Pierwszy samochód do ok 15tys zł

09 Sty 2011, 18:08

Witam wszystkich

Zastanawiam się nad wyborem mojego pierwszego samochodu. Mogę na niego przeznaczyć +- 15tys zł. Myślałem nad Alfą 147, Seatem Ibizą, może Golf. Samochód ma mi posłużyć ok 7 lat. Macie może jakieś propozycję? W sumie to nie mam żadnych wielkich wymagań, bo równie dobrze mogę jeździć SUV'em. Ważne żeby był mało awaryjny i w miarę oszczędny.
Opłaca mi się go sprowadzić z Niemiec, czy lepiej kupić w Polsce?

Pozdrawiam
PioPi0
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Gliwice

09 Sty 2011, 18:31

w okolicach 15tys to bym Ci polecil Ibize II FL TDI. W tej cenie znajdziesz bez problemu zadbany egzemplarz. I szukał bym w Polsce. W Niemczech te dobrze utrzymane auta sa czesto drozsze niz w PL. No i do ceny auta musisz liczyć przelot do Niemiec, a z Gliwic nie masz tak blisko już. No i koszty rejestracji sa wyzsze ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

09 Sty 2011, 19:51

Z tych co wymieniłes polecam Alfę. Auto będzie sporo młodsze niż konkurencja a prowadzenie auta nieporównywalne do tych rywali. Wygląd w środku piękny w porównaniu do VW ciosanego siekierą. Jak myslisz też nad suv'em to Forester, może Legacy?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 16:53

Alfa będzie sporo młodsza i dołożysz do niej drugie tyle,pól życia spędzisz w warsztacie,jeżeli tego chcesz to bierz Alfe:) Moim zdaniem nie warto. Bardziej opłaca sie sprowadzic zza granicy,ale tylko jeżeli to będzie naprawdę zadbany egzemplarz.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

10 Sty 2011, 17:01

Niestety taka rzeczywistość zaraz wyskoczą tutaj ze walimy stereotypami.... był taki żart czmu kierowcy Alf nie pokazuja sobie czesc na drodze?? bo widzieli sie juz rano w serwisie :razz:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

10 Sty 2011, 17:06

Rozumiem że miałeś Alfę wyrażając takie brednie?
Pracowałem w firmie gdzie Fiaty i Alfy były autami slużbowymi. Jeśli sie je serwisowało na czas i robiło co było trzeba to w żadnej z kilkunastu Alf sie nic nie działo. A w ciagu 5 lat uzytkowania wiele z nich miało i po 300 tys.
Kolejny przykład mój bardzo dobry kolega kupił ze 3 lata temu Alfe 156 2,4 JTD. Auto miało 8 lat i przebieg około 150 tys. Przez 3 lata kolega przejechał kolejne 150 tys całkowicie bezawaryjnie.
Stwierdzenie że Alfy sa awaryjne wyyrażane jest przez osoby które nigdy nie jeździły Alfami lub jeździły starszymi modelami.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 17:15

fiko7 napisał(a):Rozumiem że miałeś Alfę wyrażając takie brednie?


nie i niechce mieć ale sie też widziało pare nawet holowało i w kazdej bajce jest ziarno prawdy popatrz na raporty awaryjnośći nie sa z D*** wyciagniete
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

10 Sty 2011, 17:21

Patrząc na raporty awaryjności jest wiele aut poniżej Alfy w tych rankingach a czemu uchodzą za bezawaryjne? Np BMW 3 jest bardzo nisko w rankingach awaryjności i co uważasz że to jakos mocno awaryjne auto? Patrząc na rankingi jest daleko za Alfą.
I wlaśnie ludzie tacy jak Ty piszą brednie nie mając nigdy takiego samochodu wypowiadaja się o rzeczach o których pojęcia nie mają.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 17:30

Ja bym postawiłna Golfa IV - jak dobrze poszukasz to z pewnością posłuży wiele lat
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 17:46

I wlaśnie ludzie tacy jak Ty piszą brednie nie mając nigdy takiego samochodu wypowiadaja się o rzeczach o których pojęcia nie mają.


Ty masz wielkie pojęcie porównując Alfe do Bmw :razz: ja tego nie wymyśliłem sory ja nie projektowałem tego włoskiego badziewia
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

10 Sty 2011, 17:52

A co Ty nie widziałeś nigdy testów porównawczych BMW do Alfy? Ja widziałem całe mnóstwo. Zastanów sie trochę czy Ty wiesz wogóle co piszesz.
A BMW do Alfy porównałem po tym jak wyjechałeś z rankingami awaryjności gdzie akurat BMW wg rankingów o których piszesz jest poniżej Alfy. Czytaj troche ze zrozumieniem i zdejmij klapki z oczu.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok