Systemy ratunkowe ISR i Sat Assist

20 Sty 2010, 20:08

Zgodnie z sugestią, że sprawa tych systemów zasługuje na osobny temat, zakładam takowy. Choć tak naprawdę przenoszę z tematu <Skąd tyle wypadków?>
maniekw
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Łódź

09 Lut 2010, 20:07

maniekw napisał(a):Zgodnie z sugestią, że sprawa tych systemów zasługuje na osobny temat, zakładam takowy. Choć tak naprawdę przenoszę z tematu <Skąd tyle wypadków?>

Nie da się ukryć, że SatAssist jest ciekawą propozycją w sprawie bezpieczeństwa. Można powiedzieć, że głównym sercem systemu jest centrala. Ona próbuje się skontaktować z kierowcą, potencjalną ofiarą wypadku i ustalić sytuację. Jeśli nie można nawiązać kontaktu wysyła pomoc. Inną funkcją jest lokalizacja pojazdu - tu rewolucyjnych rzeczy nie ma. Przydatne jak najbardziej. Taką trzecią rzeczą wartą uwagi to funkcja informacyjna centrum- centrali. Można powiedzieć, że pełni swoistą rolę nawigacji.
Oby więcej takich systemów, tym bardziej, że nie jest to droga przyjemność. A może uratować człowieka.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

09 Lut 2010, 22:59

Zgadzam się że technicznie może nie jest to rewolucja, ale już stworzenie systemu spełniającego te funkcje to już nowość. Tym bardziej, że dzięki niemu można uratować niejedno życie.
Przyznam się, że sam wielokrotnie się zastanawiałem jadąc w nocy, niekoniecznie najgłówniejszymi drogami, co by było gdybym "tu i teraz, z jakichś powodów wyleciał z drogi i stracił przytomność". Brrrrr!!!
Intryguje mnie, dlaczego tylko VW poszedł w ślady Subaru, czemu inne firmy nie oferują czegoś takiego. W końcu nie wszyscy muszą standardowo wyposażać wszystkich samochodów w taki system, jak Subaru. Niech chociaż dadzą możliwość wybrania takiego użądzenia spośród akcesoriów dodatkowych, nawet za dopłatą. Myślę, że wielu kierowców chciałoby się nim zabezpieczyć.
maniekw
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Łódź

10 Lut 2010, 18:46

maniekw napisał(a):Zgadzam się że technicznie może nie jest to rewolucja, ale już stworzenie systemu spełniającego te funkcje to już nowość. Tym bardziej, że dzięki niemu można uratować niejedno życie.
Przyznam się, że sam wielokrotnie się zastanawiałem jadąc w nocy, niekoniecznie najgłówniejszymi drogami, co by było gdybym "tu i teraz, z jakichś powodów wyleciał z drogi i stracił przytomność". Brrrrr!!!
Intryguje mnie, dlaczego tylko VW poszedł w ślady Subaru, czemu inne firmy nie oferują czegoś takiego. W końcu nie wszyscy muszą standardowo wyposażać wszystkich samochodów w taki system, jak Subaru. Niech chociaż dadzą możliwość wybrania takiego użądzenia spośród akcesoriów dodatkowych, nawet za dopłatą. Myślę, że wielu kierowców chciałoby się nim zabezpieczyć.

Tym bardziej, że taki SatAssist nie jest taki drogi. Nie wiem nawet czy utrzymanie samej opcji SOS nie jest darmowe. Do tego są zniżki przy ubezpieczeniu komunikacyjnym.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

28 Lut 2010, 18:09

Z tego co wiem opcja SOS nie jest darmowa. W przypadku VW trzeba zapłacić za montaż urządzenia (1200,- zł cena promocyjna w Passacie, natomiast w pozostałych modeli 3500,-), natomiast w przypadku Subaru jest ono montowane gratis (wyposażenie standardowe). Do tego dochodzi koszt abonamentu za monitoring, w przypadku Subaru w pierwszym roku gratis, dopiero od drugiego roku niecałe 400,- złotych. Natomiast w przypadku VW trzeba zdaje się płacić od pierwszego roku, kwota podobna. Oczywiście w obu przypadkach od samego początku otrzymujemy ulgi od ubezpieczycieli.
maniekw
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Łódź