Oklejanie auta na czarny mat

15 Lip 2009, 11:06

witam,
Czy ktoś miał okazję robić coś takiego w Polsce :

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Chodzi mi o oklejenie auta na czarny mat. Jak to jest z trwałością takiej okleiny ???
morocamo
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: z odzysku ;]

16 Lip 2009, 09:06

Co do oklejania to nie wiem ale może lepiej polakierować na czarny matowy ?
Piter69
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 205
Miejscowość: POLSKA

16 Lip 2009, 11:46

Piter69 napisał(a):Co do oklejania to nie wiem ale może lepiej polakierować na czarny matowy ?


A co jak się znudzi ? ... A czarny mat może się kiedyś opatrzeć albo zechesz mieć biały ?

U nas w firmie robimy takie rzeczy właśnie folią, także jeśli kogoś interesuje to zapraszam

Powiem tylko, że dzisiejsz folie są i trwałe i tańsze od lakierowania.

To tyle, jakby były jakieś pytanie to postaram się odpowiedzieć.

Marcin.
Ostatnio edytowany przez strefa, 16 Lip 2009, 23:58, edytowano w sumie 1 raz
strefa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: wrocław

16 Lip 2009, 17:48

A co jak się znudzi ? ...


Mnie by się nie znudził czarny kolor :cool:

Myślę że lakier to lakier a nie folia i jest lepszy ale nie wiem nie znam się na oklejaniu folią samochodów więc nie będę w to wnikał skoro się tym zajmujesz to wiesz lepiej ale ja bym został przy lakierze nawet jeśli jest droższy.Z foli bym mógł skorzystać na jakieś firmowe auto żeby jakąś reklamę albo coś na nim zrobić.
Piter69
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 205
Miejscowość: POLSKA

16 Lip 2009, 22:00

Piter69 napisał(a):
A co jak się znudzi ? ...


Mnie by się nie znudził czarny kolor :cool:

Myślę że lakier to lakier a nie folia i jest lepszy ale nie wiem nie znam się na oklejaniu folią samochodów więc nie będę w to wnikał skoro się tym zajmujesz to wiesz lepiej ale ja bym został przy lakierze nawet jeśli jest droższy.Z foli bym mógł skorzystać na jakieś firmowe auto żeby jakąś reklamę albo coś na nim zrobić.


No powiem tak - przy lamborghini gallardo też rozważane było lakierowanie na czarny mat. Ale jako alternatywę zaproponowaliśmy foliowanie (nie wymaga aż takiej ingerencji w auto jak lakiernia co przy demontażu takiego auta jest ważnym elementem branym pod uwagę) i powiem, że tak się zabawa kolorami spodobała, że po czarnym był pomarańcz z czarnym błyszczącym dachem a teraz jeździ bialutkie... O to w tym właśnie chodzi - że jest to nieco prostsza i odwracalna zabawa. Chroni też lakier i pozwala nie tylko przetransormować barwę, ale nadać jakąś postać graficzną - zapraszamy na podstronę wizualizacja jest tam co nieco pokazane co można zrobić z autkiem

Oczywiście wyższość lakieru jest technologicznie jednoznaczna ale dzięki foliowaniu mamy wiecej możliwości.... i to za ułamek ceny.

Marcin.
Ostatnio edytowany przez strefa, 16 Lip 2009, 23:59, edytowano w sumie 1 raz
strefa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: wrocław

20 Lip 2009, 13:08

poprosiłbym o jakieś linki do tematu foliowania najlepiej z galeriami i oczywiscie cennikiem takiego zabiegu .... jestem tym tematem zainteresowany
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

20 Lip 2009, 13:12

Lakier to lakier, jak powiedział kolega, folia po kilkunastu myciach może odchodzić. A co do koloru czarnego to jest przereklamowany.
andrev3101
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: DST

20 Lip 2009, 22:05

Oklejenie czarnym matem.

Tak jak jeden kolega wspomniał oklejenie folią to oczywiscie tylko oklejenie folią, ale drugi kolega wspomniał również o tym że folia jest prostrza przy ew. zmianie. Lakier to zawsze lakier, ale wiąże się ze stałą zmianą koloru, folię wiadomo możemy po jakimś czasie usunąć. Zarówno lakierowanie jak i foliowanie wiąże się z odpowiednim, stosunkowo podobnym procesem przygotowania samochodu - tj. demontaż pewnych elementów wystających, emblematów, klamek itp. grilli. :) Teoretycznie dla folii nie ma już ograniczeń, lecz należy wziąść pod uwagę ew. koszta, gdyż wyklejenie jakichś drobnych elementów, typu kratka grilla, skomplikowane zderzaki itp. nietypowe lusterka - może być zarówno drogie jak i często nie zawsze możliwe w stosunku do wersji lakierowanej.

Jednakże, obecnie folie są bardzo popularne, a sam efekt odpowiedniego owinięcia samochodu jest często nie do rozpoznania dla przeciętnej nie wtajemniczonej osoby.

Dodatkowo można wykonać owijnięcie samochodu folią typu Carbon, lub Kameleon w różnych odcieniach. Z tego co się orientuje ta druga opcja jest znacznie tańsza, porównując lakierowanie.

Adam Górniak


[ Dodano: Pon Lip 20, 2009 23:16 ]
Dla przykładu zdjęcie oklejonego samochodu:

folie są szer. 1,2m 1,5m
Ostatnio edytowany przez agorniak 20 Lip 2009, 22:46, edytowano w sumie 2 razy
agorniak
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: internet

21 Lip 2009, 14:07

zastanawiam sie nad oklejeniem maski bo lakierowanie odpada raz ze większy koszt a po drugie to co bedzie jak mi sie za 2 miesiące odwidzi dlatego zdecydowałem sie na folie ... dodatkowo jeszcze okleina ja zabezpieczy
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

21 Lip 2009, 15:23

Może nie powinno się na forum podawać cen, ale zaryzykuje.

Oczywiście orientaycjny koszt - 300zł netto (zakładam oklejanie z 1,5m szerokości rolki);

tel. 0501 054-287

Pozdrawiam
agorniak
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: internet

21 Lip 2009, 19:32

agorniak napisał(a):Tak jak jeden kolega wspomniał oklejenie folią to oczywiscie tylko oklejenie folią, ale drugi kolega wspomniał również o tym że folia jest prostrza przy ew. zmianie. Lakier to zawsze lakier, ale wiąże się ze stałą zmianą koloru, folię wiadomo możemy po jakimś czasie usunąć. Zarówno lakierowanie jak i foliowanie wiąże się z odpowiednim, stosunkowo podobnym procesem przygotowania samochodu - tj. demontaż pewnych elementów wystających, emblematów, klamek itp. grilli. :) Teoretycznie dla folii nie ma już ograniczeń, lecz należy wziąść pod uwagę ew. koszta, gdyż wyklejenie jakichś drobnych elementów, typu kratka grilla, skomplikowane zderzaki itp. nietypowe lusterka - może być zarówno drogie jak i często nie zawsze możliwe w stosunku do wersji lakierowanej.


Lakier jest o wiele trwalszy niż folia, ale z drugiej strony folia jest tańsza i możliwe jest jej odklejenia w przypadku uszkodzenia. Oba dają prawie taki sam efekt, jeśli patrzać na to ze strony ekonomicznej to folia, jeśli zależy Ci na wyglądzie i sportowym charakterze samochodzu polecam lakier. Folie są bardzo popularne, i zgadzam się z tym że zewnętrzny efekt jest prawie taki sam, w obu przpadkach trzeba zabezpieczyć lub zdjąć niektóre części auta. Lakier jednak ma pewiem ogromny plus można pomalować także wnętrze samochodu co w przypadku folii jest prawie nie możliwe, w razie drobnych rys lub zadrapiań w specjalnych warsztach [ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W WIELU POLSKICH MIASTACH . ! ] można je zamaskowac specjalnymi szlifierkami, ceny w zależności od powierchni blachy na aucie wachają od 50 - 300 złotych .
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

21 Lip 2009, 19:52

jakie tam specjalistyczne szlifierki ..... zwykla polerka i dobra pasta :)
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

21 Lip 2009, 22:06

no niby taaak . . . ;D
I love my little gray coupé
for a long time I collecting the cash for it
and MANAGED TO . !
Austin_Boy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 186
Miejscowość: PTB / NYC

27 Lip 2009, 09:24

Witam.

Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda oklejona navarka w czarny mat to zapraszam do Wrocławia. Transformacja z nijakiego koloru srebrnego - masakryczna. Auto aż się prosi o czarne fele... :) A zawsze jutro może byc np. BIAŁA... :idea:


Pozdrawiam,
Marcin.

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 22:55 ]
Aha, podaję linka dla zainteresowanych oklejeniem folią zamiast lakierowania zmianakoloruauta.pl

Pozdrawiam
Marcin.
Ostatnio edytowany przez strefa 02 Sty 2010, 01:32, edytowano w sumie 2 razy
strefa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: wrocław

31 Sie 2009, 17:26

Folia nawet po wielu myjniach nie będzie uszkodzona. Efekt jest świetny. Jak temat kogoś interesuje to na priv proszę
CarboMania
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Sącz