OKTAVIA 2 1,6 benzyna INstalacja Gazowa

30 Sty 2011, 13:15

Witam

Auto- Oktavia 2 1,6 bezynka z 2006 przejechane 70 tys. km po świeżej wymianie płynów, oleju, filtrów oraz rozrządu. Kupiona 2 miesiące temu.

Mam problem, mianowicie cena benzyny skłania mnie do zainstalowania gazu. Wymienię moje pytania w punktach na które chciałbym uzyskać odp aby post był przejrzysty. Przepraszam ale niektóre pytania mogą wydać się głupie, niestety jestem laikiem jeśli chodzi o instalacje gazowe.

1. Czy założenie instalacji to dobry pomysł? Autko śmiga mi znakomicie i nie chcę tego zmienić :P
2. Gdzie najlepiej założyć instalacje w włocławku oraz okolicach
3. Na postach piszą o różnych generacjach gazu: od 1 do 4. Rozum mówi, że im nowsza tym lepsza, ale czy oby na pewno?
4. Znajomy polecił mi firmę Brc i jest ona w Włocławku- co sądzicie o niej.
5. Czy po założeniu gazu powinienem wymienić olej oraz świece?
6. Jaki będzie koszt takiej zabawy
7. Głównie zależy mi na bezpieczeństwie silnika więc w grę wchodzi tylko sekwencja
8. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopisze.

HELp :)
Nosferius
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Włocławek

31 Sty 2011, 12:27

Montuj. Nie ma problemu z tymi autami na gazie. Musi być to instalacja IV generacji czyli wtrysk sekwencyjny gazu. Absolutnie nie zmieniaj pod tym kątem świec i oleju. Obsługa samochodu ma być taka ja dotychczas i żadnych wynalazków nie należy stosować.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

31 Sty 2011, 14:48

Rozumiem i dzięki za odpowiedź. Tylko teraz kwestia jakie firmy montujące gaz na rynku polskim są najlepsze i godne zaufania. Nie mam pojęcia ile to może wynieść cenowo. Pytałem w 1 warsztacie i powiedzieli mi że łącznie 2.5k. Jeśli ktoś jest z okolic Włocławka to proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego warsztatu.
Nosferius
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Włocławek