A6 C6 Avant Quattro 2,4 v6 benz/lpg

02 Gru 2016, 13:47

Hej,
jestem nowicjuszem na forum,
Jednakowo chcialem zapytac o to w jakiej kwocie warto patrzec na ta A6 w powyższej konfiguracji, lepiej szukac z gazem czy samemu założyć?
Ma ktos doświadczenie z serwisowania tego autka z gazem?
I przy okazji przy znizkach na oc 60% jak wygladaja kwoty ubezpieczenia?

Pozdrawiam
Lukasz
Spidy1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 11 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vectra B FL
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

02 Gru 2016, 14:02

Auto niby "premium", wyższej klasy, silnik v6 (też nie bezobsługowy), napęd 4x4 (podejrzewam, że zupełnie niepotrzebny) i pytasz się o koszt OC (gazor pomijam)? Jeśli te parę stówek robi CI różnicę to odpuść takie auto
Kupisz szrota to koszty serwisu będą większe, zapłacisz więcej na starcie to dostaniesz lepszy egzemplarz, ale ogólnie to drożej niż 85% aut na rynku.
Biorąc pod uwagę ceny w DE to bez 40k w kieszeni nawet nie zaczynałbym szukać
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Gru 2016, 15:16

Kolego. Jeździsz vectrą B. Problem w tym że trudno znaleźć auto tańsze w eksploatacji. Każde normalne auto będzie kosztowało na co dzień 2 razy tyle, a premium 4 razy tyle. Do tego potężny silnik benzynowy i 4x4 więc cały szereg innych drobnych i bardzo drogich przypadłości. Mam koleżankę która zdenerwowała się na scenika bo musiała wydać 4 tys na jego naprawę po dwóch latach eksploatacji więc to sprzedała za czapkę drobnych i kupiła 4 letnie audi A6. Hmm tam klocki i tarcze kosztują cztery klocki. Więc jak to mawiają w szacownej marce z GB - jak się pytasz o cenę znaczy że cię nie stać. I coś w tym jest.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

02 Gru 2016, 21:48

Panowie dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Nasunęlo mi się pare spostrzeżeń.

@ Invi
wyższej klasy, silnik v6 (też nie bezobsługowy), napęd 4x4 (podejrzewam, że zupełnie niepotrzebny)



Ja nie pytałem Cię i nie prosiłem o robienie psychoanalizy na podstawie której wiesz czy potrzebuje 4x4 czy nie. Czy potrzebuje czy nie, czy to mój kaprys czy nie takiego chcę i już.

40k w kieszeni nawet nie zaczynałbym szukać


I tutaj dziękuje za odpowiedź, przyznam się że rozglądałem się w okolicach 50k więc dużo się nie pomyliłem patrząc na Autoscout.

Jeśli chodzi o OC - tutaj mój błąd bo zapytać miałem o AC - jako że na Vectrę do tej pory nie miałem, chodzi mi orientacyjnie o kwotę i gdzie warto wziąć - wiem że nie Uniqa

@diddy79

Kolego ja sie nie pytam Ciebie czy koszty serwisu twojej Alfy są duże.
Ja zadałem proste pytanie, a wyszedłeś jak jakiś janusz i opowiadasz mi że mnie nie stać na Audi i jak typowy polak cebulak mówisz mi o koleżance co kupiła audi.

Twoja porada była tak celna jak leczenie syfilisu pudrem.

1. Nie masz pojęcia dlaczego jeżdżę vectrą.
2. Nie wiesz czy może jeżdżę nią bo nie mam pieniędzy
3. Jeżdżę nią bo jestem do niej przywiązany i po prostu nie chciałem jej sprzedać bo to moję pierwsze auto

Kupując auto jak A6 C6 sprawdziłem dobrze jakie są koszty serwisowania takiego auta i mam nawet zaprzyjaźniony warsztat i mechaników do niego.

Nie lubie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, nie lubie przepłacać stąd moje proste pytanie. Wole odłożyć takie pieniądze dzieciom na konta, niech mają a ja nie stracę.

Poza tym oprócz C6 biorę pod uwagę E klasę 4 matic i subaru outback i forestera.

Zastanów się czasem zanim napiszesz i po kimś pojedziesz mówiąc że nie ma kasy. bo może jej mieć znacznie więcej niż Ci się wydaje.
Spidy1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 11 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vectra B FL
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

02 Gru 2016, 22:04

Nie pytałem czy nie masz kasy. Nie pytałem czemu jeździsz vectra. Więc to właśnie ty skracasz albo ja już jestem uczulony. Mnóstwo tu takich co na aledrogo znaleźli audi czy inne bmw za pięć pięćdziesiąt i się zastanawiają czy to dobry wybór. Więc przepraszam jeżeli cie urazilem ale mam nadzieję że wiem na co się piszesz. Bo fajnego auta szukasz ale tanio nie będzie. Nie zmienia to faktu że akurat w VAGU silniki raczej słabe. A napęd 4x4 ma również volvo którego w twoim zestawieniu brak a ofertę ma świetną
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

02 Gru 2016, 22:09

Nie lubie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, nie lubie przepłacać

A wybrałeś markę za którą najbardziej się przepłaca :mrgreen: Taka mała dygresja
Za te 50k dostaniesz np. volvo, które będzie o 5 lat młodsze. Czy w jakimś aspekcie ustępuje takiemu a6?
Nie wiem, który forester łapie się w budżecie. W II-gen wszystkie silniki będą wymagały zaglądania do popychaczy (przy LPG częściej). Koszty jak to w bokserze, większe niż przy "standardowych" silnikach. Przy III-gen słyszałem o mało trwałym zawiasie, ale nie wiem na ile są to wiarygodne informacje.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Gru 2016, 00:21

Jeśli priorytetem jest 4wd to Subaru, tylko tutaj z LPG wyjdzie drogo, lepsze będzie jak chłopaki mówią Volvo. 4Matic odpuść na wstępie, bo jest awaryjny.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Gru 2016, 22:32

Subaru najlepszy naped 4x4 :) to fakt. Tylko tam aż do obecnej generacji bardzo ubogo z wyposażeniem było, bo nawet w pełnej opcji nie było zbyt wiele dodatków.

A z Volvo jak to jest?
Tam w napędzie Haldex jest nie? Wiem że benzyny dobrze z gazem działają.
Ale znowu elektryka i czujniki są słabe.

Co do audi, to po prostu mi się podoba ta wersja, nawet nie wiem czy allroad nie najbardziej ale pneumatyki się boję. A mimo wszystko trapiące Audi bolączki nie są tak tragiczne jak w innych markach tak przynajmniej mi się wydaje.
Spidy1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 11 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vectra B FL
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999