to tu teoretycznie najmniejsze koszty może wygenerować

Oho, następny forumowy mądrala! Na paliwo przy benzynowym silniku to on realnie wyda z 12-15tysiecy złotych w zależności od przebiegu. Za tyle kupiłby sobie całego anglika z niskim przebiegiem, więc przestań robić wodę z mózgu, że koszt paliwa nie ma żadnego znaczenia.
Crankshaft
Nowicjusz
 
Posty: 13
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Panamera
Silnik: 4.0
Paliwo: Diesel

18 Lut 2017, 14:21

Crankshaft napisał(a):Oho, następny forumowy mądrala! Na paliwo przy benzynowym silniku to on realnie wyda z 12-15tysiecy złotych w zależności od przebiegu. Za tyle kupiłby sobie całego anglika z niskim przebiegiem, więc przestań robić wodę z mózgu, że koszt paliwa nie ma żadnego znaczenia


959 :D zastanów się co piszesz... :ok: galakty bardziej chodziło o stosunek kosztów napraw/serwisu vs spalanie o nic więcej... tym bardziej że lista bolączek bmw przedstawiona przez motozakup wygląda jak tom encyklopedii powszechnej :)

Tylko proszę Cię nie uskuteczniaj tych swoich mądrości o spalaniu benzyny na podstawie corsy :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10342
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lut 2017, 14:51

Chcę wiedzieć wszystko po prostu. :)
TomaszHofman
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 12 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2017, 16:47

WOW niedługo E60 będzie traktowane niczym lambo ferrari czy inne superauto :D
CASh
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Audi TT
Silnik: 1.8 T 180
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

18 Lut 2017, 18:43

Dlaczego tak sądzisz? :D :D :D :o
TomaszHofman
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 15 12 1997
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2017, 21:27

Crankshaft napisał(a):
galakty napisał(a):Chcesz kupić E60 a pytasz o spalanie? Spalanie to tu teoretycznie najmniejsze koszty może wygenerować

Oho, następny forumowy mądrala! Na paliwo przy benzynowym silniku to on realnie wyda z 12-15tysiecy złotych w zależności od przebiegu. Za tyle kupiłby sobie całego anglika z niskim przebiegiem, więc przestań robić wodę z mózgu, że koszt paliwa nie ma żadnego znaczenia.


A to co zaoszczędzi na paliwie do diesla, który już przejechał sporo setek tyś kilometrów wyda na naprawy i koło się zamyka... Przepraszam, ale E60 to nie jest typowe auto do toczenia się, to musi swoje palić i koniec. Trzeba to zaakceptować i nie pytać, są raporty spalań użytkowników, warto zerknąć.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lut 2017, 01:55

Autor tematu raczej pytał o benzynę?
Podane propozycje przez Ossy w spokojnej trasie ok 120 km/h spalą ok 8-9l a co do spalania w mieście to już zależy od miasta stylu jazdy i innych czynników dobrym przykładem może być spalanie pewnego lexusa v8 z tego forum.
Nie wiem czy autor tematu zaakceptuje koszty paliwa (wcale nie są one z kosmosu) spalanie będzie podobne w każdym aucie tej klasy z podobną pojemnością silnika.

"Przepraszam, ale E60 to nie jest typowe auto do toczenia się, to musi swoje palić i koniec. Trzeba to zaakceptować i nie pytać"

:shock: :shock: :shock: Nie wiem już sam czy tutaj dalej chodzi o BMW czy inny wehikuł o podobnym kodzie :lol: . Dla kogoś kto przesiada się z małej benzyny czy diesla to faktycznie spalanie 10-13l może robić wrażenie ale nie popadajmy w skrajności. Odchodząc trochę od tematu wiem ze BMW to nie Lexusy które praktycznie wgl się nie psuja i ich użytkownicy są skazani praktycznie tylko na koszty paliwa które są podobne chyba że to są własnie typowe auta do toczenia się.(i jakoś w tematach o nich nikt nie przeżywa tak spalania)

Raczej każdy kto śledzi to forum wie że gdy powstanie temat najczęściej bmw e60/audi a6c6 (i ogolnie auta z de) od razu jest wrzucony do worka że go na te auto nie stać i polecane są auta często mniej awaryjne lecz cóż to za przyjemność kupić auto które jest ok lecz nie możemy na nie patrzeć lub pomimo wielu zalet po prostu to nie jest to (chyba miał tak jeden z użytkowników tego forum z honda). Chociaż jeśli chodzi o stronniczość to i tak widzę że po niektórych walkach słownych coś ruszyło i są polecane auta z de z dopiskiem awaryjne lub że tanio nie będzie :naughty:
CASh
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Audi TT
Silnik: 1.8 T 180
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Lut 2017, 10:11

Chodziło mi o to, że duże auta z napędem na tył, wygodne, itp itd palą swoje i koniec. Gdybym przesiadł się ze swojej Megane na jakieś E46 z 6 cylindrowym potworem to pewnie musiałbym doliczyć z 2-4 litry na 100 km/h więcej. Czy to dużo? Nie wiem, każdy patrzy na to inaczej. Wyliczenia typu 12 tyś za paliwo na rok - a na ropę ile wyda? 10 tyś? Oszczędność ogromna, akurat na turbosprężarkę wystarczy.

Moim zdaniem jeśli ktoś patrzy na takie auto i pyta ile spali, to go po prostu nie stać na utrzymanie i liczy każdy grosz. Trzeba się przyznać do tego. Miałem kupić E36 ale wiem, że bym wydawał za dużo na serwis, paliwo i mechanika. Życie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007