Nowe auto z salonu jako drugi właściciel.

16 Paź 2012, 07:21

Witam. Zdecydowałem się na nowe auto. Salon z hyundaia zaproponował mi taką ofertę że auto zostanie wykupione w dniu zakupu przez firmę zewnętrzną . Dostanę nowe auto jako 2 właściciel oczywiście z niższą ceną. Czy jest to podejrzane ? Jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Może ktoś już tak kupował samochód.. Do tego salonu mam 300 km dlatego jest trochę nie pewności. Pozdrawiam
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Paź 2012, 17:17

Nikt nie pomoże....????
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2012, 12:28

Leasing konsumencki? Co to za forma sprzedaży?
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

19 Paź 2012, 13:12

Będę normalnie płacił gotówką. Zaproponowali mi taką ofertę że mogą zejść z ceny (kupią auto na swoją firmę i odsprzedadzą ) tyle że wtedy będę drugim właścicielem. Czy jest to podejrzane?? Mam jednak koło 300 km do salonu.. Sprzedawca powiedział że nie ma żandych haczyków
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2012, 13:18

Moja ciotka w taki sam sposób kupowała A-klasę.
Nowa 5 km przebiegu z salonu ale zarejestrowana na salon, w jej przypadku oznaczało to, że musiała przez pół roku jeździć na Kieleckich tablicach a dopiero później przerejestrowywać bo przez ten czas właścicielem był salon który tak jakby użyczył jej auta, później przerejstrowanie bez żadnych problemów.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Paź 2012, 13:51

Tutaj trochę inaczej bo auto kupuje nowe od razu rejestruje na siebie. Tylko jako.2 właściciel. Czyli wychodzi że wszystko powinno być ok.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2012, 15:43

Jaka jest różnica w cenie ?
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

19 Paź 2012, 17:39

Byłem w tym salonie, a szczegóły oferty dla Ciebie wysłałem na priv ale tutaj dodam część wiadomości aby inni mogli sięzapoznać z tą formą sprzedaży:
Odnośnie sposobu w jaki udzielony zostanie rabat. Firmą tą, która sprzeda Panu auto jest klient flotowy dlatego rabat na samochód jest większy. Jako osoba prywatna nie dostałby Pan takiego rabatu z tego powodu, że kupowany jest tylko jeden samochód, a takiej firmie przysługują większe rabaty z racji tego, że kupuje tych aut wiele. Jest to zaprzyjaźniona firma z tym salonem dzięki temu wielu klientów kupiło samochód u nich w ten właśnie sposób. Podsumowując firma nic nie traci na tym ponieważ sprzedaje Panu auto za tyle ile kupiła. Auto nie opuści bram salonu więc nie będzie problemu z odbiorem i tak na prawdę pierwszy właściciel nie pokona ani jednego kilometra. Pieniądze zostaną wpłacone na konto tej firmy a ona dopiero rozlicza się z salonem Hyundai'a. Samochód byłby do odpbioru po 2 tygodniach.
Teraz przejdźmy do tego auta co ma być zakupione. Oglądałem ten samochód, i nie ma żadnych wad. Stoi on w salonie w srodku jako demonstracja do oglądania, a nie zapomniany na placu. Co jakiś czas jest odpalany w celu zmiany miejsca więc również się nie zastał. Przebieg jest w granicach 10km albo i mniej. Auto nie jest zarejestrowane i bogato wyposażone. Nie oszukumy się za 80tys. nie dostaniemy auta tej klasy z ksenonami i innymi bajerami.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Paź 2012, 23:48

Wygląda na to, że absolutnie nie masz się czego obawiać.

Ja też kupowałem nowe auto z salonu, a formalnie to byłem jego dopiero trzecim właścicielem: pierwszym była firma organizująca loterię, drugim zwycięzca loterii, a trzecim ja, który kupił auto od zwycięzcy loterii.
Odbierałem auto nowiutkie, z przebiegiem 1km, i przeze mnie samochód był po raz pierwszy rejestrowany, także w karcie pojazdu to ja byłem jako pierwszy właściciel. Być może w Twoim wypadku będzie tak samo :-)
pafka
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wrocław
Auto: Alfa Romeo GT
Silnik: 1.9 JTDM 150 KM