4 powody, dla których warto wykupić AC

4 powody, dla których warto wykupić AC

04 Maj 2015, 14:19

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to właściwie żadna ochrona dla pojazdu sprawcy. Wypłacane przez ubezpieczyciela świadczenie wędruje w całości do osoby poszkodowanej. Dlatego też warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia AC. Jeśli nadal się wahasz, poznaj powody, dla których warto to zrobić.

Ubezpieczenie AC (ubezpieczenie autocasco) stanowi finansowe zabezpieczenie w razie, gdy dojdzie do uszkodzenia ubezpieczonego pojazdu – także z winy kierującego tym samochodem. Dzięki niemu można uniknąć poważnych wydatków związanych z naprawą czy zakupem nowego pojazdu. Ubezpieczenie AC w swojej ofercie ma właściwie każda firma ubezpieczeniowa, choćby Generali, Aviva czy MTU.

4 powody, dla których warto wykupić AC
1. Nie ponosisz kosztów naprawy, gdy jesteś sprawcą kolizji
Wystarczy chwila nieuwagi, by nawet najbardziej doświadczony kierowca stał się sprawcą kolizji drogowej. O ile kierowca poszkodowany otrzyma świadczenie w ramach OC, tak sprawca pozostanie z koniecznością naprawy swojego auta na własną rękę. Polisa AC chroni właśnie przed takimi sytuacjami.

W ramach autocasco, firma ubezpieczeniowa wypłaca świadczenie pozwalające pokryć koszty naprawy uszkodzonego auta, którym kierował sprawca kolizji.

2. Zabezpieczasz się przed kradzieżą
Chociaż nawet najdroższe ubezpieczenie AC nie jest w stanie uchronić przed kradzieżą czy aktami wandalizmu, polisa pozwala zmniejszyć finansowe skutki tego typu nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Posiadając ubezpieczenie, otrzymujesz świadczenie od firmy ubezpieczeniowej, dzięki któremu możesz zakupić kolejny pojazd.

Pamiętaj, że nie tylko najdroższe auta są „smakowitym kąskiem” dla złodziei. Także starsze pojazdy często znikają z parkingów. Dlatego każdy kierowca powinien pomyśleć o wykupieniu polisy autocasco.

3. Otrzymujesz świadczenie, gdy sprawca jest anonimowy
Bardzo często zdarzają się uszkodzenia będące efektem próby parkowania na ciasnym parkingu. O ile w przypadku posiadania danych na temat sprawcy można ubiegać się o odszkodowanie z jego OC, o tyle w sytuacji, gdy sprawca jest anonimowy kierowca jest skazany na samodzielne wyeliminowanie uszkodzenia.

Posiadając ubezpieczenie AC, można ubiegać się o świadczenie wówczas, gdy sprawca zdarzenia nie jest znany. Przydaje się to, gdy często robisz zakupy w centrach handlowych, zostawiając auto na zatłoczonych i wąskich parkingach.

4. Mniej się stresujesz
Bez względu na to, czy wykupujesz ubezpieczenie AC w MTU, PZU czy innych firmach, zawsze mniej się stresujesz za kierownicą. Masz świadomość, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego otrzymasz finansowe wsparcie od ubezpieczyciela. Nie da się ukryć, że jazda z taką świadomością zwiększa komfort psychiczny każdego kierowcy.

Jeżeli chcesz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, pomyśl o AC. Nie musisz jednak decydować się na pełny pakiet. Wiele firm oferuje także polisy obejmujące mniejszą ilość zdarzeń, co przekłada się na niższą cenę. Podstawowa ochrona ubezpieczeniowa jest jednak zapewniona. Dzięki temu także i pakiety mini AC zapewnią większy komfort psychiczny podczas poruszania się na drodze.
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zgłoszenie rejestracji i wyrejestrowania pojazdu to będzie obowiązek! Zgłoszenie rejestracji i wyrejestrowania pojazdu to będzie obowiązek!
    Szykują się spore zmiany dla kierowców w których głownie chodzi o obowiązek zgłaszania takich działań w nieprzekraczającym terminie 30 dni. Co ciekawe projekt zmian w Prawie o Ruchu Drogowym przygotowało Ministerstwo ...
    [D] Alfa 156 1,9JTD / A4 B5 1,9TDI / e46 320d / Passat B5 1,9TDI [D] Alfa 156 1,9JTD / A4 B5 1,9TDI / e46 320d / Passat B5 1,9TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 156 1,9JTD - 115KM - Audi A4 B5 1,9TDI ...

  •