35-40 tys. - dla rodziny - max. 3-letni - co wybrać?

23 Paź 2008, 19:33

Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup auta rodzinnego. Cena ma być w przedziale 35 - 40 tys. zł, a wiek max. 3 lata.

Co polecacie? Myślałem o Skodzie Octavii II - co Wy na to?
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Paź 2008, 20:04

Octavia - jak najbardziej, w tej cenie już można całkiem niezły egzemplarz znaleźć. Jeśli natomiast by się nie udało to polecam mondeo mk3 ;)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

23 Paź 2008, 20:20

Wielkie dzięki za pomoc. :D

Właśnie trochę się boję, bo na allegro widziałem, że większość Octavii w tym wieku jest powyżej 40 tys. i nie wiem, czy nie trafię na jakiś bity egzemplarz.

A co do Mondeo, to słyszałem same negatywne opinie, szczególnie o dieslach.

Myślałem za to o Focusie, ale chyba jednak lepsza skoda... :?
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Paź 2008, 20:23

Tak, skoda będzie najlepsza ;) a o ich ceny tak bardzo się nie martw, w większości są to auta sprowadzane, a handlarze też chcą zarobić. Jeśli masz kogoś znajomego kto mógłby sprowadzić Ci taką skodę to bardzo dobrze, to jest to bardzo opłacalne (ojciec mojego kumpla taką sprowadził w zeszłym roku za 45 tysięcy, pełna opcja oprócz skóry, kombi i TDi). Generalnie jak się poszuka to się na pewno znajdzie ;)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

23 Paź 2008, 20:32

ja bym bral nowe grande punto 8)
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391

23 Paź 2008, 20:39

Grande punto dla rodziny się raczej nie sprawdzi :P
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poznań Motor Show - nowa data targów!
    Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się informacja o przełożeniu największych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show które miały odbyć się między 26, a 29 marca 2020 roku. Nowy termin w którym ...

23 Paź 2008, 20:41

Tak myślisz?

Samo Punto b. mi się podoba, ale chyba będzie trochę za małe jak dla rodziny. :|

Z drugiej strony przy obecnych cenach nowych aut, rzeczywiście się opłaca, no a nowe, to nowe. :)
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Paź 2008, 20:54

grande punto to w zasadzie najlepsze auto segmentu b do tego gabarytami dorownuje kompaktom 8)

mysle ze warto bo jakies ciasne to to nie jest a wygodne i ladne

a co o linei powiesz ???
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391

23 Paź 2008, 21:13

Linea też mi się podoba, ale w porównaniu z Octavią wypada blado.

No a poza tym zależy mi raczej na dieslu i wątpię, żebym za mniej jak 40 tys. dostał nową Lineę w dieslu.
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Paź 2008, 21:23

no ale jednak nowe duze i wygodne 8)

z reszta grande punto by bylo calkiem git
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391

24 Paź 2008, 19:32

Manfred napisał(a):grande punto to w zasadzie najlepsze auto segmentu b do tego gabarytami dorownuje kompaktom


Może i dorównuje, podobnie jak większość aut tego segmentu w obecnych czasach 8)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

24 Paź 2008, 20:37

Sam nie wiem, ale jakoś nie jestem przekonany do tych fiatów. Jutro wybieram się do salonu, to napiszę więcej.

A tymczasem ktoś widzi jeszcze jakąś inną rozsądną alternatywę, czy pozostaje tylko octavia? :)
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

26 Paź 2008, 16:54

Byłem w salonie Fiata, no i generalnie ceny Linei w dieslu, po upuście, oscylują w granicach 50 tyś. Pan zaproponował mi jeszcze jakiś ostatni model z 2007 r. za 35 tyś. Natomiast co do Punto, to aktualnie nie ma nic z dieslem i trzeba by czekać na auto b. długo.

Czyli generalnie pozostaje tylko ta Linea z 2007 r. Cena bardzo atrakcyjna, ale wziąć auto, które tyle stało na placu...?

Co radzicie?
lukasso
Nowicjusz
 
Posty: 21

26 Paź 2008, 17:08

Octavia II fajne autko, w tej cenie, którą podałes wyrwiesz 2.0 TDI 3 letnie z której powinienes byc zadowolony, z drugiej strony Linea za 35 tys to bardzo dobra propozycja, choc linea to ostatnio auto na które bym się zdecydował, wczesniej rozważył bym Daciie Logan:)
Baqś
 

26 Paź 2008, 17:15

linea swoje odstala ... ale jesli dostajesz normalnie gwarancje itd to biorac od uwage cene jest to ciekawa sprawa
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391