Sprzedaż auta za granicę... podejrzane...

13 Sty 2011, 23:13

Mam do sprzedania auto i umieściłem ogłoszenie w pewnym serwisie. Po jednym dniu dostaję sms wysłany ze Skype od jakiejś Pani z zagranicy po angielsku z zapytaniem czy oferta jest aktualna i prosi o konktakt przez adres e-mail. Po dłużeszej konwersacji doszło do tego, że jest w stanie zapłacić odpowiednią kwotę, nie przeszkadza jej, że kierownica jest po lewej stronie, zaś przesyłką zajmie się "shipping agent". Strasznie się wykręca przed podaniem numeru telefonu. Co o tym sądzicie. Jak dla mnie sprawa jest podejrzana... Prosi mnie o adres e-mail do PayPala.

Co robić?
Altertwin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Krosno

13 Sty 2011, 23:22

Na jakiej zasadzie ma odbyć się transakcja? Pieniądze zostaną przelane Ci na konto? Jeśli tak, nie ma żadnego problemu w sprzedaży. Na jakiej zasadzie zostanie podpisana umowa sprzedaży?
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Sty 2011, 23:25

Pieniądze mają być przekazane przez PayPal z jej karty płatniczej, co do umowy - nie ustaliliśmy szczegółów.
Altertwin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Krosno

13 Sty 2011, 23:30

Zastanawia mnie tylko, w jaki sposób chce ona się podpisać pod umową kupna/sprzedaży. Spytaj jej, jak chce to zrobić :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Sty 2011, 08:26

Tak jak poprzednik napisał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sty 2011, 21:56

to napewno jakiś przekręt. nie pchaj się w to.
ja już to przerabiałem :razz:
tzn od początku wiedziałem co w trawie piszczy ale chciałem pociągnąć troche temat żeby zobaczyć co taki krętacz wymyśli :twisted:


Tak więc, wg. mnie jeżeli o taki sprawy chodzi to tylko kasa do ręki ostatecznie na konto. ale... konto bankowe ;) nie jakieś paypale czy inny syf

Mi krętacz pisał że wyśle jakiś tam transporter czy lawete po samochód, bo chce go kupić dla syna i pojechał by do Franicji bla bla bla.
paypal'a i owszem podałem, później napisał mi typ że kasa wysłana... ok no to ja happy, patrze a na paypalu pustki :P później wchodze na maila a tam wiad niby od paypala... ze kaske dostane dopiero jak kupiec bedzie miał towar [czyli w tym przypadku auto]
dodam też, że po dłuższym przyjrzeniu się wiadomości dostrzegłem pewne błędy, w tym nie prawidłowy e-mail [nie taki jak podaje paypal gdzieś tam na swoich stronach] po wymienie paru maili z typem, i jednym z paypalem już byłem pewny że to krętacz.

w sumie szkoda, bo mogłem się zgodzić i poczekać na delikwenta który by po auto przyjechał :twisted: i mu ładnie wytłumaczyć że tak się nie robi :lol:
666
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Świętokrzyskie

29 Sty 2011, 15:29

Czy ta sprzedaż miała wyglądać tak?

"Okay .. Będę płacił 3,9% opłaty PayPal z mojego konta i będę płacić
bezpośrednio do konta PayPal, bez żadnych opóźnień, a mam nadzieję, że
masz konto paypal. Jeśli masz, wyślij mi adres wysłać go do, która
jest adres e-mail użytkowania można też wysłać do mnie prośbę paypal
pieniądze, więc po otrzymaniu i szczegóły będą iść do przodu z
płatności za pośrednictwem PayPal i wtedy będzie skontaktować się z
moim przedsiębiorstwo żeglugowe po odebraniu płatności. Będę
potrzebował adres domowy dla towarów do odbioru przez przedsiębiorstwo
żeglugowe .."

Bo też mam trzy oferty i to takie same mniej więcej.
Płatność przez Paypal. Tylko, ze trzeba się udać do Western Union i przelać cześć kasy do jakiegoś agenta, który się zajmie transportem. Jak już się to zrobi i wyśle potwierdzenie tej operacji do Paypal to wtedy dostaje się zamrożone wcześniej pieniądze na konto paypal. Tylko ile w tym prawdy?? Przekonam się w poniedziałek jak pojadę do Western Union żeby dokończyć transakcję. Mam nadzieje, ze się nie nadzieję na oszusta!

[ Dodano: 31 Styczeń 2011, 19:20 ]
I się okazało, jednak moja czujność się do czegoś przydaje. Jak już pisałem wcześniej na temat sprzedaży samochodu za granice, to jedno wielkie oszustwo. Było kilku licytujących zagranicznych klientów ale każdy wymagał płatności przez Paypal. Najpierw każdy z nich chciał aby wpłacić z własnej kieszeni (niby opłata za transport dla jakiejś tam firmy transportowej) od 350 do 500 euro. A potem niby Paypal miało odblokować tą kasę co rzekomo wpłacili kupujący na moje konto Paypal. Tylko tak na chłopski rozum po co przesyłać kasę i ponosić opłaty za transfer skoro można samemu sobie opłacić transport (od razu śmierdzi to przekrętem). Przestrzegam przed takimi transakcjami. A potem by sobie znikli. :shock: :mrgreen: ``
dugi8686
dugi8686
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Kraków

03 Lut 2011, 21:37

Miałem również ten sam przypadek, pobawiłem się z gościem, oczywiście upiera sie przy PayPalu, a przy moich warunkach rezygnuje.
marcinsax
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: NT

04 Lut 2011, 17:04

Mi rok temu jakiś murzyn z Afrika chciał dać dwukrotną wartość samochodu :D Warunek to wysłanie go gdzieś kontenerem :P

A co do tematu to wałek i tyle :P
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

10 Lut 2011, 12:53

Ja właśnie to samo przerabiam

najpierw sms z nr +44.......491
is your car on allegro still valid for sale? hov much does it cost...... itd

potem juz mail:

Hi Mate,


Thanks for the prompt response. Please i speak english only.


I will be very grateful if you can reserve this car for me because i really want to buy it. The reason is that my daughter is celebrating her birthday next month in Amsterdam, Holland and she was the one that sent me the link to your car. She said she like it and i am buying it for her as a birthday gift, since this is what she want ( i love my daughter ). The price is okay with me and i will pay it but you have to assure me that the condition is very good as you have said. If you can send me more picture of the car and the full present condition and your lowest price for it, it will be nice.


Due to the nature of my work, I'm presently offshore somewhere in the coast of the United Kingdom, so I wouldn't be able to come for the inspection. I will however be needing your full contact address so that I can start making arrangement for the shipment and pick up from your place.


I will be glad if we can conclude the sales of this car as soon as possible so that the gift can meet up with her birthday next month.


Thanks again and hope to hear from you soon..

TŁUMACZĘ

Hey kolego!
Dziekuje za szybka odpowiedz. Ja mowie tylko po angielsku.
Bede bardzo wdzieczny jesli mozesz zarezerwowac ten samochod dla mnie poniewz bardzo chce go kupic.
Poniewz moja curka obchodzi swoje urodziny w nastepnym miesiacu w Amsterdamie, Holandia ona mi wyslala link do towjej strony.
Powiedziala mi ze lubi twoj samoachod i ze ja go kupuje jako jej prezent urodzinowy, poniewz to jest to co ona chce ( bardzo kocham moja corke). Cena jest ok dla mnie ale musisz mnie upewnic ze stan samochowdu jest bardzo dobry jak mowiles.
Jesli moglbys mi wyslac wiecej zdjec samochodu w obecnym stanie bylbym wdzieczny.
W zwiazku z moja praca jestem teraz w Angli , gdzies na wybrzezu, wiec niemoge przyjechac na inspekcje , lecz bede potrzebowac twoj pelny adres i kontakt aby zaczac wysylke i odbior z twojego miejsca.
Bylbym wdzieczny jesli mozemy doonac kupne tego samochodu jak najszybciej , aby dotarl na urodziny mojej corki w nastepnym miesiacu .
Dziekuje badzo i do uslyszenia ..



POTEM :

Hi,


Thanks for sending me more information about the car. It was really of immense help. The price is okay with me. I am ready to pay anything for my daughter's happiness. Please start cleaning up the car and getting it ready for shipment because i am arranging the inspection and shipment with the shipping company. The shipping company will be responsible for the shipment of the car and I will authourize them to sign the sales agreement on my behalf.


Please send me a full address of where they can come to see the car for inspection and pick up. And let me know when you will be available to do that between now and next week, so that i can inform them. Please don't forget to leave your phone number so that they can call you and arrange the meeting with you.


Regarding the payment, I as a Royal Canadian Navy, I am offshore right now like i said in my previous email, so i will only be able to make the payment through PayPal. Please leave your paypal account information so that i can proceed to arranging the payment. The payment will be made in Euro, so in your next reply, kindly send me the follow information so that i can start arranging the transfer too.


Paypal Email:
Name on Account:
Your Phone Number:
Total amount in Euro:


As soon as i receive this information, i will start arranging the transfer and i will let you know as soon as i have made the transfer. If there is anything i need to tell you before then, i will send you and email.


Thank you. Have a good day and hope to hear from you soon.


===============New to PayPal==========
It is easy to use PayPal to send and receive first thing you have to do is go to http://www.paypal.pl if you don't have an account already, Just sign up an account and add your credit or bank account to your online PayPal account so you could be able to send money directly from your account to anyone or to receive money sent to you into your bank or credit card account from your PayPal account. Processing of adding a bank account normally takes 2 to 3 days but that doesn't stop you from receiving payment during this period. As soon as you are trough with the sign up all you have to send to me is the email address and name as you have used to sign up the account.


i co Wy na to?
1szubert
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: czechy

19 Lut 2011, 08:42

witam mam problem z tym całyma paypal przyszło mi potwierdzenie ze pieni adze zostały przelane na konto ale muze jeszcze pujsc do western union i tam dokonać dalszej transakcji co mam zrobić i jak bo nie wiem czy mam się w to pakowac czy wycofac czekam na jakakolwiek porade
nanina1990
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: garwolin

19 Lut 2011, 11:06

nanina1990 napisał(a):witam mam problem z tym całyma paypal przyszło mi potwierdzenie ze pieni adze zostały przelane na konto ale muze jeszcze pujsc do western union i tam dokonać dalszej transakcji co mam zrobić i jak bo nie wiem czy mam się w to pakowac czy wycofac czekam na jakakolwiek porade


Kupujesz wóz czy sprzedajesz? Tak czy inaczej to już się czegoś pozbyłaś...
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

19 Lut 2011, 14:59

nanina1990 napisał(a):czy mam się w to pakowac czy wycofac czekam na jakakolwiek porade

Czyzby następny który chce kupić kota w worku.... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

07 Mar 2011, 16:02

OSZUSTWO!!!!! NIE DAJ SIĘ OSKUBAĆ!!!
G.F.G
GFG
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Austria

30 Paź 2011, 20:34

Po jednym dniu emisji ogłoszenia na oto-moto zgłosił się gość
z daleka:


Pierwszy e-mail:

Interested in your car for sale do let me have your final price and
present condition.


Odpisałem mu troszkę i oto drugi e-mail:

FROM THE DESK OF BARRISTER SMITH BROWN

Thanks for your quick reply.I am from London with my family.Here is my
address that i live with my family.142-144 east end road finchley
London,United Kingdom. And i am Barrister Lawyer and presently i am in
Guangzhou China to attend to one of my clients cases and i will be
back to London on the 29th of December. I have contacted a shipping
company who will come over there for the test drive and transport the
Car to my destination after we might have finalized and reached an
agreement.

If you agree to sell it for me .I can only make the payment via
PayPal.. Due to the nature of my Job as a Barrister, i cannot send
cash to anybody because there is no means to send money while on cases
like that except online transfer. so the easiest way i can make
payment is through PayPal...i will even have to contact PayPal Company
so that both mine and your account will be secured and safeguard okay.

I need to safeguard my money as well against fraud and scam on
internet because i am Barrister and i know the rate of scam on
internet so i need to protect my money. So kindly send me the email
address you used to register so that i can send the money to your
PayPal account online. Also, If you already have a PayPal account,send
me the email address you used to register so that i can effect the
payment to you.

Here is the details i need for the payment:

Your Last Price in Euro???
Your PayPal Email???
Your Full Name???
Your Mobile Number???
Your Home Address???
Zip Code ???
Your Country???

And the payment will be sent to you immediately i receive the details
from you i await your quick reply.
Smith Brown

Legal Solicitor[/i]
Zastanawiam się, co gościowi odpisać, żeby mu w pięty poszło. Może jakieś propozycje? :twisted:
gako
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: skoda fabia