Hyundai i20 WRC - Juho Hänninen pierwszym kierowcą testowym

10 Lip 2013, 09:24

Hyundai Motorsport ogłosił, że jednym z kierowców testowych modelu i20 WRC został Fin, Juho Hänninen. Rozbudowa zespołu testującego jest kluczowym elementem przygotowań firmy do startu w rajdach w 2014, wpływającym na stworzenie konkurencyjnego i niezawodnego samochodu rajdowego. Aktualnie model i20 WRC przechodzi serię intensywnych testów i prób w zróżnicowanych warunkach terenowych Europy.

Hänninen jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców na europejskim rynku rajdowym. Ma na koncie sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Europy w latach 2011 i 2012, w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata Super 2000 oraz podium w serii Intercontinental Rally Challenge w 2010 r. Jego obecność w teamie testującym Hyundaia jest nieocenionym wkładem w przygotowania firmy do powrotu do WRC.

Hyundai i20 WRC - Juho Hänninen pierwszym kierowcą testowym

"Jestem zaszczycony, że mogłem powitać Juho na pokładzie programu testowego Hyundai Motorsport, prowadzonego w sezonie 2013 i jestem pewien, że jego ogromne doświadczenie będzie bardzo pomocne w dalszym rozwoju naszego projektu. Współpraca z kierowcami testującymi dostarczy nam informacji bezcennych w kontekście wyzwań, które czekają nas w przyszłorocznym sezonie rajdowym." powiedział Michel Nandan, szef zespołu rajdowego Hyundaia.

Hyundai ogłosi niedługo także drugiego kierowcę testującego, aby ostatecznie, pod koniec bieżącego roku, zaprezentować kierowców, którzy zajmą fotel i20 WRC podczas rajdów w 2014 roku.

POLECAMY Juho Hänninen i Mikko Markkula zostali uznani najlepszą załogą

"Cieszę się, że jestem częścią programu testowego WRC Hyundaia. To wspaniałe móc pracować tak blisko z producentem samochodu rajdowego i tym samym mieć wkład w to wielkie przedsięwzięcie. Pierwszy test i20 WRC był bardzo pozytywny. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki zespół Hyundaia wkłada w przygotowania, szczególnie, że wszystko dzieje się bardzo szybko. Współpraca przebiega komfortowo i z niecierpliwością czekam na wspólne wyzwania drugiego półrocza 2013 r." skomentował Juho Hänninen.

źródło: Hyundai
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

21 Lip 2013, 19:02

"do powrotu do WRC" ?
Hyundai był w WRC? Nie wiedziałem. Myślałem, że marzy im się taki debiut jak VW z Polo WRC.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290