8000 zł - Coupe - Dla młodego użytkownika

11 Sie 2009, 15:54

Witam.
W najbliższym czasie chciałbym zakupić samochód w okolicach 8 tyś zł. Zależy mi na coupe (nie lubie spokojnych samochodów rodzinnych ) w benzynie (lub z LPG - zależy jak będzie z kasą na utrzymanie).

Wymagania:
- Coupe ewentualnie inne 2/3 drzwiowiec (żadne kombi! Co jakiś czas muszę jeździć hondą accord 05' i muszę przyznać, że wolę mniejsze autka [co nie znaczy, że wolniejsze ;)]),
- max 2,0l
- 0-100 km/h w mniej niż 9 sek mile widziane (V-max mnie nie interesuje),
- Mile widziane jakieś luksusy typu klima czy elektrycznie otwierane szyby,
- Oczywiście manualna skrzynia
- Cena do 8000 zł (ewentualnie kilkaset zł więcej, ale to już naprawdę musiałby być dobry samochód)

Przeglądałem już mnóstwo for, ale w zasadzie niczego się nie dowiedziałem. Civic, CRX, MX3 (znalazłem też piękne celici, ale opinii brak). Które najlepsze zależy od forum. Potrzebuję samochodu, którym można pojeździć, czasami wybrać się w dłuższą trasę, a gdy potrzeba, przydepnąć z kumplami (stąd zapotrzebowanie na dobre przyspieszenie). Planuję stuningować go lekko mechanicznie (na razie dalsze plany). Body kity itp mówię na razie stanowcze NIE.

Do tej pory najbardziej podobała mi się mazda, ale wielu ją krytykuje za nieekonomiczną v6 i dość słabe przyspieszenie. CRX jest ciekawy, ale podobno z tyłu miejsca za dużo nie ma (a czasami 4 osoby do samochodu to konieczność). Civica natomiast ma każdy, ale jeżeli jest tego wart to wcale nie taka wada....

Proszę o pomoc
lagslave
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Wąbrzeźno

11 Sie 2009, 18:23

Zaskoczę cię ale rozejrzałbym się za Hyundaiem Coupe (SCoupe). Za tę kasę auto będzie do jeżdżenia..! :smile:
Poza tym są jeszcze Nissany 100,200 itp. Pojezdzić można również Fordem Probe 2,2.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...