Sprzedaż samochodu za granice

26 Sie 2010, 17:45

Witam

Nie znalazłem takiego tematu dlatego uprzejmie proszę o pomoc.


Mam kupca na swój samochód, tyle, że Pan jest z Ukrainy. Samochód jest zarejestrowany na poprzedniego właściciela (posiadam umowę kupna i sprzedaży) czy nie będę miał problemów z wyrejestrowaniem samochodu i wypowiedzeniem ubezpieczenia ?, oraz czy kupiec nie będzie miał podobnego problemu z rejestracją pojazdu na Ukrainie ? Kupiec powiedział, że będzie mu potrzebny tylko jakiś odpis notarialny żeby móc wwieść ten samochód do kraju(może ktoś się w tym orientuje ?).

Liczę na szybką pomoc i Pozdrawiam
karson91
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Gdansk

30 Sie 2010, 12:18

Możesz mieć problem ze zgłoszeniem sprzedaży w urzędzie komunikacji bo samochód nie był na Ciebie zarejestrowany więc nie widnieje w systemie.

Myślę, że nie będzie problemu ze zgłoszeniem do ubezpieczenia - pokażesz im obie umowy - kupna na Ciebie i sprzedaży Ukraińcowi.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Top 10 najpopularniejszych hybryd plug-in
    Najwięcej samochodów z napędem PHEV w pierwszej połowie tego roku zarejestrowała marka BMW. Dokładnie 300 samochodów stanowi 23% wszystkich PHEV zarejestrowanych w tym okresie. Na drugim miejscu znalazła się ...
    Czy baterie to słaby punkt samochodów elektrycznych?
    Czemu kierowcy boją się samochodów elektrycznych? Głównie z uwagi na baterie. Obawiają się ich trwałości, ograniczonej pojemności i czasu ładowania. Choć problemy te bez wątpienia są realne, z biegiem rozwoju ...