Pierwsza przeróbka samochodu (audio)

01 Mar 2012, 19:16

Witam.
7 marca zdaję egzamin na prawo jazdy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i zdam to odziedziczę po rodzicach Skode Felicie 1.3, 40 kW rocznik 1998. Może słaby ale nie potrzebuję szybkiego samochodu. Chciałbym zamontować w nim nowe radio które obecnie jest od nowości na kasety, subufer jakiś wzmacniacz i głośniki dwa z przodu gdyż są od nowości i kilka z tyłu lecz tam w ogóle nie było nigdy głośników. Proszę o pomoc ile by to mogło kosztować jakiś dobry sprzęt ale nie strasznie drogi. Z góry dzięki.
mdomon
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 07 03 2012
Auto: Skoda Felicia

06 Mar 2012, 16:08

Witam!
Ja też rozglądam się za polepszeniem jakości audio w moim aucie, ale szukam głównie głośników. Z tego, co się orientuję, to sensowne radio (nowe) można kupićza ok 300zł. Głośniki (lepsze, ale nie drogie) to ok 80zł/sztukę, może taniej, jeśli nie zależy Ci aż tak na jakości. Subwoofer to będzie chyba ze 100-150zł kosztował, a wzmacniacz nie wiem, może ze 150zł? Więc całe audio to wydatek minimum 500-700zł? Takie nie wymagające... Ale to moje orientacyjne zdanie, może ktoś potrafi taniej?
Pozdrawiam
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

07 Mar 2012, 15:43

Radio kolego do 300 zł juz kupisz dobre lecz z reszta bym sie klocil, glosniki za 80 zl dobre to mozesz kupic 10 na podszybie, polecalbym Ci glosniki Hertz bardzo dobra marka, przetestowalem kilka modeli daja sobie rade. Koszt glosnikow wyniesie Cie okolo 150-200 zł, sub jezeli ma byc markowy dobry licz okolo 300-400 zł, a wzmiacniacz hmm to tez nie jest zbyt tanie bedzie Ci potrzebny 4 kanalowy, sub pod mostek + glosniki licz sie z kosztem okolo 300 zł.


A co z wygluszeniem drzwi?? Myslales o tym?? Jezeli chcesz zeby jakos to gralo, a przedewszystkim zeby gral sub a nie wszystkie plastiki i blachy po kolei to polecam dobrze wygluszyc auto na poczatek.
Dzwi i bagaznik w zupelnosci na poczatek Ci wystarczy.

Przy zakupie subwoofera sugeruj sie moca RMS nie moca max.

Do jakiej kwoty audio Cie interesuje to pomozemy CI wybrac cos bardziej konkretnego !!!
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km