Honda Civic VIII UFO od dzidy

24 Cze 2018, 10:09

Czas pochwalić się świeżym nabytkiem na łamach forum :D

Marka: Honda
Model: Civic VIII
Rok: 2009 uzyskanie homologacji ale w dowodzie widnieje 2010 (I rej. 06.04.2010)
Silnik: 1799 ccm, rzędowy 4 cyl.
Moc: 140KM przy 6300 obr./min
Moment obrotowy: 174 Nm przy 4300 obr./min
Paliwo: PB 95
Napęd: Przedni
Skrzynia: Manualna
Kolor: Milano Red R81 (IMO jeden z niewielu słusznych w tym modelu).

Samochód został sprowadzony z Austrii na przełomie maja i czerwca. Kupiony w jednym z podwarszawskich komisów. Wcześniej został sprawdzony na moje zlecenie przez firmę Autotesto - polecam, bo można zaoszczędzić czas szczególnie, że miałem 300km.

Honda bezwypadkowa z fabrycznym lakierem (cienki co prawda). Jest kilka odprysków na masce i zaprawek.
Przebieg: 163 000km (stan na dzień 24.06.2018).
Wydaje się autentyczny - wnętrze nie nosi oznak zużycia, a widziałem pojazdy z mniejszym stanem licznika i przetarciami kierownicy, tapicerki czy porysowanymi plastikami. Spód ładny bez rdzy. Szyby oryginał pasujące do roku produkcji.

Wersja wyposażenia Sport (środkowa), czyli oryginalne alufelgi, tempomat, złącza USB/AUX i kilka innych dodatków, których jeszcze nie ogarnąłem. Ponadto pakiet GT charakteryzujący się plastikowymi nakładkami przy nadkolach zderzakach i progach w kolorze nadwozia, czarnym grillem i półskórzaną tapicerką.
Brakuje mi jedynie xenonów oraz automatu i byłoby idealnie :)

Prowadzenie auta pozytywnie mnie zaskoczyło - myślałem, że będzie gorzej po przesiadce z IS-a. Jest sztywno tak jak lubię, nie pływa i nic nie tłucze się w zawieszeniu. Potwierdziła się też moja teoria, że do Hondy długo trzeba się układać i po 100km dopiero znalazłem swoją pozycję (wcześniej miałem tak ze służbowym Accordem VIII). Dziwnie pracuje sprzęgło - bierze wysoko ale podobno ten typ tak ma :oops: (edit: sprzęgło pracuje normalnie po wymianie płynu hydraulicznego)
Elastyczność jest znacznie gorsza w stosunku do IS 200 - pojemności i liczby cylindrów nie oszukasz. Dla mnie wystarczająca z racji użytkowania jednak zawiedziony jestem, że silnik tak powoli się wkręca na obroty w porównaniu do Lexusa. :cry:

Plany na przyszłość to na razie wymiany eksploatacyjne i konserwacja.
Opony lub hamulce (pomimo odpowiedniej grubości tarcz i klocków) odpowiadają też za hałas jakby zużytego łożyska, dlatego wrzucę wszystko nowiutkie, błyszczące i zapomnę :D
Opony wpadną jakieś ciche z racji słabego wygłuszenia nadkoli. Zimówki w przyszłości na felgach 17" ze zdjęcia. Letnie docelową będą na felgach z wersji Type S (wg mnie ładniejsze ;) )
Jak ogarnę mechanikę na tip top to wpadną światła dzienne w kierunkowskazach (czujnik światła teraz jest bezużyteczny) oraz tylna lotka na klapę bagażnika.

Historia serwisowania: (aktualizowane na bieżąco)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Spalanie: (aktualizowane na bieżąco)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Ubezpieczenie:
- 06.2018 OC+NW - 619,00 zł
- 06.2019 OC+NW - 490,00 zł
- 06.2020 OC - 282,47 zł
Suma: 1 191,47 zł

Fotki tuż po zakupie:
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy Honda Civic VIII UFO od dzidy Honda Civic VIII UFO od dzidy Honda Civic VIII UFO od dzidy Honda Civic VIII UFO od dzidy Honda Civic VIII UFO od dzidy


Fotki dodawane na bieżąco:
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidyHonda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidyHonda Civic VIII UFO od dzidyHonda Civic VIII UFO od dzidyHonda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Honda Civic VIII UFO od dzidy
Ostatnio edytowany przez dzida 09 Lis 2020, 18:13, edytowano w sumie 36 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Cze 2018, 15:23

E no panie ładny :ok:
Z racji kijowego lakieru warto pomyśleć o jakiejś ceramice
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Cze 2018, 16:47

Na urlopie w sierpniu mam zamiar się w o pobawić, bo szkoda zaniedbać.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Cze 2018, 17:38

Ładne autko, gratuluję zakupu, liczę na jakiś teścik i opinię po przejechaniu kilku tysięcy km.
Z ciekawości (o ile to nie jest tajemnica), ile dałeś za Civica?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Cze 2018, 18:58

niewiele przekroczyłem 30tys. :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Cze 2018, 19:57

Niedawno rozmawiałem ze świeżo upieczonym właścicielem podobnego Ufo z tego samego rocznika, 2.2 i-cdti ~60k przebiegu, kraj pochodzenia Francja, przed zakupem uszkodzone tylne drzwi i nadkole przy owych drzwiach, zakupione za cenę... 24k po opłatach :o auto prezentowało się super, ale do dziś fascynuje mnie ta cena (oczywiście sprzedawał handlarz)

Szkoda, że tego IS-a nie masz w Sportcrossie :/
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Cze 2018, 20:04

No ładny, ale kolor na zdjęciach wyszedł bardziej jak Alfa Rosso na starych AR - bardziej różowy, niż czerwony ;) To, że UFO ma słabe wygłuszenie to chyba wiedziałeś przed zakupem?

To na zastępstwo IS'a czy jako drugie?
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

24 Cze 2018, 20:21

Ze mnie słaby fotograf i nie wiem jak wydobyć kolor :) Prawda jest taka, że na jednym monitorze mam inny kolor niż na drugim nie wspominając o komórce. Grunt, że na żywo nie jest różowa, bo monitor każdy ma inny.

Tak, wiedziałem, że wygłuszenie nadkoli nie jest mocną stroną Hondy, stąd będę szukać cichych opon. Ogólnie nie jeżdżę dużo na ekspresówkach, więc nie będzie mi to doskwierać.

IS jest do sprzedania - po części będzie mi go brakować. :cry:

mike napisał(a):Szkoda, że tego IS-a nie masz w Sportcrossie

a co, szukasz? :sly:

Ja znalazłem Civica z 24 tys. przebiegu i sprawdziłem też przez Autotesto - miał znacznie więcej rdzy, co sugerowało, że mógł zostać podtopiony.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Cze 2018, 20:32

dzida napisał(a):a co, szukasz?
Twój mieści mi się w budżecie, ale nie szukam typowo tego modelu :wink: mam ostatnio hopla na punkcie Leona 1p FR najchętniej czerwony lub biały, tylko k.wa te silniki :angry:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Cze 2018, 06:00

W sumie Leon fajny jako wodzidło - ja brałbym pod uwagę do 10k jakbym potrzebował tańszego auta po spieniężeniu obecnego. Żółty robi robotę :mrgreen:
Ogólnie w porównaniu do IS kompletnie dwa różne auta i do 15k wybrałbym już Lexa :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Cze 2018, 08:38

Niech się sprawuje :ok:
Mnie osobiście Civic rozczarował pod każdym względem, ale mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie inaczej.
Polecam civicforum.pl jako kompendium wiedzy na temat tego auta, szczególnie dział techniczny, bo pozostałe to jednak psychofanatyzm przez duże P :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

25 Cze 2018, 09:06

Jestem zarejestrowany na civicforum od ok. 2 miesięcy ale rzadko zaglądam póki co. Nie wiem czy założę temat o swoim egzemplarzu nawet. Obserwuję też grupę na Facebooku, która w przypadku IS-a jest zbiorowiskiem Sebixów i projektów "chiński gwint, tani gaz". :cry:

Civic w pewnych aspektach ma braki (wygłuszenie, elastyczność) ale pozycja za kierownicą, prowadzenie, wygląd oraz spadek wartości dla mnie były na tyle ważne, że nic innego mi bardziej nie leżało. No i moja Pani na widok np. Audi A3 stwierdziła, że jest paskudne. :D Mam nadzieję, że nie będzie tyle usterek, co Ty miałeś. :roll:

P.S. Faktycznie na monitorze w pracy na zdjęciach wygląda jak różowy. W domu mam matrycę IPS w laptopie i tego nie ma :oops:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Cze 2018, 20:42

dzida napisał(a):W sumie Leon fajny jako wodzidło - ja brałbym pod uwagę do 10k jakbym potrzebował tańszego auta po spieniężeniu obecnego. Żółty robi robotę
Ogólnie w porównaniu do IS kompletnie dwa różne auta i do 15k wybrałbym już L
chodziło mi o mk2... :roll: w kieszonce ok 20k +/- 3k

łysy napisał(a):Mnie osobiście Civic rozczarował pod każdym względem
miałem trochę do czynienia z przed i poliftem i ten pierwszy też był rozczarowujący (plastiki w środku np), polift jakby lepszy pod tym względem
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Cze 2018, 08:33

mike napisał(a):miałem trochę do czynienia z przed i poliftem i ten pierwszy też był rozczarowujący (plastiki w środku np), polift jakby lepszy pod tym względem


Ponoć jedynie tapicerka siedzeń w poliftach jest gorsza, bardziej podatna na przetarcia, a tak to racja - są lepiej wykonane, większość chorób wieku dziecięcego została wyeliminowana.

mike napisał(a):chodziło mi o mk2... w kieszonce ok 20k +/- 3k


Coś Ci się chyba odmieniło, bo pamiętam, że jeszcze parę lat temu śmiałeś się z tego auta, że wygląda jak pseudominivan :)

dzida napisał(a):Mam nadzieję, że nie będzie tyle usterek, co Ty miałeś.


Gdyby coś Ci się mimo wszystko przytrafiło to pisz, w zależności od danej usterki mam teraz kilka patentów jak je tanio naprawić (głównie chodzi o dostęp do części) przy zachowaniu wysokiej jakości.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

26 Cze 2018, 08:45

mike napisał(a):chodziło mi o mk2... w kieszonce ok 20k +/- 3k

a to już dla mnie strata pieniędzy na pseudominivana :mrgreen: Już wolałbym A3 8P, choć za dobrze już wiem jak jeździ Octavia i tak na prawdę cała ta czwórka VAG to porażka w prowadzeniu dla mnie - strasznie podsterowne. :cry:

łysy napisał(a):Ponoć jedynie tapicerka siedzeń w poliftach jest gorsza, bardziej podatna na przetarcia

dlatego celowałem w półskóry :ok:
U mnie coś hałasuje ale się dokładnie nie przyjrzałem + półka tylna ale na to jest sposób.

łysy napisał(a):Gdyby coś Ci się mimo wszystko przytrafiło to pisz, w zależności od danej usterki mam teraz kilka patentów jak je tanio naprawić (głównie chodzi o dostęp do części) przy zachowaniu wysokiej jakości.

Tulejki w pedale sprzęgła trzaskają ale samo sprzęgło nie skrzypi.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010