Wentylator klimy ruszy chwilke i wylacza sie Audi B6

18 Lut 2014, 13:12

Witam mam taki problem z moja klima. Mam klimatronik dwustrefowy i ostatnio zauwazylem ze wentylator mi cos szwankuje. Mianowicie daje na klimie po obu stronach na "LO" czyli klima i od tego momentu wentylator ruszy tak na 5/10 sekund i sie wylącza. Jak sie juz wylaczyl to znow za kilka sekund sie wlaczy na chwileczke i znow wyłącza i tak caly czas. Pomozecie mi cos ? moze to od temp, jest cos takiego ze przy jakies temp plusowej sie dopiero klima włacza ? Ostatnio to sprawdzałem na +8 stopni. Prosze o pomoc.

Audi A4 B6 1.9TDI 130KM 2003r AVF
lukasinskit
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 3-2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B^
Silnik: 1.9 TDI 131 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Lut 2014, 14:23

Witamy,
Jeśli chodzi o wentylator chłodnicy to bardzo prawdopodobne, że będzie włączał się na taki czas jaki będzie potrzeby do schłodzenia czynnika chłodniczego w skraplaczu klimatyzacji tak aby obniżyć w nim temperaturę i ciśnienie.
Przy obecnej temperaturze zewnętrznej ciśnienie wzrasta w niewielkim stopniu co powoduję taką reakcję wentylatora. Dla dokładnego sprawdzenia należy podłączyć układ klimatyzacji do urządzenia serwisowego i skontrolować ciśnienia w nim panujące.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

22 Lut 2014, 07:43

czyli jest dobrze czy zle pomoze ktos ? bo wkoncu nie wiem :(
lukasinskit
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 3-2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B^
Silnik: 1.9 TDI 131 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Lut 2014, 13:41

lukasinskit napisał(a):czyli jest dobrze czy zle pomoze ktos ? bo wkoncu nie wiem :(

Przy obecnej temperaturze będzie ciężko ten sposób sprawdzić działanie klimatyzacji. Działanie takie jak opisujesz może być całkowicie normalne. Poczekaj jak się zrobi cieplej i wtedy sprawdź jak będzie chodziła klima. Wentylator nie musi chodzić cały czas z włączoną klimą.

Na wiosnę i tak powinno się uzupełnić czynnik chłodzący więc wtedy też dowiesz się czy układ jest szczelny.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

22 Lut 2014, 14:56

Wg mnie to zależy od klimatyzacji - czy jest manualna czy elektroniczna.
W Nubirze mam manualną i tam włacza się klimę przyciskiem AC, a ustawienia temp jako tako nie ma. Można tylko ustawić pokrętło tak, żeby leciało albo całkiem zimne powietrze, albo ciutek cieplejsze. Ale klima chłodzi nin stop i w aucie nie ma stałej temperatury tylko jest coraz zimniej.
Natomiast w Jeepie mam klimę automatyczną i tam temp. ustawia się np. na 19 stopni i jak klima schłodzi z 25 do 19 stopni to się wyłacza. Jak temp. się podniesie np do 21 to znowu klima się włącza. A to dlatego, że w aucie są 4 czujniki temp. ( od strony kierowcy, pasażera i dwa na tył. Ale to też zalezy od tego jaki to rodzaj klimy. Dlatego prawdopodobnie wentylator od klimy raz się włacza a raz wyłącza.
Można to zaobserwować patrząc czy w momencie jak się włącza wentylator, to zasprzęgla się sprężarka klimy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co czeka branżę warsztatową w 2023 roku?
    Najnowsze dane wskazują, że w 2022 roku w Polsce zarejestrowano niemal 383 tysiące nowych aut osobowych oraz ponad 700 tysięcy samochodów używanych importowanych z zagranicy. Mniejsza dostępność nowych pojazdów, ...