Lexus RX500h - czy taki samochód ma jakieś wady?

20 Kwi 2023, 11:38

Najmocniejsza hybryda w modelu RX to właśnie wersja 500h dysponująca silnikiem benzynowym i tu uwaga TURBO benzynowym! Przyzwyczailiśmy się że w samochodach tej marki występują silniki bez doładowania, a tu taka niespodzianka i to w hybrydzie.
Lexus RX500h - czy taki samochód ma jakieś wady? RX 500h to prawdziwy przełom w gamie Lexusa. To pierwszy w historii marki samochód, który wykorzystuje benzynowy silnik o pojemności 2,4 l z turbodoładowaniem, automatyczną skrzynię o sześciu przełożeniach i tu warto wspomnieć że to klasyczny automat z konwerterem, zintegrowany przedni silnik elektryczny i jednostkę PCU, a także kompaktowy tylny silnik elektryczny o mocy 80 kW wykorzystujący układ e-Axle który pracuje praktycznie zawsze niezależnie od prędkości.

Lexus RX 500h ma aż 371 KM/280 kW mocy i 550 Nm momentu obrotowego, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy. Tu uwaga... moment obrotowy 550Nm jest minimalnym który dostępny jest praktycznie zawsze na nasze potrzeby!
Lexus RX500h - czy taki samochód ma jakieś wady? Przedni silnik elektryczny zintegrowany został ze skrzynią automatyczną i służy głównie do odpalania silnika benzynowego oraz do manewrowania na parkingach i przy jeździe z małą prędkością.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

20 Kwi 2023, 12:35

Moim zdaniem świetny jest ten taki nie wiem jak go nazwać "rudy" kolor! Fajnie wygląda. Ogólnie Lexus poprawił wygląd RX na spory plus.

Co do wad w takim samochodzie to ciężko je znaleźć ale z tego co słyszałem w tej wersji RX500h jest adaptacyjne zawieszenie które jak robi się nierówno nie do końca sobie radzi z jego ustawieniem. Słyszałem o tym w dwóch testach tego auta na różnych kanałach na YT.

Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie zapewne jedni będą zadowoleni a inni nie. Chodzi o przyciski na kierownicy, tak są one w formie dotykowej co może przeszkadzać jak niechcący dotkniemy któregoś z nich no ale to trzeba by było przetestować samemu na żywo. Ja chyba bym nie chciał w tym miejscu przycisków reagujących na dotyk.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34