Tak będzie wyglądać nowy POLSKI samochód elektryczny Vosco S106EV

Tak będzie wyglądać nowy POLSKI samochód elektryczny Vosco S106EV

11 Kwi 2019, 16:18

W dniu 29 marca br. w Fabryce Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie S.A. zaprezentowany został jeżdżący prototyp pojazdu elektrycznego Vosco S106EV bazujący na wcześniejszej wersji spalinowej S106. Projekt ten realizowany jest w ramach dofinansowania z funduszy europejskich programu INNOMOTO. Samochód obecnie jest w fazie testów drogowych, a w fabryce rozpoczęła się budowa kolejnych 5 pojazdów elektrycznych S106EV.

Pojazd Vosco S106EV w wersji prototypowej widoczny na zdjęciach wyposażony jest w baterię o pojemności 31,5kWh, co przekłada się na ok. 210km realnego zasięgu na jednym ładowaniu.
Tak będzie wyglądać nowy POLSKI samochód elektryczny Vosco S106EV Plany rozwojowe spółki są imponujące, fabryka samochodów z Kutna zamierza wprowadzić na rynek osobowy samochód elektryczny oraz spalinowy, pracuje również nad pojazdami użytkowymi. Warto jeszcze wspomnieć, że Fabryka Samochodów Osobowych SYRENA w Kutnie S.A. w 2018 roku otrzymała homologację dla pojazdu spalinowego Vosco S106, a obecnie w Kutnie trwa budowa serii przedprodukcyjnej takich pojazdów. Jest to niemały sukces zważywszy, że ostatnim polskim samochodem który uzyskał homologację był FSO Polonez.

Tak będzie wyglądać nowy POLSKI samochód elektryczny Vosco S106EVFSO Syrena nie zwalnia tempa i pokazuje pierwsze wizualizację, jak w najbliższym czasie będzie wyglądać przeprojektowana stylistyka nowego nadwozia dla wersji elektrycznej.

Nowa wizja polskiego pojazdu Vosco S106EV wskazuje na mocno elektryczny i niecodzienny design nadwozia oraz odważne podziały kolorystyczne.
Tak będzie wyglądać nowy POLSKI samochód elektryczny Vosco S106EV Oficjalnej premiery ostatecznej wersji nowego modelu auta elektrycznego z Kutna powinniśmy spodziewać się w przyszłym roku.

źródło: FSO Syrena
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3053
Zdjęcia: 11472
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Felgi stalowe - podstawowe informacje Felgi stalowe - podstawowe informacje
    Felgi stalowe w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością wśród kierowców każdego typu samochodów, nie tylko ze względu na znacznie niższą cenę niż modele aluminiowe, ale również na wysoką odporność ...
    Nieuważny pieszy i zasada ograniczonego zaufania Nieuważny pieszy i zasada ograniczonego zaufania
    Podobnie jak kierowcy piszący SMS-y i rozmawiający przez telefon w trakcie jazdy narażają się na utratę kontroli nad pojazdem, także i piesi rozproszeni przez rozmowę czy zabawę gadżetami narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. ...

  •