Land Rover Freelander pomocy mam dziwne szumy gdy tylko ruszy samochód

23 Cze 2022, 13:24

Witam przepraszam z gory za malo poprawna pisownie .Mam LAND ROVER od miesiaca ,dziwna sprawa jak tylko rusze zaczynaja sie szumy ,nawet bez wlaczonego biegu jak samochod tylko zaczyna sie toczyc ,czy tak sie objawia naped na 4 kola?
olaf1968
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • 23 Cze 2022, 13:55

    olaf1968 napisał(a):czy tak sie objawia naped na 4 kola?
    Na pewno nie. Sprawdź tarcze i klocki. Czy ten dźwięk jest głośny? Naciskając na hamulec zwiększa się zmniejsza? Jak zaciągasz ręczny lekko podczas toczenia powoli to przestaje szumieć?

    Najlepiej by było wrzucić auto na podnośnik tak żeby cztery koła były w powietrzu i wtedy pokręcić kołami słuchając skąd dochodzi ten dźwięk.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    23 Cze 2022, 14:00

    co do szumow , wystarczy ze tylko rusze i juz sa ,nicsienie nasila od predkosci poprostu ruszam to sa ,jak jade dosc glosne ,kierowanie lewo w prawo nic nie zmienia tak jak hamowanie ,myslalem ze to szumia opony ale nie to jest jakas os tak mysle ,dziwna sprawa ze przy skreconych kolach na ful czy do przodu czy do tylu chce jechac a samochod ma ciezko hamuje nie toczy sie ,na prostej jest ok,chcialem miec fajne auto bo jezdze na ryby a tu wiecej problemowniz pociechy
    Ostatnio edytowany przez ArteK, 23 Cze 2022, 14:03, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Post wydzielony z innego tematu
    olaf1968
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    23 Cze 2022, 16:34

    mialem go na podnosniku krecilem kolami wszystkie sie krecily nic nie bylo slychac, a przy hamowaniu nic sie nie dzieje jest tak samo
    olaf1968
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    23 Cze 2022, 16:38

    tylnia szyba tez sie nie otwiera wycieraczka nie dziala , czytalem takie dobre recenzje o tym aucie ale widac chyba nie wszystkie ,no trudno mam go podoba mi sie i bede szukal jakiejs pomocy dziekuje kazdemu kto odpisze i cos poradzi
    olaf1968
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    25 Cze 2022, 07:45

    Sprawdzić by należało olej w mostach, w skrzyni biegów i reduktorze. A jak nie wiesz kiedy był wymieniany, to najlepiej wymienić. Szumieć mogą też łożyska. Można też pokusić się o demontaż wału napędowego i przejechać się bez niego i sprawdzić czy dalej szumi.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    18 Lip 2022, 22:54

    wymienilem tarcze hamulcowe z przodu klocki z tylu lozyska okladziny hamulcow bembny przeszlifowane a szumi dalej i to z przodu ,male pytanie cza nie ma tu kontrolki rezerwy paliwa ? jezdze juz na oparach i nic sie nie zapala
    olaf1968
    Nowicjusz
     
    Posty: 9