Fiat Bravo relingi i bagażnik dachowy

04 Sty 2015, 13:50

Witam wszystkich serdecznie.
Posiadam staruszka, fiat Bravo z 99r., a w tym roku chciałbym się wybrać na jakiś wyjazd zimowy, a do tego potrzebne mi miejsce na ulokowanie sprzętu narciarskiego. Rozglądałem się za relingami, niestety, nie mam pojęcia jakie będą pasowały. Czy są one do konkretnych modeli samochodów, czy chodzi tylko o długość, czy o coś jeszcze innego? Jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Jeśli ktoś mógłby dać mi pogląd na te sprawy - byłbym wdzięczny. Czy każdy bagażnik dachowy (ta trumna, przepraszam za nieznajomość fachowych określeń) będzie pasował do wszystkich relingów, o ile będą prawidłowo zamontowane?
Dziękuję bardzo za wszystkie pomocne odpowiedzi :-)
Kondziu1337
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 20 01 2012
Auto: Fiat Bravo

10 Sty 2015, 15:28

Podbijam
Ktokolwiek ma wiedzę na ten temat?
Kondziu1337
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 20 01 2012
Auto: Fiat Bravo

13 Sty 2015, 13:33

Kondziu1337 napisał(a):Rozglądałem się za relingami, niestety, nie mam pojęcia jakie będą pasowały.

Musisz rozglądać się za bagażnikiem dachowy chyba raczej uniwersalnym będą to takie dwie poprzeczki montowane na dachu. Relingi dachowe zazwyczaj są w samochodach kombi i do nich przyczepia się bagażnik w postaci poprzeczek. U ciebie będą się trzymały za rant słupka nad drzwiami i ewentualnie w miejscu między dachem a wzmocnieniem bocznym powinna być listwa z miejscem na jego zamocowanie.

Kondziu1337 napisał(a):Czy każdy bagażnik dachowy (ta trumna, przepraszam za nieznajomość fachowych określeń) będzie pasował do wszystkich relingów, o ile będą prawidłowo zamontowane?

Taki zamykany bagażnik trzeba dopasować odpowiednio do wielkości auta i rozstawu poprzeczek bagażnika.

Przykład takiego mocowania.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Znajdź jakiś sklep z bagażnikami i zapytaj czy jest dedykowany bagażnik do twojego auta. Jeżeli nie będzie to na pewno polecą ci jakiś uniwersalny który będzie pasował.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Sty 2015, 10:27

Kacper napisał(a):Musisz rozglądać się za bagażnikiem dachowy chyba raczej uniwersalnym będą to takie dwie poprzeczki montowane na dachu. Relingi dachowe zazwyczaj są w samochodach kombi i do nich przyczepia się bagażnik w postaci poprzeczek.

No troszkę nie do końca :wink: Te poprzeczki to są właśnie relingi. Są one wzdłóż dachu. Do relingów przyczepia się bagażnik, czyli dwie poprzeczki montowane w poprzek na relingach. I potem do tych poprzeczek montuje się bagazniki np. rowerowy, na narty, na box. Relingów oryginalnych do Brawy nie ma, bo tak jak wspomniał kolega wyżej są one montowane w samochodach typu kombi i suvach. Do Fiacika trzeba będzie kupić od razu poprzeczki uniwersalne, coś takiego jak na obrazku, który zapodał kolega wyżej.
co do całości, to musisz skorzystać albo z jakiejś firmy, która sprzedaje bagażniki samochodowe i ci dobiora odpowiedni razem z uchwytami, albo poszukać w necie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000