Honda Civic 1.4 vs Seat Ibiza 1.4

25 Lut 2011, 13:36

Wymiane olejów,filtrów itp. musisz zrobić w każdym aucie zaraz po kupnie.
Ja bym wybrał Civica bo przejedzie napewno więcej niż Megane i jak sam napisałeś jest wytrzymalsze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Lut 2011, 14:39

Dla mnie zdecydowanie wygrywa Honda. Auto duzo bardziej udane niz ta Meganka, mniej awaryjne, a oleje nie patrz że ktos wymienił bo możesz żałować i wymienic trzeba po kupnie.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

25 Lut 2011, 22:12

honda honda honda
Madzia_20
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kalisz

25 Lut 2011, 22:36

Honda jest wytrzymalsza? nawet jej rzekoma trwałość jej nie pomoże jak trafi na typowego użytkownika Hondy(tzn. dresa).
Wolałbym Megane jest młodsze, znacznie bezpieczniejsze, lepiej wygląda a poza tym ten egzemplarz wydaje się pewniejszy.
Nie wiem czemu na forum zapanowała taka Civicomania ale jestem prawie pewien, że żaden z tym piewców zachwytów nie miał wątpliwej przyjemności takim Civiciem jeździć.
Oczywiście Megane to też nie jest cud na kołach ale jest przynajmniej tańszy i łatwiej o dobry egzemplarz.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lut 2011, 09:47

Jak jestes pewien że żaden nie miał wątpliwej przyjemności jeździł, to chyba moja musiała być z przystanu złożona i tylko wyglądała na Hondę. Widac nie wiedziałem co mam, skoro jesteś tego pewien.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Lut 2011, 11:59

Honda, zdecydowanie honda :) Sam mam 1.5 vtec i nie zamieniłbym jej na żadne inne auto :)
badylllek1993
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: tomaszow
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    UAZ Hunter
    Rosyjska terenowa legenda pojawiła się w 1972 roku i szybko zyskała uznanie służb mundurowych. Mówi się, że od tego czasu samochód ten uczestniczył w prawie każdym konflikcie zbrojnym. Obecnie w ofercie znajduje ...

26 Lut 2011, 12:47

Ja wybrałbym Honde z silnikiem Vtec. Pamietaj że nie ma czegoś takiego że Vtec bierze olej i ze musi wziąść od wymiany do wymiany 0,5 litra.To się też tyczy każdego typu silnika.Zdrowy silnik nie bierze oleju.Regularne wymiany przedłużają żywotność i nie olej za 8zł/l tylko jakiś lepszy najlepiej dedykowany przez producenta
Pozdrawiam
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

26 Lut 2011, 16:07

Wybrałbym Hondę,mimo iż jeżdżą nimi często ogolone na łyso buraki ze wsi.Ale mimo to civic jest świetnym samochodem,bo po pierwsze:

-Ma świetne jak na Polskie drogi zawieszenie

-4 osoby spokojnie się w nim zmieszczą

-civic jest jednym z tych starych Japońskich niezawodnych samochodów,które są po prostu nie do zajechania.

-Ojciec kiedyś jak jeździł chwalił sobie skrzynie biegów,była bardzo precyzyjna i biegi płynnie wchodziły.

A co do Seata to się nie wypowiadam,bo nie miałem z nim nigdy do czynienia.
Mercedes_SLS94
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: R-sko

27 Lut 2011, 14:56

stanowczo honda ;]
tibu1
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: kraków
Prawo jazdy: 18 11 2007